LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL
Nejnovější distribuce    Celkem distribucí: 55    Nejstahovanější distribuce Vyhledávání
PRVNÍ<<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 31 do 45 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ

> Přehled distribucí : bootovatelné rss icon
Název distribuce Home page Staženo
Mayix-liveCD http://www.mayix.net 2578x
jedná se o live CD postavené na Gentoo.
 
Educanix http://crl.iic.uam.es/~educanix 2218x
Live-CD pro první výuku dětí od 3 do deseti let.
 
BeatrIX http://www.watsky.net 2208x
BeatrIX Linux je 180MB velká bootovatelná distribuce.
 
LNX BBC http://www.lnx-bbc.org/ 2192x
Plné jméno zní Linux Bootable Business Card. Jedná se o live CD distribuci, která se díky velikosti 50MB vejde na CD médium s rozměry vizitky. Tím spadá BBC do skupiny "Linuxů do kapsy". Distribuce BBC je primárně určena k opravám poškozeného systému a obnově dat. Oproti disketovým záchranným systémům však vyniká zejména množstvím utilit, které poskytuje. Docela dobře poslouží při problémech v síti.
 
Cool Linux http://emergencycd2.sourceforge.net/ 2178x
Cool Linux je bootovatelná CD distribuce, která je postavena na distribuci RedHat 7.3. Obsahuje například tyto programy: XFS souborový systém, devfs, IceWM, QVWM, ROX-filer, OpenOffice.org, Opera, Mozilla, Sylpheed, Pan, Licq, X-chat, GFTP, ppp-redialer, xmms, xine, mplayer, gqview, LinNeighborhood, IPTraffic, VMWare, a ještě mnohem více.
 
BIOKNOPPIX http://bioknoppix.hpcf.upr.edu/ 2141x
Distribuce pro bioinformatiku postavena na knoppixu. Obsahuje nastroje pro analysu DNA a proteinovych sekvenci jako je preklad DNA -> protein, hledani motivu, binarni a mnohonasebne porovnavani sekvenci, visualizace struktur proteinu atd. Obsahuje bioinformaticke knihovny pro perl a phyton (BioPerl a BioPhyton).
 
eLearnix http://www.elearnix.com/index.html 2116x
eLearnix (znám jako FreeLoader) je bootovatelná linuxová distribuce. Primárně je určena lidem, kteří by se rádi seznámili s operačním systémem linux, a chtěli by vědět co to je. Pomocí něho můžete vyzkoušet linux bez jakýchkoliv znalostí hardwaru. Nejsou vyžadovány znalosti OS linux. Dneska tj. 30.11.2003 by se měla na serveru objevit nová verze, kterou si můžete stáhnout z domovské stránky!
 
PCLinuxOS http://www.pclinuxonline.com/[..]os/index.html 2059x
PCLinuxOS je bootovatelná distribuce, jejíž autor (Texstar) vychazí z Mandrake linuxu verze 9.2. Kromě velmi dobré detekce hardwaru a velkého množstvi balíčků (kromě jiných např. i programy pro p2p nebo IP telefonii), nabízí i možnost instalace na harddisk (skript livecd-install jako root), která je díky grafickému instalátoru triviální záležitostí. Za zmínku stojí i dalši skript mklivecd, který naopak z Vaší aktualní instalace vytvoří bootovatelné CD. Distribuce je více než vhodná na desktop začínajícího uživatele linuxu právě pro svou jednoduchost, a všestranné použití doma i v kanceláři.
 
ADIOS http://dc.qut.edu.au/adios 2005x
Jedná sa o volně dostupný nástroj, který byl vyvinutý pro podporu vzdělávacího procesu a umožňuje studentům vytvářet si doma na své pracovní stanici virtuální sítě pro seznámení se s problematikou řízení a provozování síťových služeb. Samotná distribuce je postavená na základech RedHatu 9.0 využívající kernel řady 2.4.22 s implementací grafických rozhraní KDE, Gnome a IceWM.
 
Deep-Water Linux http://deep-water.berlios.de 1976x
Polominimalisticka, temna a predsa plne graficka distribucia ktorej zkomprimovany iso obraz ma len 30 MB. -pouziva vlastnu verziu Hackedboxu, prehliadac suborou Deep-View, ktory bol prenu vytvoreny, "MacOS-X like panel" deep-panel, ikonovy system pripojenych diskov deep-icons, pravdaze prehliadac Links, Midnight Commander ... Distribucia Deep-Water je vzdy vydavana v dvoch verziovych typoch, kde prvy pobezi aj na masinach s pamatou +64MB a druhy na masinach s pamatou +128MB, kde tieto typy maju rovnaku softwearovu vybavu, iba metoda pristupu k udajom sa lisi - udaje sa bud kompletne okopiruju na pamat, alebo z casti zostavaju na CD.
 
DeadCD http://web.isteve.bofh.cz/deadcd 1972x
DeadCD je minimalistické Linuxové LiveCD, založené na Debianu. Jejím cílem je dodat malý - maximálně 100MB - rychlý, bohatý a flexibilní systém.
 
SmoothWall http://www.smoothwall.org/ 1940x
Výborná distribuce na tworbu firwallu, která podobně jako IPCOP podporuje adsl, modmy měření trafficu a všechny důležité věci pro router a firewall. Snad jen IPCOP obsahuje více modifikací a dpolňků. Jinak naprosto super.
 
GNUstep http://www.linuks.mine.nu/gnustep/ 1910x
GNUstep Live CD je live CD postavené na Morphixu obsahující software pro GNUstep.
 
Dyne:bolic http://www.dynebolic.org/ 1910x
Dyne:bolic je live bootovatelná distribuce, kompletní operační systém, který nepotřebuje k rozeběhnutí hard disk. Většinu hardwaru rozezná a nabízí výběr multimediálních nástrojů. Zajímavým multimediálním rozšírením je implementace streamovacích nástrojů. Další zajímavostí je implementace grafického editoru GIMP.
 
CINEMIX http://www.cinemix.prv.pl/ 1909x
Cinemix je minimální distribuceurčená pro spouštění filmů z CD
 
PRVNÍ <<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 31 do 45 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze