LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Diskuze: zprávička Automobily Tesla patří k tomu nejzajímavějšímu co se na 4&n.....

16.8.2012 07:48 / MaReK Olšavský
Automobily Tesla patří k tomu nejzajímavějšímu co se na 4 kolech objevilo, elektrický automobil se sportovními rysy, použitelným dojezdem a GNU/Linuxem v palubním počítači. rozhovor s JB Straubelem, CTO Tesla, o Model S, vyšel na stránkách IT Worldu a informace proč zvolili GNU/Linux pro palubní počítač nepřekvapí.

Tesla
(link)
16.8.2012 13:06
Ivan Majer
Věk: ( ~58 let)

Shodou okolnosti bezel ve vcerejsim Top Gearu test tohoto vozitka. Vydrz na baterie neni ani zdaleka takova jako tvrdi vyrobce, vozy jsou pomerne poruchove a jejich cena je cca ctyrnasobek ceny obdobneho vozu na benzinovy pohon....

To znamena ze musite byt znudeny milionar co nevi kam s kackama a poridit si rovnou dve...

Pokud by nekdo chtel mit nejaky ty eko recicky at se zamysli kde se elektrina bere a jeste lepe at se tam primo zajede podivat...Most, Prunerov atd...

Re: Tesla
(link)
17.8.2012 10:50
Petr Ježek
Věk: ( ~56 let) , Pracovní pozice: vysokoškolský pedagog , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Praha

Zdar Ivane. TopGear není korektní srovnávací platforma, i když je pravdou, že energetický management upoceně řeší všichni, kdo EV produkují nebo produkovat chtějí. O ekologii elektřiny jen tolik, že nejzubatější hafani hlídají status quo nejen na ropě (však je taky kolem technologií využití fotojevu pořád živo nejen v univerzitních laboratořích k nevelké radosti energetických žab na prameni). Jenže Marek trefně upozornil na cestu linuxu do onboard zařízení a na výhody s tím spojené, nikoli na efektivnost pořízení Tesla EV...

Re: Tesla
(link)
18.8.2012 11:04
Ivan Majer
Věk: ( ~58 let)

Ja spis reagoval na tu prvni vetu a ta mi zvedla ze zidle :D "Automobily Tesla patří k tomu nejzajímavějšímu co se na 4 kolech objevilo"

Re: Tesla
(link)
20.8.2012 06:07
MaReK Olšavský
Věk: ( ~44 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Uplivl sis hezky, nicméně Ti něco uniklo. Než napíšeš někomu, aby se jel podívat do Tušimic, nebo Prunéřova, či Mostu, tak se podívej kde dotyčný bydlí. Z okna koukám na Ledvice a do Mostu jezdím na okruh. Ano tuhle slabinu elektromobilů znám dost dobře.

Bohužel pro větší města jsou elektromobily momentálně nejlepší cestou, jak se dostat bez prdění zplodin do uzavřených ulic (uzavřených ve smyslu prostorovém, nikoliv ve smyslu dopravní uzavírky). Hybridy mi jako ideální cesta nepřijdou, byť ve městě se vytáhne to nejlepší z hybridního pohonu. Dokud nemáme efektivní palivové články, nebo neumíme velmi levně vyrábět vodík, tak elektromobil je cesta (se všemi mínusy i plusy). A Tesla ho dokázala zabalit do hávu, který budí zájem, dokázala nastartovat hype, který urychluje vývoj pohonů na neminerální látky. Ano, podle mého názoru, je to z hlediska alternativ to nejzajímavější co jezdí.

Pokud si myslíš, že o autech nic nevím, nechám Tě při tom. Ale nejsem si jist, kolik znáš bláznů, který pojedou 140 km, kvůli setkání se s 3 automobily, nebo kolik znáš lidí, kteří se na okruhu v boxu plazí kam mohou, jen aby zjistili jak je udělaný podvozek. Radši mám plochý boxerový 6 válec, než hybrid/elektro (no s hybridem už došlo i na automobilku českého rodáka :-(), ale bohužel jsem realista.

Re: Tesla
(link)
20.8.2012 16:30
Ivan Majer
Věk: ( ~58 let)

Nesmis si to brat osobne...nepsal jsem to na tebe, ale obecne na ekologicky aktivisty, kteri jsou okamzite ochotny rvat jak je elektrina cistsi...ze ses ozval zrovna ty za to nemuzu :D

Jinak apelovat tim ze v mestskych aglomeracich bude cisteji je zcestne, protoze vzdy se musis zeptat na ukor ceho? Stoji mi skutecne to ze v centrech velkych aglomeraci bude dychatelno za devastaci krajiny? neni lepsi ta centra oprostit od provozu vubec?

nevim jestli o autech neco vis nebo nevis a je mi to celkem jedno, ale tesla je jen pozlatko diky kteremu se nekolik firem dobre napakuje. S realitou to nema nic spolecneho...jestli sis nevsiml jedna se o sportovni vuz nikoli mestske vozitko a tak jsem to konkretni vozidlo i posuzoval.

