LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> První (Pivní) Linuxový Pátek č. 10

V pátek se ukutečnil jubilejní 10. Linuxový Pátek. Za hojné účasti Linuxových příznivců se probíralo zase vše možné od Linuxu až po Solaris...

9.8.2004 14:00 | o.k. | přečteno 9704×

Měli jsme obavy z toho, že by mohla být velice malá účast, protože je čas prázdnin a dovolených a také jsme si mysleli, že se leckterý tučňák nechá zlákat krásným počasím a výhledem toho, že může ležet někde u vody (mimochodem, ve které se cítí tučňáci nejlépe) se svojí drahou polovičkou, ale opak byl naštěstí pravdou.

Účast byla ve finále větší než byl počet přihlášených lidí na což jsem zase doplatil já, protože jsem si na chvíli odskočil a poté co jsem se vrátil, tak už na mě u stolu nezbylo moc místa. Ale nakonec jsem se tam přece jenom nějak vměstnal. Akorát jídlo jsem si musel dát u vedlejšího stolu, protože s tou mísou rizota co jsem dostal už bych se tam nevešel.

Diskuze začínala poněkud netradičním tématem - masovými vrahy, ale postupem času se začala přiklánět k hlavnímu tématu - k Linuxu. Na přetřes přišel i význam a úloha různých Linuxově zaměřených sdružení jako například, csGLUG a CZGLUG.

Vedle mě sedící Aleš vtipně podotknul, že diskuze dneska stejně zase skončí u Solarisu. Nakonec měl pravdu, protože těsně před tím než jsem odcházel došlo na jeho slova :-)

Žaludky se pozvolna plnily topinkami s česnekem - to pro odpuzení komárů :-) Ještě že upíři nepoužívají Linux, protože by tam s námi žádný dlouho nevydržel sedět. Dalším chodem byl pro někoho guláš a pro ostatní kuřecí maso s hranolkama či co to bylo.

Témata rozhovorů byla v různých částech stolů úplně odlišná a každý byl tedy odkázán poslouchat a debatovat na téma, na které byli naladěni i jeho sousedé. Takže se přetřásala samozřejmě i nelinuxová témata, jako třeba pravidla ve formuli 1 ...

Vděčným a hojně diskutovaným tématem bylo jako vždy téma o programátorech, o systematice práce některých z nich, o bugreportech a všemožných dalších věcech. Občas si někdo stěžoval i samotným autorům různých prográmků, kteří byli přítomni, na nefunkčnost jejich děl :-)

Postupně někteří odcházeli směrem ke svým domovům (záměrně to píši takto, protože není vůbec jisté, zda domů dorazili a zda se cestou ještě nezastavili a ještě se neposilnili).

Celá akce v restauraci Rozmarýn byla ukončena kolem dvanácté hodiny.

Kam se pokračovalo dál, pokud se někam pokračovalo, to mně není známo, neboť jsem se odebral k domovu.

Následující fotografie nepotřebují žádný komentář:

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze