LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Stránka uživatele Martin Kysela

Aktivity na Linuxsoft.cz
Uživatelský profil Články (1) Blogy (0) Diskusní příspěvky (28) Zprávičky (4) Software (0) Distribuce (0)
Wallpapery (0) Skripty (0)
fotka uživatele

Jméno a příjmení: Martin Kysela
Email: Email
Domovská stránka: http://kysela.linuxzone.cz/
Rok narození:
Preferovaná distribuce: Debian GNU/Linux
Popis uživatele:
Napsal jsem pár knížek o GNU/Linuxu, pár stovek článků se stejnou tématikou (root, linuxzone, penguin, živě,...) a několik howto a tutoriálů. Také pracuji na několika projektech, které mají vazbu na tento operační systém a/nebo svobodný software (více viz linuxzone.cz) obecně. Jsem členem sdružení CZLUG, CSTUG, CZSLUG a ITF a jedním ze zakládajících členů Liberecké Linuxové Ligy (LLL). Mám rád GNU projekt a můj oblíbenec je Richard M. Stallman, kterého se už nějaký čas snažím přemluvit k uspořádání přednášky o GNU a projektech a aktivitách Free Software Foundation v České Republice. Jsem zastánce svobodného software, textového editoru Vim, typografického systému TeX, prohlížeče ELinks, příkazových interpretů BASH a TCSH, prostorového modelovacího programu POV-Ray a projektu Debian. Kromě GNU/Linuxu používám také operační systémy FreeBSD (konkrétně Debian GNU/FreeBSD), HP-UX, AIX a Plan9 a aktivně se podílím na lokalizaci několika free software aplikací. Jsem také koordinátorem projektů Tux-NET a Free Linuxzone a jsem zapojen do projektu CZFreeNet.

lamer emblem

Mezi moje hlavní zájmy patří zejména programování (Perl, Python, C/C++, ASM) a nízkoúrovňová bezpečnost systému. Kromě toho se už řadu let zabývám studiem tradičních jihočínských bojových umění, kantonské čínštiny a historie a filosofie Asie.

Kde se vyskytuji:
Dále doporučuji:
Trocha kultury:
Moji přátelé a známí:
Zajímavé knihy
GEEK CODE
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS/IT/B/P d- s+++: !a C++ ULBHA++++$ P+++$>++++ L+++$ E--(++) W+++ N+++ !o K+++ w-- !O M- V- PS+ PE Y+ PGP-(+) t+@ 5? X- R tv+ b+$@ DI++++ D+++>++++$ G++(+++) !e h* r++ y?
------END GEEK CODE BLOCK------
(ungeek)

FURRY CODE
-----BEGIN FURRY CODE BLOCK-----
Version: 1.3
FCeh2mw A-- C* D H-- M+ P-- R+ T W***$ Z++++$ Sm++ RLCT/BM/LW/MC/S a# club+++$ d++ e# f h** iw+++$ j--- p+ sm#
------END FURRY CODE BLOCK------
(unfurry)


Motto: "Software is like sex. It's better, when it's free." (Linus Torvalds)

Odborný profil:
Bydliště: Nevyplněno
Znalosti: Nevyplněno
Specializace: Nevyplněno
Počet let komerční praxe v IT: Nevyplněno
Počet let praxe s Linuxem/Unixem: Nevyplněno
Pracovní pozice v zaměstnání/podnikání: Nevyplněno
Odborný titul: Nevyplněno
Projekty: Nevyplněno

> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze