LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Linux Party Teplice

Pokud začnete pátrat, čím je významný pátek 23.9.2005, zjistíte, že na tento den připadá 104. výročí narození Jaroslava Seiferta, nebo 70. výročí nar. PER OLOVa ENQUISTa (švédský prozaik a dramatik), před 159 lety Johann Galle ohlásil objevení planety Neptun, v Roudnici nad Labem se konalo odborné sympozium ke 130. výročí založení Podřipské nemocnice a v Teplicích proběhla první Linux Party Teplice s kódovým označení LPT1.

25.9.2005 13:00 | František Bublík | přečteno 6603×

Posledně jmenovaná akce byla avizovaná na několika linuxových portálech a měla pozitivní ohlas. Celkem ohlásilo svou účast 19 lidí a devatenáct jich skutečně také přišlo, včetně člověka, který se neregistroval a o LPT se dozvěděl teprve v den jejího konání. To znamená, že jeden registrovaný nakonec nepřijel.
První účastníci živě debatovali v salónku hospůdky "U Černé Kočky" již půl hodiny před začátkem a postupně docházeli další. Za chvíli bylo jasné, že kolem stolu bude velmi těsno. Při objednávání salónku obsluha podniku tvrdila, že se tam vejde až 25 lidí, zatajila ale, že musí sedět ve dvou řadách.
Po té, co dorazil Marek Olšavský a rozdal přítomným samolepky od Linuxsoftu, nás bylo kolem stolu asi tak 14. Za tohoto stavu zahájil František Bublík malou anketu, jejíž výsledky můžete vidět níže. Petr Jakubec ohlásil, že se na nás "možná" přijede podívat Jan Houštěk, což byla překvapivá zpráva, a když už padlo jeho jméno, jali jsme se ho někteří z nás pomlouvat. Pokud mu ten večer zvonilo v uších, bylo to z Teplic. Nakonec v naší pračce nedopadl nejhůř. Resumé zní, že je to odborník na slovo vzatý, nicméně držící prvenství v aroganci svých písemných příspěvků do linuxových konferencí. Nakonec nedorazil.
Dorazili však postupně další ohlášení linuxáři. Ke stolu jsme se snažili více a více komprimovat, Marek dokonce navrhoval bzip2, ale nakonec museli někteří sedět u jednoho rohu v druhé řadě. Malý prostor nás také nutil k improvizaci, pokud sedící u stěny na dlouhé lavici potřebovali navštívit místnůstku za rohem s dvěma nulami na dveřích. Jako nejlepší způsob se nakonec ukázalo vytvoření "zásobníku" pod oknem, který se naplnil zhruba pěti lidmi, čímž vznikla úniková cesta od stolu.
Společnost byla různorodá. Přítomno bylo například 5 programátorů, jeden člen bezpečnostní agentury a dva muzikanti. Jeden z přítomných byl přímým účastníkem Czech Techu a také nám o tomto průšvihu referoval.
Zkušenost s Linuxem byla u zúčastněných také různá. Nejdelší linuxovou zkušenost jsme mapovali 9 let zpátky a nejkratší měl kolega, který nainstaloval Mandrivu v pátek po obědě a večer šel na Linux Party.
Zajímavé bylo sledovat, jak dopadl souboj dvou pivních značek, ze kterých jsme ten večer vybírali. Dva lidé pili Budvar, ostatní dali přednost Krušovicím. Ještě zajímavější bylo, že v jídle se linuxáci, dá se říci, vyhýbali masu. Drtivě převažovala sýrová jídla. Smažený sýr, sýrový špíz, smažené tvarůžky atd. Ano, byl i jeden pstruh a dvoje špagety. Debata se točila, jak jinak, kolem Linuxu a internetu a nepostrádala humor a vtipy. Asi po dvou hodinách se postupně někteří účastníci rozloučili a uvolnili tím místo u stolu, kde nás postupně do čtvrt na dvanáct zbylo kolem 10 - 12 lidí. (S množstvím vypitých piv se zhoršila statistická přesnost, proto ten přibližný údaj.)
Ve čtvrt na dvanáct jsme se všichni zvedli a ukončili tuto akci s příslibem, že uspořádáme za čtvrt roku další. A ještě taková potěšující drobnost(?) na závěr. Zatím na každém večeru, kterého jsem se zúčastnil a kde se sešla větší společnost, zbyl nakonec nějaký dluh - pár piv, ke kterým se nikdo nehlásil. Na LPT jsme zaznamenali opačný efekt, že lidé, co postupně odcházeli, zaplatili tu a tam nějaké to pivo navíc, aby se nekonala ostuda. Poslední platící vlastně získali příjemný bonus v hodnotě několika zaplacených piv.

A zde výsledky malé ankety: (Pokud by se někomu zdálo, že nesouhlasí součty, tak to je fakt, neboť jsme byli tolerantní a povolili jmenovat i více než jednu položku.)

1. Používané distribuce:
	Mandriva	10
	Fedora		4
	Debian		3
	Suse		3
	Gentoo		2
	Ubuntu		2
	Aurox, RedHat, LFS, DSL 	1

2. Nejoblíbenější browser
	Firefox		10
	Opera, Links	5
	Mozilla		2
	Konqueror	1

3. Nejnavštěvovanější linuxový portál
	Ablinuxu.cz	13
	Root.cz		11
	Linuxsoft.cz	7
	Mandrake.cz	1

4. Nejstarší a nejmladší účastník
	nar. 1952 
	nar. 1985

5. Nejvzdálenější místo, odkud přijeli účastníci na LPT:
Zde jsme nezapočítali dva účastníky, kteří přijeli z Prahy, 
protože oba mají v Teplicích zázemí a do Teplic by přijeli 
stejně. Takže nejdále to měl Petr Jakubec, který přijel z Mostu
 a po LPT se tam vlakem vracel. Tímto získává privilegium 
na následující LPT platit jako poslední.

Anketu zpracoval a vyhodnotil František BublíkVerze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze