LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Novinky za rok 2013

Přináším pár informací okolo Linuxsoftu, novinek na něm a pár postřehů z mého soukromého odborného života. Asi hlavní informace je špatná zpráva o zastavení vydávání placených článků.

21.9.2013 18:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 6093×

Pár povedených věcí

Začnu těmi lepšími zprávami.

Co se tento rok povedlo okolo obsahu jsou seriály Zabbix a Java na web. Jak kvalitou, tak i rozsahem.

Dalším pozitivem je LinuxMarket. Na začátku prázdnin nastalo vcelku větší oživení co se týče objednávek. Přidali jsme další nové zboží jako termohrnky, láhve alkoholu, magnetky, trička s límečkem. Vše s potisky s Vašimi oblíbenými logy.

Stánek LinuxMarketu najdete také na konferenci LinuxDays.

Z těchto pozitiv k těm spatným zprávám...

Zastavení vydavání placených článků

Od října zastavuji vydávání placených/honorovaných článků. Doslova došly finance na redakci. Pár článků jěště teď vyjde. Dále asi bude nějaký měsíc prodleva ve vydávání. Pokud přijde nějaká reklama, tak budeme mít prodlevu asi 1-2 měsíce. Pokud se budu muset spolehnout na vlastní zdroje, tak někdy březen. Jako nadšence pro Linux mě to mrzí, ale jako hospodáře ne.

Proč a jak ?

Tento rok se velmi špatně vyvíjí okolo reklamy a příjmům z ní. Inzerenti přechází na levnější kampaně s lepším poměrem cena ku výkon. Odborný portál je logicky dražší. A cenám reklamy od prodejců typu Google a Seznam nemůžete konkurovat. I přesto, že Vy vlastně něco vyrábíte a snažíte se dělat alespoň trochu kvalitu.

Pokud bych měl fungovat na klasické kampaně, které Vám pak konkurují, tak v datech to vychází přibližně takto: na 1000 zobrazení banneru vychází asi 1 proklik. Za ten dostanete 1-2.50,-Kč. Pokud například uděláte 500 tisíc zobrazení bannerů za měsíc, tak nyní zkustě vydat 10 článků s náklady 1000,-Kč včetně daní na jeden článek.

Cesta ven z toho vede v současné době přes nějaké vlastní služby a produkty a reklamu si vlastně děláte sami sobě.

Svět se také mění okolo obsahu ...

Před nějakým měsícem začla moje drahá polovička dělat stránky o vaření okolo české klasické kuchyně na Facebooku. Recepty a fotky k nim. Vcelku se občas divím, jak má dobrou a rostoucí návštěvnost po pár měsících. Vcelku dost paradox, co se týče toho, jak se vyvíjí návštěvnost Linuxsoftu včetně placených článků. Pokud máte rádi českou kuchyni, sladké nebo třeba domácí chleba, tak více zde. Doslova mi uvidíte do talíře...

Soukromě odborně

Poslední měsíce jsem zjistil, že od určité fáze projektu místo programování začínáte řešit vydávání nových verzí, nějakou kvalitu, opravy chyb. Projekt se Vám rozroste na desítky/stovku modulů. Je otázkou, jak to vůbec řídit a jak třeba řešit x-verzí pro y-zákazníků s z-moduly.
Co se týče Javy, tak se potom začnete ubírat směrem k řešením typu Jenkins, maven-release plugin. Uděláte nějakou statickou analýzu kódu - třeba v základu FindBugs Maven Plugin. Začnete se zaobírat něčím jako instalátor aplikace.
Do toho jsem zkusil i nějakou testovací migraci SVN na GIT. Vcelku jsou potom zajímavé možnosti offline práce, menší velikost celého repositáře, rychlost synchronizace v IDE.
Zejména okolo maven-release-pluginu a větších projektů jsem toho na netu moc komplexnějšího nenašel.

Vcelku hodně mě zaujaly v tomto směru okolo větších projektu a nejen Javy stránky dagblog.cz. Doporučuji jako hodně zajímavé čtení.

Co se týce programování, tak se člověk podíval lehce na Javascriptové frameworky. Není to špatné a udělalo to hodně velký pokrok vpřed. Vcelku mě zaujala možnost integrace webových služeb s HTML stránkami (EN příklad zde). Případně i lepší řešení přes JSON formát. Je to hodně o výběru hotových knihoven. Mít něco jako JQuery knihovnu před více lety nebo už rovnou takovouto implementaci Javascriptu, tak mohl být web o hodně dále o hodně dříve.

gf

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

OK... 26.9.2013 21:59 Petr Ježek
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze