LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Přání do dalšího roku a KeyNote 2011

V tomto zápisku najdete přání do dalšího roku a nějake info o tom, jak bylo a bude na Linuxsoftu v tomto a dalším roce.

29.12.2011 20:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 5924×

Přání do dalšího roku

Než začnu psát nějaké info o Linuxsoftu, tak bych rád popřál všem čtenářům, přispěvovatelům, příznivcům a obchodním partnerům Linuxsoft.cz vše nejlepší do dalšího roku s pořadovým číslem 2012. Za slova „Vše nejlepší“ si dosaďte to, co opravdu chcete a potřebujete.


Přidám nějakou bilanci za ještě tento rok a nějaký výhled na rok další.

Jak to vypadalo v tomto roce ?

Dá se řící hekticky. A jako na houpačce. První polovina byla relativně úspěšná. Mimo hodně článků bylo i pár zajímavých inzerentů, kteří velmi zajímavě přispěli na provoz webu.
2/2 roku už byla do prosince podstatně horší. Do prosince pak bylo o dost méně autorů a byl velký propad v inzerci.

Prosinec byl ve znamení velkého zlepšení. Hodně mile mě překvapilo, kolik autorů psalo a teď píše. Povedlo se zajistit provoz portálu inzercí na příští rok.

Technologicky

Ohledně techonologií jsem se dostal k ARM architektuře, programování v C, vetšímu programování shell skriptů. Začal jsem používat Maven pro buildy Java aplikací. Zdokonalení také nastalo ohledně implementace webových služeb. Nejspíše mě čeká C++. Na začátku roku jsem si udělal radost 6-jádrem od AMD a webkamerou Logitech HD Webcam C910. Začal jsem používat virtualizaci(dříve nebylo třeba). Ozkoušel jsem také nové grafické prostředí Unity z pohledu uživatele, i když jedu stále už asi 10 let na Window Maker-u. Musím také říci, že hodně pomohlo čtení knih o obchodu a podnikání.

„Jaká“ na další rok ?

Dobrá. Příští rok by měl být neztrátový pro moji osobu ohledně provozu portálu. V 2/2 příštího roku počítám s tím, že by se mohl navýšit měsíční náklad článků.

Osobně jsou pro mě nejvíce důležité tyto 2 věci. Vydávat dobré články a inzerce. A dost možná, že je na čase, přijít s nějakým vlastním řešením na trh.

Mělo by být také o něco více času a síly na portál. Ani jsem o tom moc neříkal, ale byl jsem nucen se díky nepřizpůsobivým sousedům tento rok 2x stěhovat. Bylo to velmi vysilující.

Reklama

Možná jste to již zpozorovali na stránce s reklamou. Od jisté doby reklamu pro Linuxsoft.cz prodává paní Paulinová z agentury Best Online Media. A to velmi úspěšně.

Reklama vzhledem k čtenářům

Během roku tu běžela občas reklama od Google AdSense. I přesto, že mám ještě nějaký volný reklamní prostor, tak jsem se prozatím rozhodl pro to, že zde budou jenom placené reklamy od inzerentů a ne od Google AdSense. Pro Vás čtenáře to znamená, že by mělo být méně reklam a že se nebudu snažit vytřískat z reklamy každou stokorunu. Mělo by Vás to také méně rušit při procházení webu a čtení obsahu.

Reklama vzhledem k inzerentům

Minulé roky a ještě část tohoto roku jsem se snažil prodávat reklamu sám. Našlo se pár dobrých inzerentů. Ale i tak to nebylo na úplné zaplacení provozu.
Měl jsem ideu, že se firmy chytnou na reklamu za par drobných tisíc měsíčně a že bude možné nějak odtud startovat. Bohužel to nesplnilo očekávání. A také po pár letech už nejsem ochoten Linuxsoft příliš dotovat. V reálu je to špíše takové, že Vám firma raději „obaneruje“ kus města, než aby Vám dala podstatně menší částku.

Pro hodně inzerentů byla možnost inzerovat přes reklamní systém Google AdWords. Bohužel toto nepokryje v žádném případě ani menší část nákladů. Navíc Vás to tlačí do toho, aby byla co největší návštěvnost za každou cenu a to nění cesta, kterou bych chtěl jít. Tak nějak jsem se rozhodl, že když bude zájem inzerovat, tak přes reklamní agenturu a za normální peníze, které alespoň pokryjí náklady. Jinak jsem ochoten v průběhu roku zkusit výměnnou reklamu 1:1 na nějaké kratší období.


Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

18.6.2018 0:43 /František Kučera

Červnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 21. 6. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát na téma: F-Droid, aneb svobodný software do vašeho mobilu. Kromě toho budou k vidění i vývojové desky HiFive1 se svobodným/otevřeným čipem RISC-V.


Přidat komentář

23.5.2018 20:55 /Ondřej Čečák
Od pátku 25.5. proběhne na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze openSUSE Conference. Můžete se těšit na spostu zajímavých přednášek, workshopů a také na Release Party nového openSUSE leap 15.0. V na stejném místě proběhne v sobotu 26.5. i seminář o bezpečnosti CryptoFest.
Přidat komentář

20.5.2018 17:45 /Redakce Linuxsoft.cz
Ve čtvrtek 31. května 2018 připravuje webový magazín BusinessIT ve spolupráci s Best Online Média s.r.o. pátý ročník odborné konference Firemní informační systémy 2018. Akce proběhne v kongresovém centru Vavruška (palác Charitas), Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 15 hod. odpoledne. Konference je zaměřena na efektivní využití firemních informačních systémů a na to, jak plně využít jejich potenciál. Podrobnější informace na webových stránkách konfrence.
Přidat komentář

14.5.2018 7:28 /František Kučera
Květnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 17. 5. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát na téma: Audio – zvuk v GNU/Linuxu.
Přidat komentář

7.5.2018 16:20 /František Kučera
Na stránkách spolku OpenAlt vyšla fotoreportáž Pražské srazy 2017 dokumentující srazy za uplynulý rok. Květnový pražský sraz na téma audio se bude konat 17. 5. 2018 (místo a čas ještě upřesníme).
Přidat komentář

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze