LINUXSOFT.cz
Username: Password:     
    CZ UK PL

> Linuxsoft.cz v roce 2006

Krátké ohlédnutí za loňským rokem.

4.1.2007 17:00 | František Hucek | read 4709×

DISCUSSION   

Františkovo drsnější ohlédnutí za rokem 2006

Zatím jsem všechny minulé roky existence hodnotil pozitivně, tento rok bude výjimkou. Bylo málo článků, v měsíci listopadu dokonce nevyšel žádný článek téměř týdny.

Bylo a je málo peněz, to poznali naši autoři, když jim chodily honoráře se zpožděním, a já, když nás po 3 letech opustil kolega Ondřej Krejčík.

Přiznám se, že vážně přemýšlím o reklamě na produkty Microsoftu, i když jsem od tohoto odrazován (Ivan Bíbr) a vždy jsem něco takového odmítal.

Konečně se objevila distribuce, se kterou jsem opravdu spokojen a dle přístupu vývojového teamu doufám, že i dlouho budu. Ano, jedná se o Dreamlinux, ze kterého jsem opravdu unešený.

Objevili se i nějaké zdravotní problémy, tj. konkrétně "syndrom karpálního tunelu", který je (alespoň u mne) způsoben několikaletým stálým vysedáváním u počítače s myší a klávesnicí (naštěstí se nepotvrdilo mé původní podezření, že je to způsobeno nezřízeným sebeukájením), tj. gelová podložka pod myš, střídání aktivit u kompu (víc teď žeru) a více pohybu (s Číčou jsme začali chodit do sauny a plavat).

Od června pořádáme linuxové pátky v nové restauraci, kde jsem velmi spokojen, snad kromě jednoho pátku, kdy jsme dostali velmi otrávenou servírku (nové děvče, které už jsem tam pak neviděl). Co se akce samotné týče, tak si myslím že je velmi vydařená, jak řekl kolega psychouš, jedná se o takový "pánský klub".

Snažili jsme se dát dohromady další pravidelnou akci a to programátorské večery, které ale kvůli nízkému zájmu a tomu, že jsme moc nezvládali samotný průběh, skončily.

Co bych přál do nového roku 2007?
Tak našemu webu bych samozřejmě přál kvalitní obsah, tj. zajímavé články od fundovaných autorů, zajímavé rozhovory se zajímavými lidmi. Odborně-jazykového korektora. Více financí. Linuxu bych přál větší rozšíření a možná i nějakou konsolidaci, přeci jen ty stovky distribucí, několik druhů balíčků, ... Našim čtenářům bych do nového roku chtěl popřát dobrý monitor, rychlou linku a dostatek kvalitního sexu. :)


MaRkOvO (mini)ohlédnutí za rokem 2006

Za rokem 2006 se mohu ohlédnout pouze jako jeden z autorů, kteří píšou pro portál Linuxsoft.cz. Z mého hlediska byl tento rok úspěšný, ale samozřejmě, že nelze mluvit o 100% úspěšnosti, jako v každém oboru se úplně vše nepovede.

Zhruba v polovině ledna jsem po Aničce Bernáthové převzal psaní zpáviček a snažím se, aby naši návštěvníci našli, v pracovní dny, upozornění na zajímavé články v co nejčasnější dobu. Snažím se tuto práci dělat co nejlépe, ale chybám se nevyhne asi nikdo. Občas jsou prsty moc rychlé a pozornost malá, čímž způsobím, že mi unikne pěkný blud. Doufám, že těchto chyb ale není nijak vysoké množství a příští rok jich bude podstatně méně.

Co se týká článků. Bohužel moje práce mi neumožňuje 100% přesnou pravidelnost všeho co mám na našem portále započatého. Softwarové novinky jsou zajímavým tématem na debatu, bohužel není možné postihnout preference všech uživatelů, kteří náš portál navštěvují a běžnou lidskou tendencí je vypíchnout především to, co je zajímavé pro autorův obor, což je u mě softwarový vývoj. Kromě dalšího seriálu, který tu mám otevřený a neukončený, se občas dostanu k recenzím některých linuxových distribucí, nebo k popsání zajímavého software, který sám používám, ale množství těchto článků je velmi limitováno časem, který na ně mám.

Lidé kolem našeho portálu se snaží etablovat i na poli školení, týkajících se přímo Linuxu, nebo obecně vývoje, který se Linuxu dotýká méně. Já jsem letos školil několikrát a vše se týkalo vývoje internetových stránek a databází, konkrétně to byly školení PHP, (X)HTML+CSS, MySQL i PostgreSQL. Bohužel se nemohu pochlubit 100% úspěšností, protože ne vždy se podařilo sladit potřeby školeného s možnostmi školení, ale chybami se člověk učí a posunuje kupředu.

V Teplicích se nám povedlo vytvořit další z relativně pravidelných akcí. Tou je Linuxový Párty Teplice a je zásluhou především Františka Bublíka. Tímto bych rád poděkoval teamu portálu Linuxsoft.cz za poskytnutý prostor na svých stránkách a za poskytnutí serveru k realizaci on-line video přenosu z LPT 3. Bohužel se nám touto akcí zatím nepovedlo oslovit některé zajímavé osobnosti, z Teplicka a okolí, které jsou k vidění na konkurenčních portálech.


Ondrovo ohlédnutí za rokem 2006

Co zbývá dodat? Rok 2006 byl z pohledu Linuxu určitě rokem úspěšným, mluvilo se o jeho nástupu na desktop vzhledem k neustále odalovaným Microsoft Windows Vista, mluvilo se o prosazení virtualizace, která v Linuxu výborně funguje, začalo se používat otevřené SUSE, prosadil se úžas budící akcelerovaný desktop, spekulovalo se o vydání nové stabilní verze Debianu a především – Linux se bez nějakého velikého rozruchu nasazoval a používal tam, kde se hodí a kde se zpravidla vyplatí.

Linuxsoft.cz má bezmála 10.000 registrovaných uživatelů, návštěvníci (přibližně něco kolem 17-18 000 každý měsíc) ze serveru měsíčně dostanou téměř 150 GB dat a samotný kód, na kterém portál běží, doznal několik desítek oprav chyb a sem tam nějakou pěknou novou funkci. Databáze obsahuje asi 1.300 článků, více než 5.000 zpráviček.

Navzdory tomu, že webové bankovnictví Komerční banky konečně funguje (neoficiálně) i v Linuxu bez emulování, ukázalo se, že bohužel není v mých časových možnostech udržovat seriál o internetovém bankovnictví aktuální. Pokud by měl někdo zájem ho udržovat, případně recenzovat obsah časopisů LinuxEXPRES, Linux+DVD nebo Hakin9, nechť se prosím ozve.

Proběhlo 12 úžasných setkání linuxáků (alkoholiků), i přes výměnu restaurace se našla nová s výborným plzeňským pivem, irskou whiskey, staročeským jídlem a šikovnou, sličnou a zpravidla milou obsluhou.
Co na závěr? Děkujeme všem našim čtenářům a návštěvníkům za projevenou přízeň a těšíme se na shledanou v roce 2007. ;)

 

DISCUSSION

For this item is no comments.

Add comment is possible for logged registered users.
> Search Software
> Search Google
1. Pacman linux
Download: 2987x
2. FreeBSD
Download: 7004x
3. PCLinuxOS-2010
Download: 6504x
4. alcolix
Download: 8643x
5. Onebase Linux
Download: 7488x
6. Novell Linux Desktop
Download: 0x
7. KateOS
Download: 4102x

1. spkg
Download: 1665x
2. LinPacker
Download: 6630x
3. VFU File Manager
Download: 1686x
4. LeftHand Mała Księgowość
Download: 5304x
5. MISU pyFotoResize
Download: 983x
6. Lefthand CRM
Download: 1927x
7. MetadataExtractor
Download: 0x
8. RCP100
Download: 1365x
9. Predaj softveru
Download: 0x
10. MSH Free Autoresponder
Download: 0x
11. Guitar Scale Expert
Download: 1455x
12. Jinja24Doc
Download: 0x
©Pavel Kysilka - 2003-2018 | mailatlinuxsoft.cz | Design: www.megadesign.cz