LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Mepis

Pokud si chcete vyzkoušet distribuci Debian, tak toto live CD je to pravé.

24.3.2004 18:00 | Ivan Majer | Články autora | přečteno 5010×

Mepis je další z takzvaných live distribucí.Jedná se o distribuci která je založena na Debianu. Z tohoto hlediska je vhodná pro někoho, kdo se chce s Debianem blíže seznámit.

Distribuce se dodává na dvou CD, z nichž první je použitelné jako klasické live CD a zároveň jako instalační CD. Druhé je plné dalších instalačních balíčků.

Tato distribuce je podobná dnes velmi populárnímu Knoppixu. Po vložení CD do mechaniky a restartu počítače nabíhá do textového režimu, kde si můžete zvolit jaké prostředí budete používat.

Nastartování do grafiky je poměrně svižné a rovněž s detekcí hardware neměl Mepis žádné větší problémy. Pouze na mém notebooku jsem mu musil na začátku zadat volbu noacpi jinak notebook naprosto vytuhl.

Po vybrání grafického prostředí počítač správně nadetekoval grafickou i zvukovou kartu,včetně ostatních periferií. Nadetekoval tiskárnu HPDeskjet 920c, fotoaparát Olzmpus, usb flash disk, i PCMCIA síťovou kartu. Zkrátka Mepis byl okamžitě připraven k práci.

Jak je již u live distribucí zvykem, je toto první CD nabito všemi možnými programy, které jsou v každé moderní distribuci. Nechybí programy kancelářské, hudební, systémové utility, programy pro připojení k Internetu i pro práci s videem. Samozřemě, tak jak vyplývá z filozofie Debianu nejsou to programy nejnovější, ale pouze ty které byly uznány jako stabilní verze.

plocha menu menu internet
grafika sítě multimedia

Zrovna tak jak je Mepis připraven k práci, je stiskem jediného tlačítka připraven se nainstalovat na náš počítač.

Po stisku tlačítka pro instalaci se rozeběhne instalátor, který se zeptá na několik základních informací a potom dojde ke zkopírování CD na disk. Zbývá nastavit LiLo a vše je hotovo. Máme funkční Debian s názvem Mepis.

alt= výběr disku kopírování systému

Tato distribuce se dá stáhnout zde, nebo zakoupit přímo v Linux CD shopu.

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze