LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> MozParty2

V sobotu 20.11.2004 se při příležitosti vydání verze 1.0 Internetového prohlížeče Mozilla Firefox uskutečnily oslavy. Přinášíme informace a fotky z průběhu těchto oslav.

22.11.2004 12:00 | o.k. | Články autora | přečteno 11239×

V sobotu 20.11.2004 se ve všech koutech světa uskutečnily oslavy při příležitosti vydání Internetového prohlížeče Mozilla Firefox 1.0. V našich končinách působí lokalizační, vývojový tým (czilla.cz) a spousta lidí zde prohlížeč Firefox používá, proto ani Česká republika nemohla u oslav chybět.

Nevím, jak se slavilo v různých koutech republiky, ale oslavy v hlavním městě probíhaly nad očekávání dobře.

Začátek akce byl stanoven na 18. hodinu v restauraci Rozmarýn v níž pořádáme i naše oblíbené Linuxové Pátky. Jsa nedočkaví a řádně žízniví jsme do Rozmarýnu vyrazili již po páté hodině, kdy bylo ještě oficiálně zavřeno a personál teprve prováděl patřičné přípravy pro naše oslavy. Kupodivu se v té době v restauraci již nacházelo pár zmrzle vypadajících příznivců Firefoxu. Myslím, že ti dorazili přímo ze ZOO. Počasí v sobotu asi nebylo procházce po ZOO moc příznivé a spíš než pandě červené vyhovovalo více asi tučňákům. I přes nepřízeň počasí však návštěvníci zoologické zahrady uspěli a panda se jim i v tom nečase ukázala - doufám, že ji ten hlouček obdivovatelů moc nevyplašil a že z toho nebude mít trvalé následky.

Kolem šesté hodiny byla restaurace již slušně zaplněna. Naše Linuxová skupinka seděla tradičně pohromadě v zadní části restaurace - tučňáci se lépe cítí ve stádu. Ve vedlejších místnostech seděli smíšeně příznivci Linuxu s příznivci, či spíše možná s uživateli Windows. Dokonce byl v této sekci k vidění notebook s operačním systémem Windows s připojením na Internet. Zajímalo by mě kolik virů nachytal za tu chvíli co byl připojen :-) Po pár pivech jsem vzali tento notebook útokem a chtěli jsme na něj nainstalovat Debian 3.0r3 - jeho majitel však našemu útoku odolal a nedovolil nám notebook reinstalovat - neví o co přišel.

Podle seznamu na stránkách pro registraci účastníků bylo na oslavy přihlášeno přes 60 účastníků. Počet slavících však byl o něco menší, odhadem bych to tipoval na 40 účastníků. Každý nově příchozí dostal dáreček v podobě časopisu Hakin9 a Linux+DVD od firmy Software-Wydawnictwo a časopisu LinuxEXPRES (ukázka z prvního čísla) od firmy QCM, s.r.o. Chtěl bych tímto poděkovat výše uvedeným firmám za všechny obdarované.

Zlatým hřebem večera bylo překvapení v podobě obřího dortu s logem Firefoxu (doufám, že nebudeme mít problémy za použití tohoto trademarkového loga bez svolení). Dort měl v průměru 70cm a byl to povedený produkt cukrárny Marcipánka. Logo na dortu bylo jedlé, ale pokud si vzpomínám, tak na něj nedošlo - nikomu se jej asi nechtělo krájet a tím jej poničit. Druhý důvod byl asi ten, že i ten kus dortu podél obvodu dokázal beze zbytku nasytit celé slavící osazenstvo. Dort by převážně z tučných a sladkých polev a samotný korpus z těsta tam člověk málem nenašel. Z mého pohledu byl v pořádku - žaludek jej dokázal strávit a to už se v něm zpracovával tatarák a spousta piv.

Po dortu a kratší siestě došlo ze strany organizátorů czilla.cz k výběru příspěvků, které budou putovat na podporu pandy červené. Trochu nás tato dobročinná akce zaskočila, protože námi nabízenou pomoc na podobnou akci czilla.cz rezolutně odmítla s tím, že nevěděli, kterým směrem vybrané finanční prostředky investovat.

Celé bujaré oslavy při nichž se diskutovalo o všech možných tématech a mám pocit, že o hlavním tématu - Firefoxu se diskutovalo nejméně, zakončil hlouček vytrvalejších kolem třetí hodiny přípitkem, který sestával z tequill a bourbonu. Nejvytrvalejší se poté odebrali do nonstop restaurace Yukon, kterou opustili ráno po šesté hodině. V Yukonu se hrál kulečník té nejhorší kvality a koule občas létaly nebezpečně vysoko.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zaměstnancnům restaurace Rozmarýn za to, že dokázali poměrně rychle uspokojovat požadavky všech hladových a žíznivých a zvládli i problém s nedostatkem personálu a ve finále kvůli nám dokázali vydržet oslavy až do pozdních hodin (lépe řečeno do hodin ranních).

Následující fotky z oslav nechť přiblíží všem, kdož se nemohli zúčastnit, atmosféru oslav. Těšíme se na oslavy další nové verze a doufáme, že proběhnou v ještě hojnějším počtu než tyto úspěšně ukončené.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemnou atmosféru.

Svoje zážitky z oslav můžete směle psát do diskuze pod tímto článkem.

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Bezva akce 22.11.2004 15:43 Ondřej Švejda
|- Re: Bezva akce 22.11.2004 15:56 o.k.
L Re: Bezva akce 22.11.2004 18:42 twofish
  L Re: Bezva akce 22.11.2004 22:12 Ondřej Švejda
Rozmaryn 22.11.2004 17:56 František Hucek
Slavilo se nejen u nás... 23.11.2004 16:14 Ivan Majer
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

15.4.2017 15:20 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
Cteni/zapis

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze