LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Stránka uživatele Martin Kysela

Aktivity na Linuxsoft.cz
Uživatelský profil Články (1) Blogy (0) Diskusní příspěvky (28) Zprávičky (4) Software (0) Distribuce (0)
Wallpapery (0) Skripty (0)
fotka uživatele

Jméno a příjmení: Martin Kysela
Email: Email
Domovská stránka: http://kysela.linuxzone.cz/
Rok narození:
Preferovaná distribuce: Debian GNU/Linux
Popis uživatele:
Napsal jsem pár knížek o GNU/Linuxu, pár stovek článků se stejnou tématikou (root, linuxzone, penguin, živě,...) a několik howto a tutoriálů. Také pracuji na několika projektech, které mají vazbu na tento operační systém a/nebo svobodný software (více viz linuxzone.cz) obecně. Jsem členem sdružení CZLUG, CSTUG, CZSLUG a ITF a jedním ze zakládajících členů Liberecké Linuxové Ligy (LLL). Mám rád GNU projekt a můj oblíbenec je Richard M. Stallman, kterého se už nějaký čas snažím přemluvit k uspořádání přednášky o GNU a projektech a aktivitách Free Software Foundation v České Republice. Jsem zastánce svobodného software, textového editoru Vim, typografického systému TeX, prohlížeče ELinks, příkazových interpretů BASH a TCSH, prostorového modelovacího programu POV-Ray a projektu Debian. Kromě GNU/Linuxu používám také operační systémy FreeBSD (konkrétně Debian GNU/FreeBSD), HP-UX, AIX a Plan9 a aktivně se podílím na lokalizaci několika free software aplikací. Jsem také koordinátorem projektů Tux-NET a Free Linuxzone a jsem zapojen do projektu CZFreeNet.

lamer emblem

Mezi moje hlavní zájmy patří zejména programování (Perl, Python, C/C++, ASM) a nízkoúrovňová bezpečnost systému. Kromě toho se už řadu let zabývám studiem tradičních jihočínských bojových umění, kantonské čínštiny a historie a filosofie Asie.

Kde se vyskytuji:
Dále doporučuji:
Trocha kultury:
Moji přátelé a známí:
Zajímavé knihy
GEEK CODE
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS/IT/B/P d- s+++: !a C++ ULBHA++++$ P+++$>++++ L+++$ E--(++) W+++ N+++ !o K+++ w-- !O M- V- PS+ PE Y+ PGP-(+) t+@ 5? X- R tv+ b+$@ DI++++ D+++>++++$ G++(+++) !e h* r++ y?
------END GEEK CODE BLOCK------
(ungeek)

FURRY CODE
-----BEGIN FURRY CODE BLOCK-----
Version: 1.3
FCeh2mw A-- C* D H-- M+ P-- R+ T W***$ Z++++$ Sm++ RLCT/BM/LW/MC/S a# club+++$ d++ e# f h** iw+++$ j--- p+ sm#
------END FURRY CODE BLOCK------
(unfurry)


Motto: "Software is like sex. It's better, when it's free." (Linus Torvalds)

Odborný profil:
Bydliště: Nevyplněno
Znalosti: Nevyplněno
Specializace: Nevyplněno
Počet let komerční praxe v IT: Nevyplněno
Počet let praxe s Linuxem/Unixem: Nevyplněno
Pracovní pozice v zaměstnání/podnikání: Nevyplněno
Odborný titul: Nevyplněno
Projekty: Nevyplněno

> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

15.4.2017 15:20 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze