LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Linuxsoft a půlroční ohlédnutí zpět

Novinky na Linuxsoftu za poslední půlrok. Co se chystá nového. Nezapomenu na nějaké vánoční přání.

27.12.2009 22:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 2577×

Co se povedlo

Rozjela se redakční činnost. Proces schvalování je podstatně rychlejší. Vydáváme 5-8 placených článků měšíčně. Zde jsou trochu ještě rezervy v množství článků. Současný rozpočet je na 8 článků měsíčně a ne každý měsíc se to pokryje.

Každý záznam software a distribucí má svoji domovskou stránku. Bylo doplněno pár stovek záznamů. Během nějaké doby plánuji zrušit konkrétní downloady. Není v našich silách to v současné době synchronizovat a držet aktuální. Zde hodně zabral Martin Charvát.

Ožívají diskuze a do diskuzí se vracejí lidé. Návrat některých jmen mě dost potěšil.

Máme od listopadu nový server. Možná pozorujete v rychlejší odezvu stránek. Vyřešily se tím problémy s rozšřitelností paměti a přechod na Javu. Jedeme na 4 processoru, 8GB RAM a jsou nové disky. Oproti 1GB RAM, co jsme měli, je to velký rozdíl ve výkonu. Nebylo to zadarmo, ale za peníze. Migrace serveru diky Ondrovi Čečákovi proběhla bez vetších problémů a výpadku.

Pár lidí mi řeklo nějaké náměty, co s linuxsoftem dělat a co ne. Přečetl jsem i pár starých diskuzí, kde se toto řešilo. Tahle vazba hodně pomáhá.

Návštěvnost – vcelku se to začíná stabilizovat. Držíme se okolo 5000 návštěv denně. Více si najděte na toplist.cz . Rapidní vzestup to tedy není. Prosinec je ale dost slabý a do tohoto odstavce jej raději nebudu začleňovat.

Přidal jsem službu pridej.cz . S Lukášem Zapletalem se velmi dobře spolupracuje.

Osvědčilo se mi občas něco podpořit financemi. A to i nějakou drobnou stovkou. Ocenění někoho emailem poteší, ale z vlastní zkušenosti doporučuji občas pustit nějakou „drobnou šupinu“ za dobrou věc. Potěšíte tím dvakrát. Nejcennější pomoc je tedy zdarma. O tom teď nechci vůbec polemizovat.

Celkově řečeno: Stabilizace.

Co se naopak nezdařilo

Podle mě jsou ještě velké rezervy v publikacích článků. Specielně u mojí osoby je v TODO-listu nějaká stránka o psaní pro Linuxsoft. Pokud chcete psát pro Linuxsoft, tak je tato bohulibá činnost určitě vítána. Článek je přibližně za pětistovku, platím včas do 15-tého dalšího měsíce. V současnosti už začátkem dalšího měsíce.

Blogy - zde po dlouhé době musím uznat chybu. Chybu svojí, že jsem přesně neurčil pravidla. A je otázkou, zda by se to mělo vůbec jmenovat blogy. Budu řešit později.

Na podzim jsem plánoval, že začne přepis aplikace linuxsoftu. Spíše to nabírá na zpoždění. Někdy je třeba řešit i věci z běžného života. Třeba zdraví svoje, anebo i jiných. Zdraví mám jen jedno a na podzim jsem měl 2 měsíce pocit, že i méně, když se na mě vystřídalo asi 6 nemocí. A pokud máte bolesti, tak tvořivé myšlení moc nefunguje.

Vyházet ještě nějaké kostlivce ze skříně....

Co bude nového s portálem?

Budu velmi stručný. Hodně věcí v současnosti zatím vázne dost na mě.

Nebudou –li nějaké kalamity a debilní novináři(oni vědí…), tak plánuji vydávat od jara každý druhý pracovní den článek. Finance jsou na to připraveny. Celkově jsem udělal pořádek ve svých financích. Jsem bez jakýchkoli dluhů.

Portál je z určité míry dotovaný. Prozradím že ze 2/3. Žádná novinka. A pokud si proinvestujete nějaký drobný statisíc, tak se postupně začínáte ohlížet po nějaké návratnosti. A ta doba nastala. Asi by mě přespříští rok ty dotace moc nebavily.

Zeptám se: Co by jste si na Linuxsoftu přáli nového ? Ať již nevyhovující funkcionalita, nová funkcionalita, chyby aplikace. Každý námět se hodí. Zde je vcelku velký prostor v diskuzi. Nebo i po emailu soukromě.

Nějaké přání do Nového roku

Hodně zdraví. Mít týden hořečky je ještě sranda. Mít měsíc bolesti už ne.

Optimismus a odhodlání. Měl jsem před týdnem k obědu husu s domácím knedlíkem a k tomu Plzeň. Bylo by to dokonalé, kdyby k tomu přítelkyně neležela v horečkách. Ale i tak bylo hodně dobře. Občas to chce vyhrnout rukávy. Slovo „krize“ a podobná další hojně používaná(kdo za to jako může) Vám takový oběd na talíř nenaservíruje.

Díky za přízeň

Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

15.4.2017 15:20 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze