LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Budoucnost LS a nějaké info

Občas se mě někdo zeptá, jak kdy budou na Linuxsoftu vycházet opět články a jak to vlastně s Linuxsoftem do budoucna bude. Přidám po delší době nějaké info nejen o článcích.

14.6.2014 17:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 5818×

Články a kdy budou

Počítám začátkem roku 2015. Dříve podle mě finance neseženu. Že by se trh s reklamou vzpamatoval, tak tomu věřím jako černým labutím. Zhruba před rokem jsem viděl poslední placenou reklamu. Od té doby jsou od inzerentů zavřené kouhouty. A 2 banery od Sklik-u to nevytrhnou. Těžko odhadnout, jak se ještě rozjede LinuxMarket, ale pokud by to bylo opravdu hodně dobré, tak je také možný návrat článků.
Do té doby může být Linuxsoft mrtvým webem, jak mi někteří říkají a také to nikomu nevyvracím. Semtam se někdo ptal, zda neplánuji prodej Linuxsoftu. Ne, děkuji.

Celkově ze situace nejsem nadšen.

Poradím si sám

Koncem října jsem sednul a začal psát program na zpracování elektronických faktur. Druhý Fakturoid ale nedělám, i přesto že se mi jako projekt velmi líbí. Aplikace za pár měsíců vyrostla. 35k řádků kódu, 450 testů. Jsem někde v půlce. Ve 4. kvartálu počítám se spuštění online placené služby. Až to bude, tak to bude. Svoje odhady od pracnosti jsem už 2x měnil a vcelku dost jsem vystřízlivěl okolo pracnosti i složitosti projektu.
Ale vidím to jako cestu, kdy by měla online služba zdrojem financí pro Linuxsoft a Linuxsoft zdrojem zákazníků pro online službu.
Jiný funkční zdroj financí neznám. Prostě v podnikání je i stav, že zavřete krám a nějakou dobu nic neděláte i přesto, že je to nepochopitelné po letech trvale udržitelného růstu.

Utržkovitě z mého nejen odborného života.

Co se týce programování, tak člověk zkouší postoupit na vyšši level z programátora a analytika směrem k architektovi. Hodně se mi osvědčilo programování řízené testy. Jak jsem bez toho mohl jen žít??? Psaní specifikace také dost ujasní, když přestanou stačit myšlenkové mapy.

Počítačové vidění je hodně zajímavý obor.

Semtam drobně automatizuju nějaké procesy okolo LinuxMarketu.

Od minulého léta jsem začal docházet jednou týdně do místního fitka a skončili problémy s dlohodobější únavou. Mám vcelku hodně energie něco dělat. V létě mě čeká výměna košil o číslo více. První 2 měsíce byly hodně bolestivé.

Před rokem jsem začal dělat většinu nákupů v Makru. Strava je někde jinde oproti běžným supermarketům a není mi po jídle špatně.

Koupil jsem si roční předplatné na internetová rádia www.di.fm a www.sky.fm. Nádhera. Stojí to skoro stejně jako poplatky za rozhlasový příjímač, ale kvalita a množšství stanic je někde jinde. Hrají tam i můj oblíbený trance...

LinuxMarket

Máme za jeho existenci pár stovek objednávek, díky za důvěru. Připravujeme platební bránu. Možná PPL jako dalšího dopravce. Je třeba ještě vychytat propojení s Českou poštou. Vylepšit ještě nějaké zboží. Člověk se učí také dělat z daty z databáze a studuje chování zákazníků. Jako novinku teď máme kryty na mobily. Je to hodně cenná zkušenost provozovat e-eshop.

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Držím palce 21.6.2014 13:09 Petr Ježek
LinuxMarket 27.8.2014 12:45 Marek Pszczolka
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera

Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).


Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze