LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> MozParty2

V sobotu 20.11.2004 se při příležitosti vydání verze 1.0 Internetového prohlížeče Mozilla Firefox uskutečnily oslavy. Přinášíme informace a fotky z průběhu těchto oslav.

22.11.2004 12:00 | o.k. | Články autora | přečteno 11311×

V sobotu 20.11.2004 se ve všech koutech světa uskutečnily oslavy při příležitosti vydání Internetového prohlížeče Mozilla Firefox 1.0. V našich končinách působí lokalizační, vývojový tým (czilla.cz) a spousta lidí zde prohlížeč Firefox používá, proto ani Česká republika nemohla u oslav chybět.

Nevím, jak se slavilo v různých koutech republiky, ale oslavy v hlavním městě probíhaly nad očekávání dobře.

Začátek akce byl stanoven na 18. hodinu v restauraci Rozmarýn v níž pořádáme i naše oblíbené Linuxové Pátky. Jsa nedočkaví a řádně žízniví jsme do Rozmarýnu vyrazili již po páté hodině, kdy bylo ještě oficiálně zavřeno a personál teprve prováděl patřičné přípravy pro naše oslavy. Kupodivu se v té době v restauraci již nacházelo pár zmrzle vypadajících příznivců Firefoxu. Myslím, že ti dorazili přímo ze ZOO. Počasí v sobotu asi nebylo procházce po ZOO moc příznivé a spíš než pandě červené vyhovovalo více asi tučňákům. I přes nepřízeň počasí však návštěvníci zoologické zahrady uspěli a panda se jim i v tom nečase ukázala - doufám, že ji ten hlouček obdivovatelů moc nevyplašil a že z toho nebude mít trvalé následky.

Kolem šesté hodiny byla restaurace již slušně zaplněna. Naše Linuxová skupinka seděla tradičně pohromadě v zadní části restaurace - tučňáci se lépe cítí ve stádu. Ve vedlejších místnostech seděli smíšeně příznivci Linuxu s příznivci, či spíše možná s uživateli Windows. Dokonce byl v této sekci k vidění notebook s operačním systémem Windows s připojením na Internet. Zajímalo by mě kolik virů nachytal za tu chvíli co byl připojen :-) Po pár pivech jsem vzali tento notebook útokem a chtěli jsme na něj nainstalovat Debian 3.0r3 - jeho majitel však našemu útoku odolal a nedovolil nám notebook reinstalovat - neví o co přišel.

Podle seznamu na stránkách pro registraci účastníků bylo na oslavy přihlášeno přes 60 účastníků. Počet slavících však byl o něco menší, odhadem bych to tipoval na 40 účastníků. Každý nově příchozí dostal dáreček v podobě časopisu Hakin9 a Linux+DVD od firmy Software-Wydawnictwo a časopisu LinuxEXPRES (ukázka z prvního čísla) od firmy QCM, s.r.o. Chtěl bych tímto poděkovat výše uvedeným firmám za všechny obdarované.

Zlatým hřebem večera bylo překvapení v podobě obřího dortu s logem Firefoxu (doufám, že nebudeme mít problémy za použití tohoto trademarkového loga bez svolení). Dort měl v průměru 70cm a byl to povedený produkt cukrárny Marcipánka. Logo na dortu bylo jedlé, ale pokud si vzpomínám, tak na něj nedošlo - nikomu se jej asi nechtělo krájet a tím jej poničit. Druhý důvod byl asi ten, že i ten kus dortu podél obvodu dokázal beze zbytku nasytit celé slavící osazenstvo. Dort by převážně z tučných a sladkých polev a samotný korpus z těsta tam člověk málem nenašel. Z mého pohledu byl v pořádku - žaludek jej dokázal strávit a to už se v něm zpracovával tatarák a spousta piv.

Po dortu a kratší siestě došlo ze strany organizátorů czilla.cz k výběru příspěvků, které budou putovat na podporu pandy červené. Trochu nás tato dobročinná akce zaskočila, protože námi nabízenou pomoc na podobnou akci czilla.cz rezolutně odmítla s tím, že nevěděli, kterým směrem vybrané finanční prostředky investovat.

Celé bujaré oslavy při nichž se diskutovalo o všech možných tématech a mám pocit, že o hlavním tématu - Firefoxu se diskutovalo nejméně, zakončil hlouček vytrvalejších kolem třetí hodiny přípitkem, který sestával z tequill a bourbonu. Nejvytrvalejší se poté odebrali do nonstop restaurace Yukon, kterou opustili ráno po šesté hodině. V Yukonu se hrál kulečník té nejhorší kvality a koule občas létaly nebezpečně vysoko.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zaměstnancnům restaurace Rozmarýn za to, že dokázali poměrně rychle uspokojovat požadavky všech hladových a žíznivých a zvládli i problém s nedostatkem personálu a ve finále kvůli nám dokázali vydržet oslavy až do pozdních hodin (lépe řečeno do hodin ranních).

Následující fotky z oslav nechť přiblíží všem, kdož se nemohli zúčastnit, atmosféru oslav. Těšíme se na oslavy další nové verze a doufáme, že proběhnou v ještě hojnějším počtu než tyto úspěšně ukončené.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemnou atmosféru.

Svoje zážitky z oslav můžete směle psát do diskuze pod tímto článkem.

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Bezva akce 22.11.2004 15:43 Ondřej Švejda
|- Re: Bezva akce 22.11.2004 15:56 o.k.
L Re: Bezva akce 22.11.2004 18:42 twofish
  L Re: Bezva akce 22.11.2004 22:12 Ondřej Švejda
Rozmaryn 22.11.2004 17:56 František Hucek
Slavilo se nejen u nás... 23.11.2004 16:14 Ivan Majer
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

15.12.2017 15:11 / Petit
freehold nj

15.12.2017 15:06 / Petit
nj freehold

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze