LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> První (Pivní) Linuxový Pátek č. 11

Tak se po prázdninách uskutečnil další Linuxový Pátek, tentokráte v hojném počtu 27 lidí. Přišla i Anička :) /pro obsah článku určeno svéprávným a starším 18ti let/

4.9.2004 15:00 | František Hucek | přečteno 9610×

Počet účatníků nás mile překvapil, i když jsme na to nebyli připraveni. Stoly a místnost byla připravena pro registrovaných 20 osob. Vše bylo připraveno tak, aby byl jeden stůl a ti, co sedí zády ke zdi mohli bez problémů chodit na WC. Bohužel se nám to nepovedlo, neboť se opět nedalo projít. Navrhované řešení použít "bažanty" také neprošlo.

Restaurace má celkem 100 míst, s místem tedy nejsou problémy, takže opravdu prosíme účastníky, ať se na Pátek registrují, ať víme pro kolik lidí se mají prostory připravit.

Zúčastnila se i Anička /zprávičky na root.cz/ s dost dobrým 3D tričkem.

Také se neohlášen zúčastnil "známý linuxový guru", což mne dost překvapilo, neboť stále ještě jsme ve válečném stavu. To že je "guru" bezpáteřní, to se dá pochopit. Bohužel ale není bezpohlavní, což bylo vidět v průběhu sezení. Odešel jsem dříve, takže doufám, že to nedopadlo jako na Pátku č. 6, kdy po několika vysoce alkoholických pivech "guru" na férovku vyzýval děvčata k pohlavnímu styku.. :) Což je ostuda a přiznám se, že to částečně padá na hlavu organizátorů, že někoho takového na Pátek připustí..

Akce byla jinak povedená, trošku horší byly topinky, česnek byl trošku starší, číšník občas nestíhal nosit piva, ale jinak myslím že dost dobré..

Vyfotili jsme i pana Hlavničku, majitele restaurace, při práci v kuchyni. Holt hned to jinak vypadá, když člověka práce baví.. :)

Stále se nám nedaří prosadit kontrolu občanských průkazů, při nalévání alkoholických nápojů neplnoletým...

Diskuze, alespoň na straně stolu, kde jsem seděl já byla zpočátku nelinuxová, probírala se nová přezdívka našeho kolegy "kouřící medvěd" aka "orso fumáto" /stále si nemohu pomoci a zdá se mi to, že se jedná o nesprávný překlad a toto znamená "medvěd uzený" ale mohu se plést/. Pak se ještě mluvilo o stránkách "mistr světa v masturbaci". Autorem obou příspěvků byl paradoxně nejstarší účastník sezení.. :)

Pak byla celkem dlouhá a zajímavá diskuze o jednom linuxovém nakladatelství. Co je zajímavé, že v tomto nakladatelství se děly a dějí celkem zajímavé věci, plánovaná výměna vedení, personální problémy, atd., atd. a nikde o tom není ani zprávička. Když vychází novéčíslo časopisu, to jsou PRka na každém linuxovém webu, když nastoupí nový šéfredaktor, to o tom vycházejí zprávičky, a když se děje něco opravdu zajímavého, tak je ticho po pěšině. To musí člověk jít na Linuxový Pátek, aby se něco dozvěděl. A to všichni dělají, jak jsou "open" a "free". To i v MS informují o změnách ve vedení.. :)

Zajímavá byla debata o distribucích guru vs. komerční, rychlost a čistota kódu vs. jednoduchost užívání /myšleno pro běžného uživatele/, opravdu zajímavé, akorát jsem zase viděl jak fanatičtí zastánci té své distribuce, a ono je to jedno která to je, on to může být i MDK, obrací oči v sloup, když někdo řekne, že distribuce jiná než jejich je v něčem nebo k některým účelům a pro některé uživatele lepší. Měl jsem v plánu o "distribučním fanatismu" napsat článek, ale není čas.

Pak se řešil RMS, hodně zajímavé povídání o tom, kdo je vlastně tím otcem Linuxu /myšleno to, co teď používáme/ a kdo jen vzdálený příbuzný. Možná by stálo za to, napsat článek o tom, jak to vlastně s RMS a linuxem bylo. Zase, žádné uctívání Linuxových božstev, normální věcný článek..

Taky se ještě řešila nová distribuce, a to bootovatelná z DVD, založená na Gentoo, chybělo dořešit pár detailů, ale nápad to nebyl špatný.. :)
Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.1.2018 0:51 /František Kučera

První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.


Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze