LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> První (Pivní) Linuxový Pátek č. 10

V pátek se ukutečnil jubilejní 10. Linuxový Pátek. Za hojné účasti Linuxových příznivců se probíralo zase vše možné od Linuxu až po Solaris...

9.8.2004 14:00 | o.k. | přečteno 9551×

Měli jsme obavy z toho, že by mohla být velice malá účast, protože je čas prázdnin a dovolených a také jsme si mysleli, že se leckterý tučňák nechá zlákat krásným počasím a výhledem toho, že může ležet někde u vody (mimochodem, ve které se cítí tučňáci nejlépe) se svojí drahou polovičkou, ale opak byl naštěstí pravdou.

Účast byla ve finále větší než byl počet přihlášených lidí na což jsem zase doplatil já, protože jsem si na chvíli odskočil a poté co jsem se vrátil, tak už na mě u stolu nezbylo moc místa. Ale nakonec jsem se tam přece jenom nějak vměstnal. Akorát jídlo jsem si musel dát u vedlejšího stolu, protože s tou mísou rizota co jsem dostal už bych se tam nevešel.

Diskuze začínala poněkud netradičním tématem - masovými vrahy, ale postupem času se začala přiklánět k hlavnímu tématu - k Linuxu. Na přetřes přišel i význam a úloha různých Linuxově zaměřených sdružení jako například, csGLUG a CZGLUG.

Vedle mě sedící Aleš vtipně podotknul, že diskuze dneska stejně zase skončí u Solarisu. Nakonec měl pravdu, protože těsně před tím než jsem odcházel došlo na jeho slova :-)

Žaludky se pozvolna plnily topinkami s česnekem - to pro odpuzení komárů :-) Ještě že upíři nepoužívají Linux, protože by tam s námi žádný dlouho nevydržel sedět. Dalším chodem byl pro někoho guláš a pro ostatní kuřecí maso s hranolkama či co to bylo.

Témata rozhovorů byla v různých částech stolů úplně odlišná a každý byl tedy odkázán poslouchat a debatovat na téma, na které byli naladěni i jeho sousedé. Takže se přetřásala samozřejmě i nelinuxová témata, jako třeba pravidla ve formuli 1 ...

Vděčným a hojně diskutovaným tématem bylo jako vždy téma o programátorech, o systematice práce některých z nich, o bugreportech a všemožných dalších věcech. Občas si někdo stěžoval i samotným autorům různých prográmků, kteří byli přítomni, na nefunkčnost jejich děl :-)

Postupně někteří odcházeli směrem ke svým domovům (záměrně to píši takto, protože není vůbec jisté, zda domů dorazili a zda se cestou ještě nezastavili a ještě se neposilnili).

Celá akce v restauraci Rozmarýn byla ukončena kolem dvanácté hodiny.

Kam se pokračovalo dál, pokud se někam pokračovalo, to mně není známo, neboť jsem se odebral k domovu.

Následující fotografie nepotřebují žádný komentář:

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.1.2018 0:51 /František Kučera

První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.


Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze