LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Přání do dalšího roku a KeyNote 2011

V tomto zápisku najdete přání do dalšího roku a nějake info o tom, jak bylo a bude na Linuxsoftu v tomto a dalším roce.

29.12.2011 20:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 5763×

Přání do dalšího roku

Než začnu psát nějaké info o Linuxsoftu, tak bych rád popřál všem čtenářům, přispěvovatelům, příznivcům a obchodním partnerům Linuxsoft.cz vše nejlepší do dalšího roku s pořadovým číslem 2012. Za slova „Vše nejlepší“ si dosaďte to, co opravdu chcete a potřebujete.


Přidám nějakou bilanci za ještě tento rok a nějaký výhled na rok další.

Jak to vypadalo v tomto roce ?

Dá se řící hekticky. A jako na houpačce. První polovina byla relativně úspěšná. Mimo hodně článků bylo i pár zajímavých inzerentů, kteří velmi zajímavě přispěli na provoz webu.
2/2 roku už byla do prosince podstatně horší. Do prosince pak bylo o dost méně autorů a byl velký propad v inzerci.

Prosinec byl ve znamení velkého zlepšení. Hodně mile mě překvapilo, kolik autorů psalo a teď píše. Povedlo se zajistit provoz portálu inzercí na příští rok.

Technologicky

Ohledně techonologií jsem se dostal k ARM architektuře, programování v C, vetšímu programování shell skriptů. Začal jsem používat Maven pro buildy Java aplikací. Zdokonalení také nastalo ohledně implementace webových služeb. Nejspíše mě čeká C++. Na začátku roku jsem si udělal radost 6-jádrem od AMD a webkamerou Logitech HD Webcam C910. Začal jsem používat virtualizaci(dříve nebylo třeba). Ozkoušel jsem také nové grafické prostředí Unity z pohledu uživatele, i když jedu stále už asi 10 let na Window Maker-u. Musím také říci, že hodně pomohlo čtení knih o obchodu a podnikání.

„Jaká“ na další rok ?

Dobrá. Příští rok by měl být neztrátový pro moji osobu ohledně provozu portálu. V 2/2 příštího roku počítám s tím, že by se mohl navýšit měsíční náklad článků.

Osobně jsou pro mě nejvíce důležité tyto 2 věci. Vydávat dobré články a inzerce. A dost možná, že je na čase, přijít s nějakým vlastním řešením na trh.

Mělo by být také o něco více času a síly na portál. Ani jsem o tom moc neříkal, ale byl jsem nucen se díky nepřizpůsobivým sousedům tento rok 2x stěhovat. Bylo to velmi vysilující.

Reklama

Možná jste to již zpozorovali na stránce s reklamou. Od jisté doby reklamu pro Linuxsoft.cz prodává paní Paulinová z agentury Best Online Media. A to velmi úspěšně.

Reklama vzhledem k čtenářům

Během roku tu běžela občas reklama od Google AdSense. I přesto, že mám ještě nějaký volný reklamní prostor, tak jsem se prozatím rozhodl pro to, že zde budou jenom placené reklamy od inzerentů a ne od Google AdSense. Pro Vás čtenáře to znamená, že by mělo být méně reklam a že se nebudu snažit vytřískat z reklamy každou stokorunu. Mělo by Vás to také méně rušit při procházení webu a čtení obsahu.

Reklama vzhledem k inzerentům

Minulé roky a ještě část tohoto roku jsem se snažil prodávat reklamu sám. Našlo se pár dobrých inzerentů. Ale i tak to nebylo na úplné zaplacení provozu.
Měl jsem ideu, že se firmy chytnou na reklamu za par drobných tisíc měsíčně a že bude možné nějak odtud startovat. Bohužel to nesplnilo očekávání. A také po pár letech už nejsem ochoten Linuxsoft příliš dotovat. V reálu je to špíše takové, že Vám firma raději „obaneruje“ kus města, než aby Vám dala podstatně menší částku.

Pro hodně inzerentů byla možnost inzerovat přes reklamní systém Google AdWords. Bohužel toto nepokryje v žádném případě ani menší část nákladů. Navíc Vás to tlačí do toho, aby byla co největší návštěvnost za každou cenu a to nění cesta, kterou bych chtěl jít. Tak nějak jsem se rozhodl, že když bude zájem inzerovat, tak přes reklamní agenturu a za normální peníze, které alespoň pokryjí náklady. Jinak jsem ochoten v průběhu roku zkusit výměnnou reklamu 1:1 na nějaké kratší období.


Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze