LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Navýšení cen honorářů a půlroční "keynote"

Zvyšuji ceny honorářů pro autory až do výše 800Kč/článek. Zároveň si můžete přečíst nějaké info o Linuxsoftu za poslední půlrok.

28.12.2010 12:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 6272×

Navýšení honorářů

Asi sami pozorujete, že na Linuxsoftu je problém nejen poslední dobou obsah a to články. Rád bych tuto situaci alespoň nějak řešil. Jedna věc je, že se lidem nechce nic moc v dnešní době dělat. Na druhou stranu jsou ceny za článek méně výhodné pro autory než jít dělat něco jiného a za víc peněz.

Je třeba najít a ozkoušet jinou strategii. Za poslední rok jsem si ozkoušel pár věcí okolo redakce. Vcelku jsou články o programování. Chybí ale značně články okolo desktopu, aplikací a serverů.

Daří se nějak shánět reklamu. I když nějaké měsíce, kdy se nic neprodá, také jsou.

Honoráře za články budou odstupňovány mezi 500-800Kč.

Napíši, co si za dané peníze představuji:

  • 500Kč - článek, který není nijak vyjímečný a něco mu chybí. Min 4000 znaků.
  • 600Kč - dobře udělaný článek. Min 4000 znaků.
  • 700Kč - velmi povedený článek. Výhodou je i zajímavé téma. Článku není moc, co vytknout. Min 5000 znaků. Anebo pěkný a neodfláknutý článek na preferovaná témata.
  • 800Kč - Velmi dobře udělaný článek na preferovaná témata. Min 5000 znaků.

Zde vidíte také priority vydávání článků. Preferovaná témata a dobře udělané články budou mít přednost ve vydávání.

Asi jste si všimli, že poslední rok jsem vydával většinu článků s alespoň minimální kvalitou. A nijak moc jsem se s Vámi nedohadoval o provedení a ceně. Raději budu vydávat méně článků, které by měly být více zajímavější a přínosné pro čtenáře.

Co se týče placení tak je drobná změna, že platím za články vydané mezi 10 dnem minulého měsíce a 10-tým dnem aktuálního měsíce. A platí se převodem na účet mezi 11-15-tým dnem aktuálního měsíce.

Jak to bude fungovat ?

Většina věcí je popsána na stránce "Pište pro Linuxsoft". Jakmile mi dodáte článek ve finální podobě, tak přesně určím cenu. Pak buď článek vydáme nebo ne.

Odkdy ?

Od 1.1.2011. Nevím, jak budu zahlcen maily od autorů začátkem roku. Buďte prosím trpěliví, pokud nebudu odpovídat hned.

Nějaké info okolo LS

Něco k diskuzím

Diskuze nějak defakto jedou. Vidím, že občas někdo přibude a názory jsou často kvalitní. Je vidět, že někteří diskutující znají problematiku.
Připomenu jen jednu věc ke změně. Vyjíměčně se najde někdo, kdo přijde do diskuzí a píše jenom samé negativní příspěvky a jak je tu úplně všechno špatně. Nic pozitivního. Tak tudy cesta nevede. Kritiku beru, ale chce to zárověň s kritikou dávat i nějaké návrhy a zejména řešení k zlepšení stavu věcí.

Co je nového na LS ?

Novinky ani moc nejsou. Osobně se spíše stávám člověkem v ústraní, který řeší obsah a financovaní. Cíl na rok 2011 je, aby byl Linuxsoft koncem roku neztrátový a zainvestovat do kvalitnejšího obsahu. Ztráta Linuxsoftu se za rok snížila zhruba o 50%. Po přesnějších dnešních propočtech se roční ztráta snížila z 75 procent na 25 procent. Relativně se daří nějaké prodeje reklamy.

Asi největší kvalitativní změnou je řízení Linuxsoftu pomocí metodiky GTD a to konkrétně aplikací ThinkingRock. Stíhá se více věcí. Mám přehled a je čístá hlava. Asi jsem Vám také napověděl, že pokud mi něco slíbíte a nedodáte, tak to jen tak "nevyšumí".
Některé složitejší návrhy a analýzy se řeší pomocí myšlenkových map a to pomocí aplikace FreeMind.

Nějaký čas jsem také strávil čtením knížek o obchodu a IT firmách.

Množství novinek bude hodně záležet na tom, jak se bude dařit obchodně. Jak bude nový obsah. Jak budu odpočatý.

Linuxový pátek bude normálně v pátek 7.1.2011. V neděli až pondělí budu řešit rezervaci možná v jiné restauraci a pak vydám ohlášku.

A abych nezapoměl: Přeji vše nejlepší do Nového roku 2011.

Díky za Vaši přízeň okolo Linuxsoftu.

Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.1.2018 0:51 /František Kučera

První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.


Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze