LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Proč a jak psát pro portál Linuxsoft.cz

Vydávání placených článků je momentálně zastaveno. Předpokládané obnovení vydávání honorovaných článků je koncem roku 2015. Více info zde v blogu.

Proč ?

Je to určitá forma seberalizace. Možnost odměny za znalosti. Možnost výdělku. Někde je vidět, co umíte.

Co psát ?

 • Seriály
 • Linux a aplikace na něm. Celkově je možné psát o všech unixových klonech a o tom, co na nich běží.
 • Návody
 • Řešení
 • Tutoriály
 • Nebráníme se i psaní o obecných věcech v IT. Přednost mají věci konkrétní o Linuxu.

Témata zajímavá pro LinuxSoft stručně:

 • vývojová prostředí, buildy
 • desktop a aplikace
 • programování
 • servery
 • Java, C++

Preferovaná témata

Osnovu preferovaných témat najdete v tomto dokumentu.

Určitě se nebráníme tématům anebo článkům, která navrhnou/nabídnou sami autoři.

Za kolik ?

 • 500Kč - článek, který není nijak vyjímečný a něco mu chybí. Min 4000 znaků.
 • 600Kč - dobře udělaný článek. Min 4000 znaků.
 • 700Kč - velmi povedený článek. Výhodou je i zajímavé téma. Článku není moc, co vytknout. Min 5000 znaků. Anebo pěkný a neodfláknutý článek na preferovaná témata.
 • 800Kč - 1000Kč - Vysoce kvalitní článek anebo velmi povedený článek na preferovaná témata. Min 5000 znaků.

Jak a kdy se platí ?

Platební termín je 11.-15. den v měsíci a platí se za články vydané mezi 10-tým dnem předešlého měsíce a 10-tým dnem aktuálního měsíce. Např. napíšete-li článek mezi 10.12 a 9.1., tak Vám honorář bude zasílán na účet mezi 11.-15.1. U platby najdete info ve SWIFT zprávě na Vašem účtu.
Je třeba mít účet v české bance nebo slovenské bance.
Je možné také články proplácet oproti faktuře.

V případě, že s autorem spolupracujeme poprvé (první článek) , tak podmínka pro první platbu je, aby byl první článek vydán na webu minimálně týden a pak je možno za něj zaplatit.

Jak začít psát ?

Napište nějaký článek. Pošlete dokument se článkem na email redakce at linuxsoft dot cz .
Nebo nabídněte přes email témata ideálně s nějakou osnovou, o kterých chcete psát a v jakém rozsahu.
Zejména seznam článků a témat, o kterých chcete psát nebo osnova konkrétních článků, velmi pomůže v rychlosti komunikace a budete moci dříve publikovat.
Ozveme se Vám a domluvíme ostatní podrobnosti. Doba naší odezvy je zpravidla 1-3 dny.
Redakční činnost s Vámi řeší zpravidla šéfredaktor.
Dále případně dostanete nějaký přístup do administrace pro zadávání článků.
Screenshoty článků dodávejte z operačního systému z rodiny Linux nebo Unix. Popisované technologie a implementace by měly být použitelné na daných operačních systémech. Vyjímky konsultujte se šéfredaktorem.

Jak to dále funguje ?

Pokud se obě strany dohodnou na kvalitě, obsahu, vydání článku, spolupráci, tak článek vychází v dohodnutém termínu.

Jak často psát ?

Množství článků a nějakou pravidelnost ponecháváme na autorovi. Budeme rádi, když budete psát pravidelně. Dovedeme pochopit, že máte svoje aktivity. Množství článků vydaných na portálu závisí na aktuálním rozpočtu v daném měsící. V současnosti se to pohybuje na 12 článcích měsíčně.
V současnosti platí, že od jednoho seriálu vychází maximálně 4 články měsíčně. Je to proto, aby nevycházel jenom jeden typ článku po celý měsíc.

Požadavky na kvalitu článků

Za plnou taxu 600 Kč za článek předpokládám text o velikosti 4000-5000 znaků. Nejdůležitější měřítko je tedy obsah.
Doporučuji si sestavit osnovu a vyplňovat jednotlivé body. Uvažujte při psaní jako čtenáři. To, co Vy chápete a berete jako samozřejmost, čtenář nemusí znát. Je dobré psát věci v souvislostech a uvést i nějaké základní údaje. Popis, definice. Např. popisujete -li aplikaci nebo knihovnu, tak je dobré uvěst k čemu se daný subjekt hodí. Uvést nějaké jeho výhody a nevýhody. Taktéž uvést odkazy na nějaké podrobnější info.

V jakém formátu psát ?

Preferujeme XHTML. Nebo HTML. Hodně pomůžete tím, že budete uzavírat html značky.
HTML není nutnost. Jsme schopni si poradit i s dokumenty v jiných formátech. Hlavní je v současné době obsah.
články přijímáme a vydáváme v českém nebo slovenském jazyce. S háčky a čárkami. Ne pouze ascii.
Piště články co nejvíce gramaticky správně v rámci Vašich možností.

Co zejména nedělat ?

Nekopírujte články odjinud. Užíváte-li cizí obsah, tak dbejte autorských práv. Případně označte citace nebo obrázky odjinud, je -li to třeba.

Není možno prodávat obsah článku více subjektům. Článek je po zaplacení majetkem vlastníka portálu Linuxsoft.cz .

Popis redakční činnosti a návod pro autory najdete v tomto dokumentu.

Pavel Kysilka
provozovatel a majitel Linuxsoft.cz dne 29.12.2014 v Praze

> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

15.12.2017 15:11 / Petit
freehold nj

15.12.2017 15:06 / Petit
nj freehold

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze