LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> První (Pivní) Linuxový Pátek č. 11

Tak se po prázdninách uskutečnil další Linuxový Pátek, tentokráte v hojném počtu 27 lidí. Přišla i Anička :) /pro obsah článku určeno svéprávným a starším 18ti let/

4.9.2004 15:00 | František Hucek | přečteno 9759×

Počet účatníků nás mile překvapil, i když jsme na to nebyli připraveni. Stoly a místnost byla připravena pro registrovaných 20 osob. Vše bylo připraveno tak, aby byl jeden stůl a ti, co sedí zády ke zdi mohli bez problémů chodit na WC. Bohužel se nám to nepovedlo, neboť se opět nedalo projít. Navrhované řešení použít "bažanty" také neprošlo.

Restaurace má celkem 100 míst, s místem tedy nejsou problémy, takže opravdu prosíme účastníky, ať se na Pátek registrují, ať víme pro kolik lidí se mají prostory připravit.

Zúčastnila se i Anička /zprávičky na root.cz/ s dost dobrým 3D tričkem.

Také se neohlášen zúčastnil "známý linuxový guru", což mne dost překvapilo, neboť stále ještě jsme ve válečném stavu. To že je "guru" bezpáteřní, to se dá pochopit. Bohužel ale není bezpohlavní, což bylo vidět v průběhu sezení. Odešel jsem dříve, takže doufám, že to nedopadlo jako na Pátku č. 6, kdy po několika vysoce alkoholických pivech "guru" na férovku vyzýval děvčata k pohlavnímu styku.. :) Což je ostuda a přiznám se, že to částečně padá na hlavu organizátorů, že někoho takového na Pátek připustí..

Akce byla jinak povedená, trošku horší byly topinky, česnek byl trošku starší, číšník občas nestíhal nosit piva, ale jinak myslím že dost dobré..

Vyfotili jsme i pana Hlavničku, majitele restaurace, při práci v kuchyni. Holt hned to jinak vypadá, když člověka práce baví.. :)

Stále se nám nedaří prosadit kontrolu občanských průkazů, při nalévání alkoholických nápojů neplnoletým...

Diskuze, alespoň na straně stolu, kde jsem seděl já byla zpočátku nelinuxová, probírala se nová přezdívka našeho kolegy "kouřící medvěd" aka "orso fumáto" /stále si nemohu pomoci a zdá se mi to, že se jedná o nesprávný překlad a toto znamená "medvěd uzený" ale mohu se plést/. Pak se ještě mluvilo o stránkách "mistr světa v masturbaci". Autorem obou příspěvků byl paradoxně nejstarší účastník sezení.. :)

Pak byla celkem dlouhá a zajímavá diskuze o jednom linuxovém nakladatelství. Co je zajímavé, že v tomto nakladatelství se děly a dějí celkem zajímavé věci, plánovaná výměna vedení, personální problémy, atd., atd. a nikde o tom není ani zprávička. Když vychází novéčíslo časopisu, to jsou PRka na každém linuxovém webu, když nastoupí nový šéfredaktor, to o tom vycházejí zprávičky, a když se děje něco opravdu zajímavého, tak je ticho po pěšině. To musí člověk jít na Linuxový Pátek, aby se něco dozvěděl. A to všichni dělají, jak jsou "open" a "free". To i v MS informují o změnách ve vedení.. :)

Zajímavá byla debata o distribucích guru vs. komerční, rychlost a čistota kódu vs. jednoduchost užívání /myšleno pro běžného uživatele/, opravdu zajímavé, akorát jsem zase viděl jak fanatičtí zastánci té své distribuce, a ono je to jedno která to je, on to může být i MDK, obrací oči v sloup, když někdo řekne, že distribuce jiná než jejich je v něčem nebo k některým účelům a pro některé uživatele lepší. Měl jsem v plánu o "distribučním fanatismu" napsat článek, ale není čas.

Pak se řešil RMS, hodně zajímavé povídání o tom, kdo je vlastně tím otcem Linuxu /myšleno to, co teď používáme/ a kdo jen vzdálený příbuzný. Možná by stálo za to, napsat článek o tom, jak to vlastně s RMS a linuxem bylo. Zase, žádné uctívání Linuxových božstev, normální věcný článek..

Taky se ještě řešila nová distribuce, a to bootovatelná z DVD, založená na Gentoo, chybělo dořešit pár detailů, ale nápad to nebyl špatný.. :)
Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze