LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Linuxsoft a půlroční ohlédnutí zpět

Novinky na Linuxsoftu za poslední půlrok. Co se chystá nového. Nezapomenu na nějaké vánoční přání.

27.12.2009 22:00 | Pavel `Goldenfish' Kysilka | přečteno 2771×

Co se povedlo

Rozjela se redakční činnost. Proces schvalování je podstatně rychlejší. Vydáváme 5-8 placených článků měšíčně. Zde jsou trochu ještě rezervy v množství článků. Současný rozpočet je na 8 článků měsíčně a ne každý měsíc se to pokryje.

Každý záznam software a distribucí má svoji domovskou stránku. Bylo doplněno pár stovek záznamů. Během nějaké doby plánuji zrušit konkrétní downloady. Není v našich silách to v současné době synchronizovat a držet aktuální. Zde hodně zabral Martin Charvát.

Ožívají diskuze a do diskuzí se vracejí lidé. Návrat některých jmen mě dost potěšil.

Máme od listopadu nový server. Možná pozorujete v rychlejší odezvu stránek. Vyřešily se tím problémy s rozšřitelností paměti a přechod na Javu. Jedeme na 4 processoru, 8GB RAM a jsou nové disky. Oproti 1GB RAM, co jsme měli, je to velký rozdíl ve výkonu. Nebylo to zadarmo, ale za peníze. Migrace serveru diky Ondrovi Čečákovi proběhla bez vetších problémů a výpadku.

Pár lidí mi řeklo nějaké náměty, co s linuxsoftem dělat a co ne. Přečetl jsem i pár starých diskuzí, kde se toto řešilo. Tahle vazba hodně pomáhá.

Návštěvnost – vcelku se to začíná stabilizovat. Držíme se okolo 5000 návštěv denně. Více si najděte na toplist.cz . Rapidní vzestup to tedy není. Prosinec je ale dost slabý a do tohoto odstavce jej raději nebudu začleňovat.

Přidal jsem službu pridej.cz . S Lukášem Zapletalem se velmi dobře spolupracuje.

Osvědčilo se mi občas něco podpořit financemi. A to i nějakou drobnou stovkou. Ocenění někoho emailem poteší, ale z vlastní zkušenosti doporučuji občas pustit nějakou „drobnou šupinu“ za dobrou věc. Potěšíte tím dvakrát. Nejcennější pomoc je tedy zdarma. O tom teď nechci vůbec polemizovat.

Celkově řečeno: Stabilizace.

Co se naopak nezdařilo

Podle mě jsou ještě velké rezervy v publikacích článků. Specielně u mojí osoby je v TODO-listu nějaká stránka o psaní pro Linuxsoft. Pokud chcete psát pro Linuxsoft, tak je tato bohulibá činnost určitě vítána. Článek je přibližně za pětistovku, platím včas do 15-tého dalšího měsíce. V současnosti už začátkem dalšího měsíce.

Blogy - zde po dlouhé době musím uznat chybu. Chybu svojí, že jsem přesně neurčil pravidla. A je otázkou, zda by se to mělo vůbec jmenovat blogy. Budu řešit později.

Na podzim jsem plánoval, že začne přepis aplikace linuxsoftu. Spíše to nabírá na zpoždění. Někdy je třeba řešit i věci z běžného života. Třeba zdraví svoje, anebo i jiných. Zdraví mám jen jedno a na podzim jsem měl 2 měsíce pocit, že i méně, když se na mě vystřídalo asi 6 nemocí. A pokud máte bolesti, tak tvořivé myšlení moc nefunguje.

Vyházet ještě nějaké kostlivce ze skříně....

Co bude nového s portálem?

Budu velmi stručný. Hodně věcí v současnosti zatím vázne dost na mě.

Nebudou –li nějaké kalamity a debilní novináři(oni vědí…), tak plánuji vydávat od jara každý druhý pracovní den článek. Finance jsou na to připraveny. Celkově jsem udělal pořádek ve svých financích. Jsem bez jakýchkoli dluhů.

Portál je z určité míry dotovaný. Prozradím že ze 2/3. Žádná novinka. A pokud si proinvestujete nějaký drobný statisíc, tak se postupně začínáte ohlížet po nějaké návratnosti. A ta doba nastala. Asi by mě přespříští rok ty dotace moc nebavily.

Zeptám se: Co by jste si na Linuxsoftu přáli nového ? Ať již nevyhovující funkcionalita, nová funkcionalita, chyby aplikace. Každý námět se hodí. Zde je vcelku velký prostor v diskuzi. Nebo i po emailu soukromě.

Nějaké přání do Nového roku

Hodně zdraví. Mít týden hořečky je ještě sranda. Mít měsíc bolesti už ne.

Optimismus a odhodlání. Měl jsem před týdnem k obědu husu s domácím knedlíkem a k tomu Plzeň. Bylo by to dokonalé, kdyby k tomu přítelkyně neležela v horečkách. Ale i tak bylo hodně dobře. Občas to chce vyhrnout rukávy. Slovo „krize“ a podobná další hojně používaná(kdo za to jako může) Vám takový oběd na talíř nenaservíruje.

Díky za přízeň

Pavel Kysilka

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

18.6.2018 0:43 /František Kučera
Červnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 21. 6. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát na téma: F-Droid, aneb svobodný software do vašeho mobilu. Kromě toho budou k vidění i vývojové desky HiFive1 se svobodným/otevřeným čipem RISC-V.
Přidat komentář

23.5.2018 20:55 /Ondřej Čečák
Od pátku 25.5. proběhne na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze openSUSE Conference. Můžete se těšit na spostu zajímavých přednášek, workshopů a také na Release Party nového openSUSE leap 15.0. V na stejném místě proběhne v sobotu 26.5. i seminář o bezpečnosti CryptoFest.
Přidat komentář

20.5.2018 17:45 /Redakce Linuxsoft.cz
Ve čtvrtek 31. května 2018 připravuje webový magazín BusinessIT ve spolupráci s Best Online Média s.r.o. pátý ročník odborné konference Firemní informační systémy 2018. Akce proběhne v kongresovém centru Vavruška (palác Charitas), Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 15 hod. odpoledne. Konference je zaměřena na efektivní využití firemních informačních systémů a na to, jak plně využít jejich potenciál. Podrobnější informace na webových stránkách konfrence.
Přidat komentář

14.5.2018 7:28 /František Kučera
Květnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 17. 5. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát na téma: Audio – zvuk v GNU/Linuxu.
Přidat komentář

7.5.2018 16:20 /František Kučera
Na stránkách spolku OpenAlt vyšla fotoreportáž Pražské srazy 2017 dokumentující srazy za uplynulý rok. Květnový pražský sraz na téma audio se bude konat 17. 5. 2018 (místo a čas ještě upřesníme).
Přidat komentář

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze