LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL
Nejnovější distribuce    Celkem distribucí: 55    Nejstahovanější distribuce Vyhledávání
PRVNÍ<<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 31 do 45 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ

> Přehled distribucí : bootovatelné rss icon
Název distribuce Home page Staženo
Mayix-liveCD http://www.mayix.net 2510x
jedná se o live CD postavené na Gentoo.
 
BeatrIX http://www.watsky.net 2175x
BeatrIX Linux je 180MB velká bootovatelná distribuce.
 
Educanix http://crl.iic.uam.es/~educanix 2161x
Live-CD pro první výuku dětí od 3 do deseti let.
 
LNX BBC http://www.lnx-bbc.org/ 2150x
Plné jméno zní Linux Bootable Business Card. Jedná se o live CD distribuci, která se díky velikosti 50MB vejde na CD médium s rozměry vizitky. Tím spadá BBC do skupiny "Linuxů do kapsy". Distribuce BBC je primárně určena k opravám poškozeného systému a obnově dat. Oproti disketovým záchranným systémům však vyniká zejména množstvím utilit, které poskytuje. Docela dobře poslouží při problémech v síti.
 
Cool Linux http://emergencycd2.sourceforge.net/ 2135x
Cool Linux je bootovatelná CD distribuce, která je postavena na distribuci RedHat 7.3. Obsahuje například tyto programy: XFS souborový systém, devfs, IceWM, QVWM, ROX-filer, OpenOffice.org, Opera, Mozilla, Sylpheed, Pan, Licq, X-chat, GFTP, ppp-redialer, xmms, xine, mplayer, gqview, LinNeighborhood, IPTraffic, VMWare, a ještě mnohem více.
 
BIOKNOPPIX http://bioknoppix.hpcf.upr.edu/ 2099x
Distribuce pro bioinformatiku postavena na knoppixu. Obsahuje nastroje pro analysu DNA a proteinovych sekvenci jako je preklad DNA -> protein, hledani motivu, binarni a mnohonasebne porovnavani sekvenci, visualizace struktur proteinu atd. Obsahuje bioinformaticke knihovny pro perl a phyton (BioPerl a BioPhyton).
 
eLearnix http://www.elearnix.com/index.html 2076x
eLearnix (znám jako FreeLoader) je bootovatelná linuxová distribuce. Primárně je určena lidem, kteří by se rádi seznámili s operačním systémem linux, a chtěli by vědět co to je. Pomocí něho můžete vyzkoušet linux bez jakýchkoliv znalostí hardwaru. Nejsou vyžadovány znalosti OS linux. Dneska tj. 30.11.2003 by se měla na serveru objevit nová verze, kterou si můžete stáhnout z domovské stránky!
 
PCLinuxOS http://www.pclinuxonline.com/[..]os/index.html 2008x
PCLinuxOS je bootovatelná distribuce, jejíž autor (Texstar) vychazí z Mandrake linuxu verze 9.2. Kromě velmi dobré detekce hardwaru a velkého množstvi balíčků (kromě jiných např. i programy pro p2p nebo IP telefonii), nabízí i možnost instalace na harddisk (skript livecd-install jako root), která je díky grafickému instalátoru triviální záležitostí. Za zmínku stojí i dalši skript mklivecd, který naopak z Vaší aktualní instalace vytvoří bootovatelné CD. Distribuce je více než vhodná na desktop začínajícího uživatele linuxu právě pro svou jednoduchost, a všestranné použití doma i v kanceláři.
 
ADIOS http://dc.qut.edu.au/adios 1956x
Jedná sa o volně dostupný nástroj, který byl vyvinutý pro podporu vzdělávacího procesu a umožňuje studentům vytvářet si doma na své pracovní stanici virtuální sítě pro seznámení se s problematikou řízení a provozování síťových služeb. Samotná distribuce je postavená na základech RedHatu 9.0 využívající kernel řady 2.4.22 s implementací grafických rozhraní KDE, Gnome a IceWM.
 
Deep-Water Linux http://deep-water.berlios.de 1946x
Polominimalisticka, temna a predsa plne graficka distribucia ktorej zkomprimovany iso obraz ma len 30 MB. -pouziva vlastnu verziu Hackedboxu, prehliadac suborou Deep-View, ktory bol prenu vytvoreny, "MacOS-X like panel" deep-panel, ikonovy system pripojenych diskov deep-icons, pravdaze prehliadac Links, Midnight Commander ... Distribucia Deep-Water je vzdy vydavana v dvoch verziovych typoch, kde prvy pobezi aj na masinach s pamatou +64MB a druhy na masinach s pamatou +128MB, kde tieto typy maju rovnaku softwearovu vybavu, iba metoda pristupu k udajom sa lisi - udaje sa bud kompletne okopiruju na pamat, alebo z casti zostavaju na CD.
 
DeadCD http://web.isteve.bofh.cz/deadcd 1936x
DeadCD je minimalistické Linuxové LiveCD, založené na Debianu. Jejím cílem je dodat malý - maximálně 100MB - rychlý, bohatý a flexibilní systém.
 
SmoothWall http://www.smoothwall.org/ 1895x
Výborná distribuce na tworbu firwallu, která podobně jako IPCOP podporuje adsl, modmy měření trafficu a všechny důležité věci pro router a firewall. Snad jen IPCOP obsahuje více modifikací a dpolňků. Jinak naprosto super.
 
Netwosix http://www.netwosix.org/ 1858x
Linux Netwosix je výkonná a optimalizovaná distribuce pro servery a práci se sítí.
 
L.A.S. http://www.localareasecurity.com/ 1854x
Local Area Security Linux (L.A.S.) je distribuce přeplněná utilitami na audit systémů a sítí. L.A.S. je spustitelný z CD.
 
Quantian http://dirk.eddelbuettel.com/[..]quantian.html 1853x
Bootovatelna distribuce pro numerickou matematiku postavena na zaklade Knoppixu. Obsahuje R (statistika), Octave (numericke metody), Maxima (algebra), vizualizacni a sazeci utility a openMosix.
 
PRVNÍ <<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 31 do 45 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.1.2018 0:51 /František Kučera

První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.


Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze