LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Linux Party Teplice

Pokud začnete pátrat, čím je významný pátek 23.9.2005, zjistíte, že na tento den připadá 104. výročí narození Jaroslava Seiferta, nebo 70. výročí nar. PER OLOVa ENQUISTa (švédský prozaik a dramatik), před 159 lety Johann Galle ohlásil objevení planety Neptun, v Roudnici nad Labem se konalo odborné sympozium ke 130. výročí založení Podřipské nemocnice a v Teplicích proběhla první Linux Party Teplice s kódovým označení LPT1.

25.9.2005 13:00 | František Bublík | přečteno 6474×

Posledně jmenovaná akce byla avizovaná na několika linuxových portálech a měla pozitivní ohlas. Celkem ohlásilo svou účast 19 lidí a devatenáct jich skutečně také přišlo, včetně člověka, který se neregistroval a o LPT se dozvěděl teprve v den jejího konání. To znamená, že jeden registrovaný nakonec nepřijel.
První účastníci živě debatovali v salónku hospůdky "U Černé Kočky" již půl hodiny před začátkem a postupně docházeli další. Za chvíli bylo jasné, že kolem stolu bude velmi těsno. Při objednávání salónku obsluha podniku tvrdila, že se tam vejde až 25 lidí, zatajila ale, že musí sedět ve dvou řadách.
Po té, co dorazil Marek Olšavský a rozdal přítomným samolepky od Linuxsoftu, nás bylo kolem stolu asi tak 14. Za tohoto stavu zahájil František Bublík malou anketu, jejíž výsledky můžete vidět níže. Petr Jakubec ohlásil, že se na nás "možná" přijede podívat Jan Houštěk, což byla překvapivá zpráva, a když už padlo jeho jméno, jali jsme se ho někteří z nás pomlouvat. Pokud mu ten večer zvonilo v uších, bylo to z Teplic. Nakonec v naší pračce nedopadl nejhůř. Resumé zní, že je to odborník na slovo vzatý, nicméně držící prvenství v aroganci svých písemných příspěvků do linuxových konferencí. Nakonec nedorazil.
Dorazili však postupně další ohlášení linuxáři. Ke stolu jsme se snažili více a více komprimovat, Marek dokonce navrhoval bzip2, ale nakonec museli někteří sedět u jednoho rohu v druhé řadě. Malý prostor nás také nutil k improvizaci, pokud sedící u stěny na dlouhé lavici potřebovali navštívit místnůstku za rohem s dvěma nulami na dveřích. Jako nejlepší způsob se nakonec ukázalo vytvoření "zásobníku" pod oknem, který se naplnil zhruba pěti lidmi, čímž vznikla úniková cesta od stolu.
Společnost byla různorodá. Přítomno bylo například 5 programátorů, jeden člen bezpečnostní agentury a dva muzikanti. Jeden z přítomných byl přímým účastníkem Czech Techu a také nám o tomto průšvihu referoval.
Zkušenost s Linuxem byla u zúčastněných také různá. Nejdelší linuxovou zkušenost jsme mapovali 9 let zpátky a nejkratší měl kolega, který nainstaloval Mandrivu v pátek po obědě a večer šel na Linux Party.
Zajímavé bylo sledovat, jak dopadl souboj dvou pivních značek, ze kterých jsme ten večer vybírali. Dva lidé pili Budvar, ostatní dali přednost Krušovicím. Ještě zajímavější bylo, že v jídle se linuxáci, dá se říci, vyhýbali masu. Drtivě převažovala sýrová jídla. Smažený sýr, sýrový špíz, smažené tvarůžky atd. Ano, byl i jeden pstruh a dvoje špagety. Debata se točila, jak jinak, kolem Linuxu a internetu a nepostrádala humor a vtipy. Asi po dvou hodinách se postupně někteří účastníci rozloučili a uvolnili tím místo u stolu, kde nás postupně do čtvrt na dvanáct zbylo kolem 10 - 12 lidí. (S množstvím vypitých piv se zhoršila statistická přesnost, proto ten přibližný údaj.)
Ve čtvrt na dvanáct jsme se všichni zvedli a ukončili tuto akci s příslibem, že uspořádáme za čtvrt roku další. A ještě taková potěšující drobnost(?) na závěr. Zatím na každém večeru, kterého jsem se zúčastnil a kde se sešla větší společnost, zbyl nakonec nějaký dluh - pár piv, ke kterým se nikdo nehlásil. Na LPT jsme zaznamenali opačný efekt, že lidé, co postupně odcházeli, zaplatili tu a tam nějaké to pivo navíc, aby se nekonala ostuda. Poslední platící vlastně získali příjemný bonus v hodnotě několika zaplacených piv.

A zde výsledky malé ankety: (Pokud by se někomu zdálo, že nesouhlasí součty, tak to je fakt, neboť jsme byli tolerantní a povolili jmenovat i více než jednu položku.)

1. Používané distribuce:
	Mandriva	10
	Fedora		4
	Debian		3
	Suse		3
	Gentoo		2
	Ubuntu		2
	Aurox, RedHat, LFS, DSL 	1

2. Nejoblíbenější browser
	Firefox		10
	Opera, Links	5
	Mozilla		2
	Konqueror	1

3. Nejnavštěvovanější linuxový portál
	Ablinuxu.cz	13
	Root.cz		11
	Linuxsoft.cz	7
	Mandrake.cz	1

4. Nejstarší a nejmladší účastník
	nar. 1952 
	nar. 1985

5. Nejvzdálenější místo, odkud přijeli účastníci na LPT:
Zde jsme nezapočítali dva účastníky, kteří přijeli z Prahy, 
protože oba mají v Teplicích zázemí a do Teplic by přijeli 
stejně. Takže nejdále to měl Petr Jakubec, který přijel z Mostu
 a po LPT se tam vlakem vracel. Tímto získává privilegium 
na následující LPT platit jako poslední.

Anketu zpracoval a vyhodnotil František BublíkVerze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.9.2017 8:00 /František Kučera

Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).


Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

15.4.2017 15:20 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze