LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> První (Pivní) Linuxový pátek č. 31

Tak se uskutečnil další Linuxový pátek v restauraci U Zpěváčků.

6.5.2006 17:00 | František Hucek | přečteno 6961×

Linuxové pátky probíhají již od Pátku č. 16 v restauraci U Zpěváčků. Poslední dobou se bohužel stává, že rychlost obsluhy vázne, tedy ne že by se děvčata a kuchař nesnažili, ale vzhledem k tomu že je sezóna v plném proudu, je otevřena i zahrádka, tak jak obsluha tak kuchyně prostě a jednoduše nestíhají – kuchař i obsluha mají "limit" kolik jídel mohou za hodinu uvařit a kolik stolů obsloužit a dál to prostě a jednoduše nejde. Čekat hodinu a půl na těstoviny je opravdu hodně. Možná opět nastal čas se poohlédnout po jiném místě konání Linux pátků.

Jako vždy se probíralo vše možné i nemožné. Já osobně jsem chtěl probrat následující témata:
- Realizace kampaně "Linux zdarma a legálně" či nějaké ji podobné, což před téměř dvěmi měsíci ohlašoval CZLUG a OSS. Tedy najít někoho, kdo by si tuto kampaň vzal na starosti a úspěšně ji realizoval.
- Vyhlášení sbírky na propagaci Linuxu formou koupě celostránkové reklamy v populárním ekonomickém týdeníku (pravděpodobně v Ekonomu) kde se cena pohybuje okolo 200.000 Kč za stránku ve stylu zahraničních kampaní na Firefox.
- Společná akce s windowsáky. Moje púvodní myšlenka byla udělat nějaké sezení, kde by každá strana prezentovala to nej ze "svého" operačního systému, tj. Linuxu a Windows, a pak se ve vybrané disciplíně dělalynějaké benchmarky. Ozval se mi člověk z WUGu, jež bylo osloveno, s tím, že by bylo lepší než o nějakém konfrontačním sezení extremistů přemýšlet o akci, kde by se řešilo jak spolu Linux a Windows mohou vzájemně fungovat. Což musím uznat je mnohem lepší myšlenka než ta má původní. Takže teď už zbývá "jen" něco podobného domluvit, tj. místo a čas, sehnat prostory a HW a domluvit konkrétní program, tak aby vše vyhovovalo oběma stranám. Samozřejmě, že se počítá s tím, že až bude domluven alespoň nějaký základ, tak se osloví širší veřejnost.

Pavel `Goldenfish' Kysilka navrhl zajímavou myšlenku – uveřejňovat příbehy lidí, co přešli na Linux s důvody které je k tomu vedly, s informací o tom, které programy jim v Linux chybí, které používají, třeba se screenshoty jejich pracovního prostředí. Myšlenka dle mne zajímavá, uvidíme kolik lidí se chytne.Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera

Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).


Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze