LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Fluxbox (3)

Inštalácia a konfigurácia "dockapps" aplikácii

27.3.2004 13:00 | Redakce Linuxsoft.cz | Články autora | přečteno 15845×

Prvé kroky

... vo fluxboxe už máme za sebou, máme nainštalovaní a verím že aj úspešne nakonfigurovaný fluxbox a teraz nadišiel čas na inštaláciu prídavných aplikácii na sledovanie chodu systému - na dock aplikácie (dalej len "dockapps").

Predstavenie, konfigurácia a inštalácia...

všeDockapps šetria nervy a čas (aj peniaze ;). Pri dobrom nastavení poskytujú dokonalú informovanost o dianí na vašom stroji. Všetky spomínané aplikácie nájdete na už spominaných stránkach (www.bensinclair.com/dockapp/,web.cs.mun.ca/~gstarkes/wmaker/dockapps/ alebo na www.dockapps.org/).

Inštalácia týchto programíkov obyčajne pozostáva z rozbalenia balíčka, a nasledujú príkazy ./configure && make && make install.

Po naištalovaní už len stači pridat "zmienku" o danej aplikácii do inicializačného súboru Xiek, súboru /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc (napríklad:exec wmcpuload -n &). V prípade že nemáte právo zapisovat do daného súboru je treba upravit v domovskom adresári súbor .xinitrc (pridaním rovnakého riadku).

Pri možných špecifických prípadoch inštalácie/konfigurácie či prípadných závislostiach upozorním pri tej ktorej aplikácii dodatočne.

Spoločné prepínače:

-bl,--backlight zapnutie/vypnutie backlightu

-lc,--light-color nastavenie farby backlightu

V dnešnej časti miniseriálu o fluxboxe si predstavíme tieto štavnaté kúsky...

wmcpuload wmcpuload - sledovanie zataženia procesora

inštalácia: ./configure && make && make installprepínače (základné):

-i,--interval interval obnovovania

-c,--cpu číslo cpu na monitorovanie

-n,--ignore-nice ignore a nice value

-a,--alarm zapnutie alarmu pri určitom zatažení

príklad (zapísaný v /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc): exec wmcpuload -n &


wmlockmon wmclockmon - aktuálny čas a dátum

inštalácia: ./configure && make && make installkonfigurácia:

nástroj wmclockon-config

wmlockmon2
wmlockmon3

Tento nástroj okrem iného umožnuje nastavenie: zobrazovacieho módu hodín (binárne, internetové, normálne) módu 24/12 zapnutie/vypnutie podsvietenia (backlight) zadávanie "pripomienok" (alarms)

prepínače (základné):

-a, --alarm zapnutie alarmu v daný ?as

príklad (zapísaný v /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc): exec wmclockmon -tm 1 & exec wmclockmon &

Tento nástroj okrem iného umožnuje nastavenie: zobrazovacieho módu hodín (binárne, internetové, normálne) módu 24/12 zapnutie/vypnutie podsvietenia (backlight) zadávanie "pripomienok" (alarms)

prepínače (základné):

-a, --alarm zapnutie alarmu v daný ?as

Tento nástroj okrem iného umožnuje nastavenie: zobrazovacieho módu hodín (binárne, internetové, normálne) módu 24/12 zapnutie/vypnutie podsvietenia (backlight) zadávanie "pripomienok" (alarms)

prepínače (základné):

-a, --alarm zapnutie alarmu v daný ?as

wmmemload wmmemload -sledovanie zataženia ramky a swap-ka

inštalácia:./configure && make && make install

prepínače (základné):

-i,--interval interval obnovovania

-b,--ignore-buffers ignoruje buffer pamät

-c,--ignore-cached ignoruje cache pamät

poznámka:

rozdelenie zobrazovaných informácii...

horná čast -> pamät ram (zataženie) dolná čast -> swap odiel (zataženie)

príklad (zapísaný v /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc): exec wmmemload -b -c &

wmnetload wmnetload - dynamické sledovanie zataženia sietovej karty inštalácia:./configure && make && make install

prepínače (základné):

-u,--update interval obnovovania

-i,--interface sledované rozhranie

-b,--bytes zobrazuje v bajtoch namiesto v bitoch

príklad (zapísaný v /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc): exec wmnetload -u 1 -s 2 -b & exec wmnetload -u 1 -s 2 &

wmuptime wmupmon - zobrazuje uptime (dobu "bežania" mašiny) inštalácia:./configure && make && make install

prepínače (základné):

-s,--style Štýl zobrazenia

príklad (zapísaný v /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc): exec wmupmon &

wmmoonlock wmMoonClock - zobrazuje aktuálnu fázu mesiaca

príklad (zapísaný v /etc/X11/xinit/fluxbox.xinitrc): exec wmMoonClock &Záver

Po nakonfigurovaní a nainštalovaní všetkých spomínaných programov a po reštartnutí Xiek by sa mal objavit panel obsahujúci tieto aplikácie spolu pri sebe tento úž spomínaný panel sa nazýva slit a mal by obsahovat všetky dockapp aplikácie ktoré ste zaradili do svojho štartovacieho súboru. Tento slit, stisnutím pravého tlačidla pri jeho okrajoch, sa dá umiestovat lubovolne na ploche (dokonca aj horizontálne/vertikálne a pod.).

Tolko pre dnešok o dockapps. Prajem vela zdaru pri ich inštalácii a konfigurácii.

Michal "f3c0" Fecko

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera

Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).


Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze