LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Navýšení cen honorářů a půlroční "keynote"

Zvyšuji ceny honorářů pro autory až do výše 800Kč/článek. Zároveň si můžete přečíst nějaké info o Linuxsoftu za poslední půlrok.

28.12.2010 12:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 6163×

Navýšení honorářů

Asi sami pozorujete, že na Linuxsoftu je problém nejen poslední dobou obsah a to články. Rád bych tuto situaci alespoň nějak řešil. Jedna věc je, že se lidem nechce nic moc v dnešní době dělat. Na druhou stranu jsou ceny za článek méně výhodné pro autory než jít dělat něco jiného a za víc peněz.

Je třeba najít a ozkoušet jinou strategii. Za poslední rok jsem si ozkoušel pár věcí okolo redakce. Vcelku jsou články o programování. Chybí ale značně články okolo desktopu, aplikací a serverů.

Daří se nějak shánět reklamu. I když nějaké měsíce, kdy se nic neprodá, také jsou.

Honoráře za články budou odstupňovány mezi 500-800Kč.

Napíši, co si za dané peníze představuji:

  • 500Kč - článek, který není nijak vyjímečný a něco mu chybí. Min 4000 znaků.
  • 600Kč - dobře udělaný článek. Min 4000 znaků.
  • 700Kč - velmi povedený článek. Výhodou je i zajímavé téma. Článku není moc, co vytknout. Min 5000 znaků. Anebo pěkný a neodfláknutý článek na preferovaná témata.
  • 800Kč - Velmi dobře udělaný článek na preferovaná témata. Min 5000 znaků.

Zde vidíte také priority vydávání článků. Preferovaná témata a dobře udělané články budou mít přednost ve vydávání.

Asi jste si všimli, že poslední rok jsem vydával většinu článků s alespoň minimální kvalitou. A nijak moc jsem se s Vámi nedohadoval o provedení a ceně. Raději budu vydávat méně článků, které by měly být více zajímavější a přínosné pro čtenáře.

Co se týče placení tak je drobná změna, že platím za články vydané mezi 10 dnem minulého měsíce a 10-tým dnem aktuálního měsíce. A platí se převodem na účet mezi 11-15-tým dnem aktuálního měsíce.

Jak to bude fungovat ?

Většina věcí je popsána na stránce "Pište pro Linuxsoft". Jakmile mi dodáte článek ve finální podobě, tak přesně určím cenu. Pak buď článek vydáme nebo ne.

Odkdy ?

Od 1.1.2011. Nevím, jak budu zahlcen maily od autorů začátkem roku. Buďte prosím trpěliví, pokud nebudu odpovídat hned.

Nějaké info okolo LS

Něco k diskuzím

Diskuze nějak defakto jedou. Vidím, že občas někdo přibude a názory jsou často kvalitní. Je vidět, že někteří diskutující znají problematiku.
Připomenu jen jednu věc ke změně. Vyjíměčně se najde někdo, kdo přijde do diskuzí a píše jenom samé negativní příspěvky a jak je tu úplně všechno špatně. Nic pozitivního. Tak tudy cesta nevede. Kritiku beru, ale chce to zárověň s kritikou dávat i nějaké návrhy a zejména řešení k zlepšení stavu věcí.

Co je nového na LS ?

Novinky ani moc nejsou. Osobně se spíše stávám člověkem v ústraní, který řeší obsah a financovaní. Cíl na rok 2011 je, aby byl Linuxsoft koncem roku neztrátový a zainvestovat do kvalitnejšího obsahu. Ztráta Linuxsoftu se za rok snížila zhruba o 50%. Po přesnějších dnešních propočtech se roční ztráta snížila z 75 procent na 25 procent. Relativně se daří nějaké prodeje reklamy.

Asi největší kvalitativní změnou je řízení Linuxsoftu pomocí metodiky GTD a to konkrétně aplikací ThinkingRock. Stíhá se více věcí. Mám přehled a je čístá hlava. Asi jsem Vám také napověděl, že pokud mi něco slíbíte a nedodáte, tak to jen tak "nevyšumí".
Některé složitejší návrhy a analýzy se řeší pomocí myšlenkových map a to pomocí aplikace FreeMind.

Nějaký čas jsem také strávil čtením knížek o obchodu a IT firmách.

Množství novinek bude hodně záležet na tom, jak se bude dařit obchodně. Jak bude nový obsah. Jak budu odpočatý.

Linuxový pátek bude normálně v pátek 7.1.2011. V neděli až pondělí budu řešit rezervaci možná v jiné restauraci a pak vydám ohlášku.

A abych nezapoměl: Přeji vše nejlepší do Nového roku 2011.

Díky za Vaši přízeň okolo Linuxsoftu.

Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

15.4.2017 15:20 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze