LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> PR: ICT PRO - synonymum profesionality

ICTPro logo Jaká je situace na trhu práce v oblasti IT? A jaké jsou zde platy? Z analýzy vypracované personální agenturou Grafton Recruitment v červnu 2015 vyplynulo, že nejžádanější profesí na trhu práce byli v tomto roce IT vývojáři, těsně následovaní konstruktéry a výrobními dělníky. Nedostatek IT odborníků na (nejen) tuzemském trhu práce je dlouhodobý, a tak i v roce 2016 patří programátoři k nejžádanějším pracovníkům.

4.8.2016 19:00 | Redakce Linuxsoft.cz | Články autora | přečteno 2634×

Výše uvedená studie rovněž zjistila, že zaměstnavatelé hledají především zkušené programátory pro vývoj desktopových, webových a mobilních aplikací. Vzhledem k tomu, že počet těchto odborníků je stále nedostačující, zaměstnavatelé jsou často nuceni přijmou i začínající vývojáře nebo kandidáty s nižšími kvalifikačními předpoklady.

Tzn., že profese IT odborníka stále patří k těm nejžádanějším a ani v nejbližší době nelze předpokládat, že se situace příliš radikálně změní. Tedy: výhodná bude především pro zaměstnance, kterým hraje do karet také to, že je v ČR aktuálně nejnižší nezaměstnanost za posledních několik let - v červnu 2016 klesla na 5,2%.

Nejvyššími mzdami v IT oboru jsou odměňováni pracovníci v Praze a v Brně. Např. platy manažerů vývoje SW dosahují až 150 000 Kč, systémový architekt si může měsíčně přijít na 100 000 Kč a stejně tak i ředitel technické podpory.

A jak jsou na tom vývojáři? Ti nejzkušenější programátoři ovládající jazyky Java a C#/.NET s více než pětiletou praxí dosáhnou až na 90 000 korun měsíčně; pokud je jejich praxe přibližně 1 rok, výše jejich měsíčního platu se pohybuje kolem částky 50 000 Kč.

Jinak řečeno: absolventi oborů spojených s IT mají prakticky vždy jistotu nadstandardně placeného místa.

 

Chcete být mezi nimi? Zkuste Javu nebo Linux!

Pokud říkáte ano, rádi bychom vás pozvali do moderních školicích prostor firmy ICT Pro. Tato firma patří mezi dlouhodobé a stabilní lídry na poli IT školení. Svým klientům přináší pestrou řadu kurzů z oblasti ICT (informační a komunikačními technologie). Tyto komplexní pedagogické i konzultační služby ocení nejen běžní uživatelé, ale zejména správci sítí a systémů, ICT odborníci a programátoři.

V předchozím odstavci jsme jako příklad dobře placených odborníků uvedli vývojáře programující v jazyce Java. Proč zrovna Java? Co je na ní tak výjimečného?

Je to objektově orientovaný programovací jazyk, který patří k nejpoužívanějším na světě. Výjimečná je jeho jednoduchost a přehlednost. Tvůrcům Javy šlo o to, aby výsledný kód mohl být co nejvíce použitelný a čitelný a vedl ke kvalitnímu objektovému návrhu.

 

Jaké možnosti v oblasti profesionálního školení vývojářům v jazyce Java společnost ICT Pro nabízí?

Začínajícím programátorům je určen kurz s názvem Java - úvod do programování, který

účastníky uvede do konceptů a základů Javy. Pomocí různých objektově orientovaných technik se absolventi školení naučí základním pojmům, postupům vedoucím k vytvoření jednoduchých  aplikací.

Těm, kteří nějakou zkušenost z programováním v Javě již získali dříve, můžeme nabídnout kurz Java pro pokročilé a školení jazyka Java EE, a to jak v základní, tak v pokročilé variantě. Celkový přehled školení Java najdete na webových stránkách ICT Pro.

 

Uživatelé, kteří by si rádi rozšířili své znalosti moderních operačních systémů, mohou využít nabídky školení Linux - základní kurz pro uživatele (LNXU). Linux je stále více používaný moderní operační systém (OS), jehož ovládání je snadné a uživatelsky přívětivé stejně jako u ostatních systémů. Je to operační systém, který je dostupný i v češtině, k němuž existuje komplexní podpora a dokumentace. Je to OS, s nímž získáváte velké množství ovladačů pro nejrůznější standardizovaný hardware. A hlavně: je to OS, který je pro všechny zdarma.

 

A proč vlastně absolvovat školení u ICT Pro?

1. v našich moderních, klimatizovaných a technicky velmi dobře vybavených učebnách  pořádáme přibližně 500 druhů školení: kromě Javy a Linuxu/ Unixu také např. Novell, Vmware. Školíme software firem jako jsou Microsoft, IBM, HP, Cisco Oracle, SAP, Sun atd.

2. naše komplexní školicí služby zahrnují nejen technické obory, ale v naši nabídku také rozšiřují kurzy určené zaměstnancům, kteří se rozhodli pro manažerskou dráhu. Nechybí softskills školení zaměřená na osobnostní rozvoj, na obchodní a komunikační strategie, na projektová a procesní řízení, na marketing nebo na specializované kurzy typu ITIL, Prince, normy ISO aj.

3. v oboru se pohybujeme již od roku 1995. Za dobu naší existence jsme vyrostli v respektovanou a sebevědomou firmu. Díky neustále ověřované zpětné vazbě od zákazníků jsme získali neocenitelné zkušenosti, které se snažíme promítnout do neustále se zvyšující se kvality poskytovaných kurzů. Jsme přesvědčeni, že se nám to daří.

4. volíme přístup, který je na jedné straně pečlivý a intenzivní, a současně na straně druhé je individuální, flexibilní a šitý na míru potřebám konkrétního klienta. Základem pro takovýto přístup je tým složený ze skutečných profesionálů, certifikovaných lektorů

s mnohaletou praxí, kteří jsou vysoce hodnoceni našimi zákazníky. Přečtěte si reference uvedené na našich webových stránkách - zjistíte, jaké pozitivní dojmy a poznatky si odnášejí absolventi našich kurzů.

5. dnešní doba poskytuje obrovské množství možností, jak přistupovat ke vzdělání. Ano, je zde samozřejmě internet, nabízející různá fóra, e-learning, návody a tutoriály, jsou zde knihy, časopisy a další publikace. Zkuste výsledky získané jejich prostřednictvím porovnat s efektivitou námi nabízeného školení. Budete příjemně překvapeni - my vás nezklameme!

Proč? Japonské přísloví tvrdí, že: „Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet.“

A my v ICT Pro dodáváme: „Jednou ukázat  a vysvětlit  je lepší než stokrát vidět a nepochopit.“

 

Verze pro tisk

pridej.cz

 
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.4.2017 15:20 /František Kučera

Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).


Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

27.2.2017 22:12 /František Kučera
Pozvánka na 137. sraz OpenAlt – Praha: Tentokrát jsme si pro vás připravili neobvyklou akci. Ve středu 1.3. v 17:30 nás přivítá sdružení CZ.NIC ve svých prostorách v Milešovské ulici číslo 5 na Praze 3, kde si pro nás připravili krátkou prezentaci jejich činnosti. Následně navštívíme jejich datacentrum pod Žižkovskou věží. Provedou nás prostory, které jsou běžnému smrtelníkovi nedostupné!
Po ukončení prohlídky se všchni odebereme do hostince U vodoucha, Jagelonská 21, Praha 3 pochutnat si na některém z vybraných piv či dát si něco na zub. Rezervaci máme od 19:30, heslo je OpenAlt.
Ale pozor! Do prostor datového centra máme omezený přístup, dostane se tam pouze 10 lidí! Takže kdo přijde dříve, ten má přednost, a občanky s sebou! Kdo nebude chtít na prohlídku datového centra, může se pomalu přesunout do hostince U vodoucha a u nepřeberné nabídky piv počkat na ostatní.
Přidat komentář

18.1.2017 0:49 /František Kučera
Členové a příznivci spolku OpenAlt se pravidelně schází v Praze a Brně. Fotky z pražských srazů za uplynulý rok si můžete prohlédnout na stránkách spolku. Příští sraz se koná už 19. ledna – tentokrát je tématem ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. Také budete mít příležitost si prohlédnout pražský hackerspace Brmlab.
Přidat komentář

8.1.2017 17:51 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 19. ledna od 18:30 v pražském hackerspacu Brmlab. Tentokrát je tématem srazu ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. K vidění bude mechanická klávesnice dasKeyboard, trackball Logitech nebo grafický tablet (a velký touchpad) Wacom. Přineste i vy ukázat svoje zajímavé klávesnice a další HW. V 18:20 je sraz před budovou, v 18:30 jdeme společně dovnitř, je tedy dobré přijít včas. Podle zájmu se později přesuneme do nějaké restaurace v okolí.
Přidat komentář

1.12.2016 22:13 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 8. prosince od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Sraz bude tentokrát tématický. Bude retro! K vidění budou přístroje jako Psion 5mx nebo Palm Z22. Ze svobodného hardwaru pak Openmoko nebo čtečka WikiReader. Přijďte se i vy pochlubit svými legendami, nebo alespoň na pivo. Moderní hardware má vstup samozřejmě také povolen.
Komentářů: 1

4.9.2016 20:13 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: Dne 22.9.2016 proběhne v Praze konference Cloud computing v praxi. Tématy bude např. nejnovější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, provozování ERP v cloudu, o hostování různých typů softwaru, ale třeba i o zálohování dat nabízeném podnikům formou služby.
Přidat komentář

1.9.2016 11:27 /Honza Javorek
Česká konference o Pythonu, PyCon CZ, stále hledá přednášející skrz dobrovolné přihlášky. Máte-li zajímavé téma, neváhejte a zkuste jej přihlásit, uzávěrka je již 12. září. Konference letos přijímá i přednášky v češtině a nabízí pomoc s přípravou začínajícím speakerům. Řečníci mají navíc vstup zadarmo! Více na webu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

17.4.2017 19:15 / Jakub shoop
chyba

7.4.2017 15:43 / Som
foreign car repair

31.3.2017 18:33 / David Ostrovsky
Dotazník na obeznámenost s hummusem.

24.3.2017 11:54 / Hui
country cottages

16.3.2017 16:33 / BezvaDesign.cz
Re: Hledám grafika do teamu

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze