LINUXSOFT.cz
Username: Password:     
    CZ UK PL

> Ubuntu Ultimate Gamers Edition

Release zajímavě vypadající distribuce založené na Ubuntu. K dostání v našem Linux CD Shopu. Přinášíme několik screenshotů během a po nabootování.

15.3.2007 16:00 | František Hucek | read 15968×

DISCUSSION   

O Ubuntu Ultimate jsem se kupodivu dozvěděl z Windows Vista orientovaného webu živě.cz v recenzi Vlastimila (Visty) Waice. Distribuce je založené na Ubuntu 6.10, využívající jeho repozitáře s podporou OpenGL pro NVIDIA grafické karty, s multimediálními kodeky a spoustou hlavně multimediálních aplikací. Musím ocenit, že živě.cz o této vyšel článek, neboť na webu o ní obecně téměř žádné informace nejsou, není ani v seznamu distribucí na známém Distrowatch.com. Z Ubuntu Ultimate vychází Ubuntu Ultimate Gamers Edition což je verze ještě obohacená o spoustu her.

Ubuntu Ultimate Gamers Edition je live DVD s možností instalace. Při bootování je možnost zvolit za jazyk češtinu. Instalace je klasická ala Ubuntu. DVD má velikost 3 GB a jelikož není možné si vybrat balíčky k instalaci, instaluje se celé tj. je zapotřebí alespoň 7.5 GB místa.
Ubuntu Ultimate Gamers Edition překvapí velkým množstvím programů. Z grafických je to obligátní Gimp, dále Blender, Inkscape, Picasa, F-Spot, XSane aj..
Distribuce obsahuje Firefox, Thunderbird, gFTP, Skype, Ekigu aj. Z licenčních důvodů chybí flash plug-in ve Firefoxu, ale ten se dá na několik kliknutí stáhnout a nainstalovat. Firefox má plug-in pro Mplayer, takže je např. možné sledovat streamované vysílání ct24.cz.
Je tu obligátní kancelářský balíček OpenOffice.org, plus rychlý Abiword a Gnumeric.

Ubuntu Ultimate Gamers Edition má automaticky zprovozněné OpenGL pro grafické karty NVIDIA, na jednom z testovaných počítačl s NVIDIA grafickou kartou, bohužel OpenGL nenaběhlo. Distribuce obsahuje velké množství her, z nichž ne všechny na testovaných počítačích šli spustit. Z multimédií je tu snad vše na přehrávání a editaci, včetně programů na sledování televize.

Ubuntu Ultimate Gamers Edition zaujme zvláštní do šedo-černa laděnou grafikou. Při použití některých programů to není zrovna přehledné, ale dá se to změnou "tématu" samozřejmě změnit, tak jako např. tvar kurzoru. Pro správu software slouží program nazvaný "Přidat/Odstranit aplikace" či Synaptic. Vývojáři webů určitě ocení NVU, Screem, Bluefish, Quantu aj.

Kromě výchozího grafického prostředí se samozřejmě dá nainstalovat i KDE (Kubuntu) či Xfce (Xubuntu).

Distro jsem zkoušel v reálném provozu, Amarok přestával po chvíli hrát streamovanou hudbu. K3b občas prostě nezačalo pálit. Jinak jsem neměl problémy. Dle mého názoru dobrá volba pro ty, co chtějí mít Ubuntu, ale nechtějí se zatěžovat zprovozňováním multimedií a doinstalováváním programů..

Ubuntu Ultimate Gamers Edition je také součástí Balíčku 10 distribucí.
 

DISCUSSION

For this item is no comments.

Add comment is possible for logged registered users.
> Search Software
> Search Google
1. Pacman linux
Download: 3099x
2. FreeBSD
Download: 7094x
3. PCLinuxOS-2010
Download: 6612x
4. alcolix
Download: 8731x
5. Onebase Linux
Download: 7592x
6. Novell Linux Desktop
Download: 0x
7. KateOS
Download: 4216x

1. spkg
Download: 1805x
2. LinPacker
Download: 6879x
3. VFU File Manager
Download: 1774x
4. LeftHand Mała Księgowość
Download: 5378x
5. MISU pyFotoResize
Download: 1055x
6. Lefthand CRM
Download: 2002x
7. MetadataExtractor
Download: 0x
8. RCP100
Download: 1430x
9. Predaj softveru
Download: 0x
10. MSH Free Autoresponder
Download: 0x
11. Guitar Scale Expert
Download: 1531x
12. Jinja24Doc
Download: 0x
©Pavel Kysilka - 2003-2018 | mailatlinuxsoft.cz | Design: www.megadesign.cz