Jo a jinak skutecne znam dost blaznu co jsou ochotni jet kamkoli aby videli neco zajimavyho a vlezt kamkoli aby zjistili jak to tam je udelane, ale nehodlam je tu vyjmenovavat ani je pocitat.

Re: Tesla
(link)
21.8.2012 06:09
MaReK Olšavský
Věk: ( ~44 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

No na úkor čeho? To je otázka času, beru čistý elektromobil jako mezistupeň a nepochybuji o tom, že kdejaká větší firma je schpná mít nabíjecí stanice na zaměstnaneckém parkovišti, které budou mít jako primární zdroj fotovoltaiku, obvykle lidi pracují přes den a smysluplnější využití FVE, než pro toto a klimatizaci mě nenapadá (neumíme efektivně akumulovat na vyšší večerní/noční spotřebu v domácnostech). Elektromobilů jentak hodně nebude, akumulátory jsou nesmírně drahé (a jejich výroba je horší zásah, než provoz spalovacího motoru).

Tesla udělala jedno, zabalila elektromobil do sportovního hávu, tím vybudila zájem a pokud vidím dobře, tak v civilním hávu se poslední dobou vyrojilo dost vozítek, podstatne hezčích, než předtím. Stejně jako Honda a Toyota oživili starý Porscheho nápad s hybridem (ano první hybrid je Lohner-Porsche). Je to blbý, ale vzbuzení hype bylo potřeba. Já to považuji za mezistupeň, který posune vývoj elektrického pohonu a časem budou efektivní palivové články. Jen pro zajímavost, najdi si, s čím letos vyhrala Audi 24h Le Mans (hybrid, leč ne s akumulátory, ale obrovskými kondenzátory), s čím jela Toyota (opět hybrid) a pro zajímavost kdo má na příští rok „Garage 56“ (elektromobil, s palivovým článkem, tankovat se bude vodík).

Tesla?
(link)
17.8.2012 18:30
Miloslav Ponkrác

Shodou okolností jsem o Tesle slyšel asi dva měsíce před tím, než se v této době stala slavnou. Byl jsem na ní upozorněn jedním USA člověkem.

O Teslu není zájem, protože parametry má špatné. Zejména je nesmírně poruchová. Dojezd také není nic moc. Cena je vysoká. Životnost baterií pak poměr výsledek / náklady zabíjí zcela včetně případné finanční rozvahy kolik ušetříte na benzínu – dokonale proděláte.

Proto mě velmi překvapilo, když jsem tu v Česku na ní slyšel takové chvalozpěvy.

Při provozu takového auta samozřejmě musíte vypnout klimatizaci a to i v horku, protože jinak jde dojezd drasticky dolů a hrozí vám, že někdo uvíznete s vybitými baterkami. Stejně tak, ne-li hůře dopadnete v zimě, protože vyhřívání vymlacuje baterky ještě intenzívněji. Takže jako luxusní auto pro bohaté to není – protože v parnu se potit, v zimě se klepat zimou.

Nicméně stačí napsat „sportovní design“, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4 sekundy a všichni se mohou ukřičet, jak je to auto všech aut.

Je to křáp.

Re: Tesla?
(link)
18.8.2012 12:45
Petr Ježek
Věk: ( ~56 let) , Pracovní pozice: vysokoškolský pedagog , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Praha

Poruchovost je vlastností spousty klasických aut. Tématicky by bylo vhodnější zjistit, zda je poruchový i embedded linux a jeho aplikace. Pochopitelně řízení technických procesů je fajnovost, ke které se v důsledku omezených znalostí nehodlám blíže vyjadřovat, byť jde o věc přímo související s tématem. Tradiční klimatizace je jako energetický žrout diluviální zmetek, u své Alfy ji používám jen v nezbytných situacích a ještě decentně. Tfuj!

Re: Tesla?
(link)
18.8.2012 16:34
Miloslav Ponkrác

To je velmi jednoduché.

Jelikož Linux není mikrokernelový ani realtimový operační systém, tak vlastnosti pro řízení aut má velmi nevýhodné a špatné. A jako takový se v autech delší dobu neudrží, pokud tedy výrobce nechce zkrachovat.

Nepovažoval jsem za podstatné komentovat Linux, protože nemá vhodné vlastnosti pro řízení reálných zařízení a nedokáže zaručit parametry, které jsou pro řízení aut, letadel, kosmických raket, elektráren, apod. požadovány.

DISKUZE

Tesla 16.8.2012 13:06 Ivan Majer
L Re: Tesla 17.8.2012 10:50 Petr Ježek
  L Re: Tesla 18.8.2012 11:04 Ivan Majer
    L Re: Tesla 20.8.2012 06:07 MaReK Olšavský
      L Re: Tesla 20.8.2012 16:30 Ivan Majer
        L Re: Tesla 21.8.2012 06:09 MaReK Olšavský
Tesla? 17.8.2012 18:30 Miloslav Ponkrác
  L Re: Tesla? 18.8.2012 12:45 Petr Ježek
    L Re: Tesla? 18.8.2012 16:34 Miloslav Ponkrác
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze