LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Linux Party Teplice 4 - Tentokrát online

Že se konají pravidelná setkání příznivců Linuxu, si již pomalu zvykáme. Ale přímý přenos z takového setkání, to tu ještě nebylo. V Teplicích několik linuxových nadšenců takovýto přenos chystá na pátek 30.6. Čtěte dále v článku ...

30.6.2006 18:00 | František Bublík | přečteno 8036×

Během posledních dvou let dochází v českém linuxovém světě k sympatickému jevu, kterým je stále se množící setkání uživatelů operačního systému Linux. Lehce jsem zabrowsil vyhledávačem do historie a zjistil, že pravděpodobně prvním zdokumentovaným setkáním byla Open Party Olomouc, která proběhla v červnu 2004. Dále následovaly "První pražské pátky", setkání v Brně, Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem. Ještě mi vyhledávač předložil výlet návštěvníků portálu www.abclinuxu.cz na Dolní Bousov. Předpokládám, že jsem zde asi něco vynechal, ovšem není to úmysl. Pokud máte chuť, můžete reagovat v diskuzi pod článkem a připomenout místa, kde se podobné sešlosti linuxáků konaly nebo konají. Je to vítáno.

V Teplicích (jedná se o Teplice v Čechách) se konají sešlosti pod názvem "Linux party Teplice" od září roku 2005. Vytvořila se zde skupina stálých účastníků čítající asi 10 lidí a na každé akci se zatím objevil i někdo nový. Dá se říci, že si zde tato setkání již vytvořila svou tradici.

Protože jsme v Teplicích lidé kreativní, a jak známo u piva vznikají ty nejlepší projekty, objevil se tu nápad uspořádat z takového linuxového setkání přímý přenos webovou kamerou. Zda je to nápad dobrý či nikoli, se uvidí až po ukončení akce, ale momentálně si zúčastnění myslí, že to prostě za tu legraci bude stát. Detaily zde nebudu prozrazovat, měly by se objevit v reportáži o průběhu akce. Zatím je podstatné to, že to celé poběží na linuxu a díky spřátelenému serveru www.linuxsoft.cz, který nám poskytne prostor na online prezentaci, budou náklady na celou věc minimální. (V této kalkulaci nebyla zahrnuta částka za úhradu nápojů.)

Tak, teď pár konkrétních informací: Linux party Teplice 4 se bude konat v novém prostoru a sice v "Hospůdce u veselýho mandlu". Pro minulé návštěvníky to znamená jít od "Černé kočky" 50 metrů dále Kollárovou ulicí a zahnout doleva za roh do Hálkovy ulice. Je tam objednán salónek na pátek, 30.6.2006 a začátek bude jako vždy 18:00 hodin. Samotný přenos by měl začít také kolem 18:00 hodiny a trvat asi tak do 22:00. Odkaz na stránku s kamerou by se měl v ten den objevit na www.linuxsoft.cz a pravděpodobně vytvoříme operativně nějakou chatovací místnost na některém známém serveru, kde si budem moci vyměnit pozdravy s diváky.

Jako vždy se můžete registrovat, ale tentokrát zůstane místo konání fixní, protože v podniku kde budeme, je i pěkná venkovní terasa, kam bychom se v případě vyššího počtu účastníků naskládali.

pátek 30.6.2006 Hospůdka u veselýho mandlu

18:00 začátek přímého přenosu.

Na setkání se všemi známými i novými tvářemi se těší František Bublík.

Verze pro tisk

Účast
Nikdo se zatím nepřihlásil

Pro registraci je nutné se nejdříve přihlásit. Nejste-li registrováni na našem serveru, můžete tak učinit zde.


pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

15.12.2017 15:11 / Petit
freehold nj

15.12.2017 15:06 / Petit
nj freehold

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze