LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Prosba o účast na studii programátorů

Chtěl bych Vás poprosit o pomoc při psychologické vědecké studii, která má odpovědět na otázky, jací lidé se stávají programátoři. Tedy jaký druh lidí si volí programování jako svou profesní dráhu. Pokud je vaší pracovní náplní programování, prosím o vaší účast a pomoc. Čím více programátorů se zúčastní, tím kvalitnější a přesnější výsledky budou. Účast znamená vyplnění dvou psychologických testů online na této stránce.

4.3.2012 20:00 | Miloslav Ponkrác | přečteno 9437×

Cílem celé vědecké studie je zodpovědět na dvě otázky:

  1. Jak se liší programátoři od průměrné populace? – tedy jaké vlastnosti člověka jej předurčují k tomu, že se stane programátorem.
  2. Co motivuje programátory? – tedy co je žene k výkonu a postupu vpřed.

Bylo napsáno již velmi mnoho článků na téma „jací jsou programátoři“, „jaké úkoly si vybírají programátoři“, „co nejvíce motivuje programátory“, atd. Dokonce i v open source komunitě ale i jinde bylo na toto téma napsáno mnoho filozofických úvah stejně jako různých souhrnů praktických zkušeností. Na známých linuxových i programátorských serverech najdete každý měsíc aspoň několik článků, které se tohoto tématu alespoň trochu dotknou.

Nyní je možnost zjistit a poodkrýt toto tajemství alespoň trochu objektivně. Zmapovat programátorskou duši a zjistit jak to vlastně skutečně je. K tomu ovšem potřebuji alespoň 60 lidí, kteří svou profesí se věnují programování a kteří by byli ochotni věnovat cca půlhodinu svého času a vyplnili dva psychologické testy online na této stránce.

Celý test je kompletně anonymní. Abych motivoval a zároveň poděkoval všem, kteří se zúčastní, můžete (pokud si to budete přát) vaše osobní výsledky obou testů (až budou zpracovány) dostat na váš mail. Bude to tak zajímavé i pro vás a něco se o sobě dozvíte. Jen předem upozorňuji, že zpracování testů bude chvíli trvat a od vašeho vyplnění testů mohou uplynout třeba i dva měsíce, než dostanete výsledek.

Osobně si myslím, že jde o zajímavou studii programátorské oblasti. Jedná se v zásadě o téma mé bakalářské práce. Až budou kompletní výsledky, pokusím se je shrnout a zveřejnit, nejspíše opět na tomto serveru.

Do cca 20 dní bych potřeboval alespoň 60 lidí, kteří by se zúčastnili. Potřebuji je nutně do své bakalářské práce. Zhruba za měsíc a půl bych zveřejnil výsledky testů. A zhruba v té době zaslal těm lidem, kteří si zažádali uvedením mailu jejich osobní výsledky. Následně bych chtěl testování nechat běžet dál ještě rok a získat rozsáhlejší data a co nejpřesnější výsledky.


Následující detaily o obou psychologických testech.

Prvním testem je test osobnosti NEO BIG FIVE: Tento test slouží ke zjištění rysů osobnosti a má odpovědět na otázku „Jak se liší programátoři od obecné populace?“

Druhým testem je test motivace LMI: Tento test slouží ke zjištění co člověka motivuje a má odpovědět na otázku „Co motivuje programátory?“

(Poznámka: Ucelenější informace o těchto testech nejsou na internetu volně k dispozici. Navíc každý stát musí v klinických studiích ověřit a zkorigovat test pro své podmínky. Nějaké základní info o testu LMI je možné nalézt zde, k testu NEO BIG FIVE pak zde.)


Chtěl bych vás moc a moc poprosit o pomoc a účast. Stejně tak přeposlání či sdělení této prosby všem vašim známým, kteří se živí jako programátoři. Zúčastnit se je jednoduché, klikněte na tento odkaz a vyplňte dva psychologické testy online. V případě jakékoli připomínky, dotazu mě neváhejte kontaktovat na miloslav.ponkrac@gmail.com.

Zároveň prosím, aby se zúčastnili pouze lidé, kteří programují jako součást své profese.

Děkuji vám.

Miloslav Ponkrác

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze