LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Prosba o účast na studii programátorů

Chtěl bych Vás poprosit o pomoc při psychologické vědecké studii, která má odpovědět na otázky, jací lidé se stávají programátoři. Tedy jaký druh lidí si volí programování jako svou profesní dráhu. Pokud je vaší pracovní náplní programování, prosím o vaší účast a pomoc. Čím více programátorů se zúčastní, tím kvalitnější a přesnější výsledky budou. Účast znamená vyplnění dvou psychologických testů online na této stránce.

4.3.2012 20:00 | Miloslav Ponkrác | přečteno 9772×

Cílem celé vědecké studie je zodpovědět na dvě otázky:

  1. Jak se liší programátoři od průměrné populace? – tedy jaké vlastnosti člověka jej předurčují k tomu, že se stane programátorem.
  2. Co motivuje programátory? – tedy co je žene k výkonu a postupu vpřed.

Bylo napsáno již velmi mnoho článků na téma „jací jsou programátoři“, „jaké úkoly si vybírají programátoři“, „co nejvíce motivuje programátory“, atd. Dokonce i v open source komunitě ale i jinde bylo na toto téma napsáno mnoho filozofických úvah stejně jako různých souhrnů praktických zkušeností. Na známých linuxových i programátorských serverech najdete každý měsíc aspoň několik článků, které se tohoto tématu alespoň trochu dotknou.

Nyní je možnost zjistit a poodkrýt toto tajemství alespoň trochu objektivně. Zmapovat programátorskou duši a zjistit jak to vlastně skutečně je. K tomu ovšem potřebuji alespoň 60 lidí, kteří svou profesí se věnují programování a kteří by byli ochotni věnovat cca půlhodinu svého času a vyplnili dva psychologické testy online na této stránce.

Celý test je kompletně anonymní. Abych motivoval a zároveň poděkoval všem, kteří se zúčastní, můžete (pokud si to budete přát) vaše osobní výsledky obou testů (až budou zpracovány) dostat na váš mail. Bude to tak zajímavé i pro vás a něco se o sobě dozvíte. Jen předem upozorňuji, že zpracování testů bude chvíli trvat a od vašeho vyplnění testů mohou uplynout třeba i dva měsíce, než dostanete výsledek.

Osobně si myslím, že jde o zajímavou studii programátorské oblasti. Jedná se v zásadě o téma mé bakalářské práce. Až budou kompletní výsledky, pokusím se je shrnout a zveřejnit, nejspíše opět na tomto serveru.

Do cca 20 dní bych potřeboval alespoň 60 lidí, kteří by se zúčastnili. Potřebuji je nutně do své bakalářské práce. Zhruba za měsíc a půl bych zveřejnil výsledky testů. A zhruba v té době zaslal těm lidem, kteří si zažádali uvedením mailu jejich osobní výsledky. Následně bych chtěl testování nechat běžet dál ještě rok a získat rozsáhlejší data a co nejpřesnější výsledky.


Následující detaily o obou psychologických testech.

Prvním testem je test osobnosti NEO BIG FIVE: Tento test slouží ke zjištění rysů osobnosti a má odpovědět na otázku „Jak se liší programátoři od obecné populace?“

Druhým testem je test motivace LMI: Tento test slouží ke zjištění co člověka motivuje a má odpovědět na otázku „Co motivuje programátory?“

(Poznámka: Ucelenější informace o těchto testech nejsou na internetu volně k dispozici. Navíc každý stát musí v klinických studiích ověřit a zkorigovat test pro své podmínky. Nějaké základní info o testu LMI je možné nalézt zde, k testu NEO BIG FIVE pak zde.)


Chtěl bych vás moc a moc poprosit o pomoc a účast. Stejně tak přeposlání či sdělení této prosby všem vašim známým, kteří se živí jako programátoři. Zúčastnit se je jednoduché, klikněte na tento odkaz a vyplňte dva psychologické testy online. V případě jakékoli připomínky, dotazu mě neváhejte kontaktovat na miloslav.ponkrac@gmail.com.

Zároveň prosím, aby se zúčastnili pouze lidé, kteří programují jako součást své profese.

Děkuji vám.

Miloslav Ponkrác

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze