LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Přání do dalšího roku a KeyNote 2011

V tomto zápisku najdete přání do dalšího roku a nějake info o tom, jak bylo a bude na Linuxsoftu v tomto a dalším roce.

29.12.2011 20:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 5839×

Přání do dalšího roku

Než začnu psát nějaké info o Linuxsoftu, tak bych rád popřál všem čtenářům, přispěvovatelům, příznivcům a obchodním partnerům Linuxsoft.cz vše nejlepší do dalšího roku s pořadovým číslem 2012. Za slova „Vše nejlepší“ si dosaďte to, co opravdu chcete a potřebujete.


Přidám nějakou bilanci za ještě tento rok a nějaký výhled na rok další.

Jak to vypadalo v tomto roce ?

Dá se řící hekticky. A jako na houpačce. První polovina byla relativně úspěšná. Mimo hodně článků bylo i pár zajímavých inzerentů, kteří velmi zajímavě přispěli na provoz webu.
2/2 roku už byla do prosince podstatně horší. Do prosince pak bylo o dost méně autorů a byl velký propad v inzerci.

Prosinec byl ve znamení velkého zlepšení. Hodně mile mě překvapilo, kolik autorů psalo a teď píše. Povedlo se zajistit provoz portálu inzercí na příští rok.

Technologicky

Ohledně techonologií jsem se dostal k ARM architektuře, programování v C, vetšímu programování shell skriptů. Začal jsem používat Maven pro buildy Java aplikací. Zdokonalení také nastalo ohledně implementace webových služeb. Nejspíše mě čeká C++. Na začátku roku jsem si udělal radost 6-jádrem od AMD a webkamerou Logitech HD Webcam C910. Začal jsem používat virtualizaci(dříve nebylo třeba). Ozkoušel jsem také nové grafické prostředí Unity z pohledu uživatele, i když jedu stále už asi 10 let na Window Maker-u. Musím také říci, že hodně pomohlo čtení knih o obchodu a podnikání.

„Jaká“ na další rok ?

Dobrá. Příští rok by měl být neztrátový pro moji osobu ohledně provozu portálu. V 2/2 příštího roku počítám s tím, že by se mohl navýšit měsíční náklad článků.

Osobně jsou pro mě nejvíce důležité tyto 2 věci. Vydávat dobré články a inzerce. A dost možná, že je na čase, přijít s nějakým vlastním řešením na trh.

Mělo by být také o něco více času a síly na portál. Ani jsem o tom moc neříkal, ale byl jsem nucen se díky nepřizpůsobivým sousedům tento rok 2x stěhovat. Bylo to velmi vysilující.

Reklama

Možná jste to již zpozorovali na stránce s reklamou. Od jisté doby reklamu pro Linuxsoft.cz prodává paní Paulinová z agentury Best Online Media. A to velmi úspěšně.

Reklama vzhledem k čtenářům

Během roku tu běžela občas reklama od Google AdSense. I přesto, že mám ještě nějaký volný reklamní prostor, tak jsem se prozatím rozhodl pro to, že zde budou jenom placené reklamy od inzerentů a ne od Google AdSense. Pro Vás čtenáře to znamená, že by mělo být méně reklam a že se nebudu snažit vytřískat z reklamy každou stokorunu. Mělo by Vás to také méně rušit při procházení webu a čtení obsahu.

Reklama vzhledem k inzerentům

Minulé roky a ještě část tohoto roku jsem se snažil prodávat reklamu sám. Našlo se pár dobrých inzerentů. Ale i tak to nebylo na úplné zaplacení provozu.
Měl jsem ideu, že se firmy chytnou na reklamu za par drobných tisíc měsíčně a že bude možné nějak odtud startovat. Bohužel to nesplnilo očekávání. A také po pár letech už nejsem ochoten Linuxsoft příliš dotovat. V reálu je to špíše takové, že Vám firma raději „obaneruje“ kus města, než aby Vám dala podstatně menší částku.

Pro hodně inzerentů byla možnost inzerovat přes reklamní systém Google AdWords. Bohužel toto nepokryje v žádném případě ani menší část nákladů. Navíc Vás to tlačí do toho, aby byla co největší návštěvnost za každou cenu a to nění cesta, kterou bych chtěl jít. Tak nějak jsem se rozhodl, že když bude zájem inzerovat, tak přes reklamní agenturu a za normální peníze, které alespoň pokryjí náklady. Jinak jsem ochoten v průběhu roku zkusit výměnnou reklamu 1:1 na nějaké kratší období.


Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze