LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> První (Pivní) Linuxový Pátek č. 11

Tak se po prázdninách uskutečnil další Linuxový Pátek, tentokráte v hojném počtu 27 lidí. Přišla i Anička :) /pro obsah článku určeno svéprávným a starším 18ti let/

4.9.2004 15:00 | František Hucek | přečteno 9874×

Počet účatníků nás mile překvapil, i když jsme na to nebyli připraveni. Stoly a místnost byla připravena pro registrovaných 20 osob. Vše bylo připraveno tak, aby byl jeden stůl a ti, co sedí zády ke zdi mohli bez problémů chodit na WC. Bohužel se nám to nepovedlo, neboť se opět nedalo projít. Navrhované řešení použít "bažanty" také neprošlo.

Restaurace má celkem 100 míst, s místem tedy nejsou problémy, takže opravdu prosíme účastníky, ať se na Pátek registrují, ať víme pro kolik lidí se mají prostory připravit.

Zúčastnila se i Anička /zprávičky na root.cz/ s dost dobrým 3D tričkem.

Také se neohlášen zúčastnil "známý linuxový guru", což mne dost překvapilo, neboť stále ještě jsme ve válečném stavu. To že je "guru" bezpáteřní, to se dá pochopit. Bohužel ale není bezpohlavní, což bylo vidět v průběhu sezení. Odešel jsem dříve, takže doufám, že to nedopadlo jako na Pátku č. 6, kdy po několika vysoce alkoholických pivech "guru" na férovku vyzýval děvčata k pohlavnímu styku.. :) Což je ostuda a přiznám se, že to částečně padá na hlavu organizátorů, že někoho takového na Pátek připustí..

Akce byla jinak povedená, trošku horší byly topinky, česnek byl trošku starší, číšník občas nestíhal nosit piva, ale jinak myslím že dost dobré..

Vyfotili jsme i pana Hlavničku, majitele restaurace, při práci v kuchyni. Holt hned to jinak vypadá, když člověka práce baví.. :)

Stále se nám nedaří prosadit kontrolu občanských průkazů, při nalévání alkoholických nápojů neplnoletým...

Diskuze, alespoň na straně stolu, kde jsem seděl já byla zpočátku nelinuxová, probírala se nová přezdívka našeho kolegy "kouřící medvěd" aka "orso fumáto" /stále si nemohu pomoci a zdá se mi to, že se jedná o nesprávný překlad a toto znamená "medvěd uzený" ale mohu se plést/. Pak se ještě mluvilo o stránkách "mistr světa v masturbaci". Autorem obou příspěvků byl paradoxně nejstarší účastník sezení.. :)

Pak byla celkem dlouhá a zajímavá diskuze o jednom linuxovém nakladatelství. Co je zajímavé, že v tomto nakladatelství se děly a dějí celkem zajímavé věci, plánovaná výměna vedení, personální problémy, atd., atd. a nikde o tom není ani zprávička. Když vychází novéčíslo časopisu, to jsou PRka na každém linuxovém webu, když nastoupí nový šéfredaktor, to o tom vycházejí zprávičky, a když se děje něco opravdu zajímavého, tak je ticho po pěšině. To musí člověk jít na Linuxový Pátek, aby se něco dozvěděl. A to všichni dělají, jak jsou "open" a "free". To i v MS informují o změnách ve vedení.. :)

Zajímavá byla debata o distribucích guru vs. komerční, rychlost a čistota kódu vs. jednoduchost užívání /myšleno pro běžného uživatele/, opravdu zajímavé, akorát jsem zase viděl jak fanatičtí zastánci té své distribuce, a ono je to jedno která to je, on to může být i MDK, obrací oči v sloup, když někdo řekne, že distribuce jiná než jejich je v něčem nebo k některým účelům a pro některé uživatele lepší. Měl jsem v plánu o "distribučním fanatismu" napsat článek, ale není čas.

Pak se řešil RMS, hodně zajímavé povídání o tom, kdo je vlastně tím otcem Linuxu /myšleno to, co teď používáme/ a kdo jen vzdálený příbuzný. Možná by stálo za to, napsat článek o tom, jak to vlastně s RMS a linuxem bylo. Zase, žádné uctívání Linuxových božstev, normální věcný článek..

Taky se ještě řešila nová distribuce, a to bootovatelná z DVD, založená na Gentoo, chybělo dořešit pár detailů, ale nápad to nebyl špatný.. :)
Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.7.2018 1:05 /František Kučera

Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.


Přidat komentář

18.6.2018 0:43 /František Kučera
Červnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 21. 6. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát na téma: F-Droid, aneb svobodný software do vašeho mobilu. Kromě toho budou k vidění i vývojové desky HiFive1 se svobodným/otevřeným čipem RISC-V.
Přidat komentář

23.5.2018 20:55 /Ondřej Čečák
Od pátku 25.5. proběhne na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze openSUSE Conference. Můžete se těšit na spostu zajímavých přednášek, workshopů a také na Release Party nového openSUSE leap 15.0. V na stejném místě proběhne v sobotu 26.5. i seminář o bezpečnosti CryptoFest.
Přidat komentář

20.5.2018 17:45 /Redakce Linuxsoft.cz
Ve čtvrtek 31. května 2018 připravuje webový magazín BusinessIT ve spolupráci s Best Online Média s.r.o. pátý ročník odborné konference Firemní informační systémy 2018. Akce proběhne v kongresovém centru Vavruška (palác Charitas), Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 15 hod. odpoledne. Konference je zaměřena na efektivní využití firemních informačních systémů a na to, jak plně využít jejich potenciál. Podrobnější informace na webových stránkách konfrence.
Přidat komentář

14.5.2018 7:28 /František Kučera
Květnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 17. 5. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát na téma: Audio – zvuk v GNU/Linuxu.
Přidat komentář

7.5.2018 16:20 /František Kučera
Na stránkách spolku OpenAlt vyšla fotoreportáž Pražské srazy 2017 dokumentující srazy za uplynulý rok. Květnový pražský sraz na téma audio se bude konat 17. 5. 2018 (místo a čas ještě upřesníme).
Přidat komentář

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze