LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> PR: ICT PRO - synonymum profesionality

ICTPro logo Jaká je situace na trhu práce v oblasti IT? A jaké jsou zde platy? Z analýzy vypracované personální agenturou Grafton Recruitment v červnu 2015 vyplynulo, že nejžádanější profesí na trhu práce byli v tomto roce IT vývojáři, těsně následovaní konstruktéry a výrobními dělníky. Nedostatek IT odborníků na (nejen) tuzemském trhu práce je dlouhodobý, a tak i v roce 2016 patří programátoři k nejžádanějším pracovníkům.

4.8.2016 19:00 | Redakce Linuxsoft.cz | Články autora | přečteno 5750×

Výše uvedená studie rovněž zjistila, že zaměstnavatelé hledají především zkušené programátory pro vývoj desktopových, webových a mobilních aplikací. Vzhledem k tomu, že počet těchto odborníků je stále nedostačující, zaměstnavatelé jsou často nuceni přijmou i začínající vývojáře nebo kandidáty s nižšími kvalifikačními předpoklady.

Tzn., že profese IT odborníka stále patří k těm nejžádanějším a ani v nejbližší době nelze předpokládat, že se situace příliš radikálně změní. Tedy: výhodná bude především pro zaměstnance, kterým hraje do karet také to, že je v ČR aktuálně nejnižší nezaměstnanost za posledních několik let - v červnu 2016 klesla na 5,2%.

Nejvyššími mzdami v IT oboru jsou odměňováni pracovníci v Praze a v Brně. Např. platy manažerů vývoje SW dosahují až 150 000 Kč, systémový architekt si může měsíčně přijít na 100 000 Kč a stejně tak i ředitel technické podpory.

A jak jsou na tom vývojáři? Ti nejzkušenější programátoři ovládající jazyky Java a C#/.NET s více než pětiletou praxí dosáhnou až na 90 000 korun měsíčně; pokud je jejich praxe přibližně 1 rok, výše jejich měsíčního platu se pohybuje kolem částky 50 000 Kč.

Jinak řečeno: absolventi oborů spojených s IT mají prakticky vždy jistotu nadstandardně placeného místa.

 

Chcete být mezi nimi? Zkuste Javu nebo Linux!

Pokud říkáte ano, rádi bychom vás pozvali do moderních školicích prostor firmy ICT Pro. Tato firma patří mezi dlouhodobé a stabilní lídry na poli IT školení. Svým klientům přináší pestrou řadu kurzů z oblasti ICT (informační a komunikačními technologie). Tyto komplexní pedagogické i konzultační služby ocení nejen běžní uživatelé, ale zejména správci sítí a systémů, ICT odborníci a programátoři.

V předchozím odstavci jsme jako příklad dobře placených odborníků uvedli vývojáře programující v jazyce Java. Proč zrovna Java? Co je na ní tak výjimečného?

Je to objektově orientovaný programovací jazyk, který patří k nejpoužívanějším na světě. Výjimečná je jeho jednoduchost a přehlednost. Tvůrcům Javy šlo o to, aby výsledný kód mohl být co nejvíce použitelný a čitelný a vedl ke kvalitnímu objektovému návrhu.

 

Jaké možnosti v oblasti profesionálního školení vývojářům v jazyce Java společnost ICT Pro nabízí?

Začínajícím programátorům je určen kurz s názvem Java - úvod do programování, který

účastníky uvede do konceptů a základů Javy. Pomocí různých objektově orientovaných technik se absolventi školení naučí základním pojmům, postupům vedoucím k vytvoření jednoduchých  aplikací.

Těm, kteří nějakou zkušenost z programováním v Javě již získali dříve, můžeme nabídnout kurz Java pro pokročilé a školení jazyka Java EE, a to jak v základní, tak v pokročilé variantě. Celkový přehled školení Java najdete na webových stránkách ICT Pro.

 

Uživatelé, kteří by si rádi rozšířili své znalosti moderních operačních systémů, mohou využít nabídky školení Linux - základní kurz pro uživatele (LNXU). Linux je stále více používaný moderní operační systém (OS), jehož ovládání je snadné a uživatelsky přívětivé stejně jako u ostatních systémů. Je to operační systém, který je dostupný i v češtině, k němuž existuje komplexní podpora a dokumentace. Je to OS, s nímž získáváte velké množství ovladačů pro nejrůznější standardizovaný hardware. A hlavně: je to OS, který je pro všechny zdarma.

 

A proč vlastně absolvovat školení u ICT Pro?

1. v našich moderních, klimatizovaných a technicky velmi dobře vybavených učebnách  pořádáme přibližně 500 druhů školení: kromě Javy a Linuxu/ Unixu také např. Novell, Vmware. Školíme software firem jako jsou Microsoft, IBM, HP, Cisco Oracle, SAP, Sun atd.

2. naše komplexní školicí služby zahrnují nejen technické obory, ale v naši nabídku také rozšiřují kurzy určené zaměstnancům, kteří se rozhodli pro manažerskou dráhu. Nechybí softskills školení zaměřená na osobnostní rozvoj, na obchodní a komunikační strategie, na projektová a procesní řízení, na marketing nebo na specializované kurzy typu ITIL, Prince, normy ISO aj.

3. v oboru se pohybujeme již od roku 1995. Za dobu naší existence jsme vyrostli v respektovanou a sebevědomou firmu. Díky neustále ověřované zpětné vazbě od zákazníků jsme získali neocenitelné zkušenosti, které se snažíme promítnout do neustále se zvyšující se kvality poskytovaných kurzů. Jsme přesvědčeni, že se nám to daří.

4. volíme přístup, který je na jedné straně pečlivý a intenzivní, a současně na straně druhé je individuální, flexibilní a šitý na míru potřebám konkrétního klienta. Základem pro takovýto přístup je tým složený ze skutečných profesionálů, certifikovaných lektorů

s mnohaletou praxí, kteří jsou vysoce hodnoceni našimi zákazníky. Přečtěte si reference uvedené na našich webových stránkách - zjistíte, jaké pozitivní dojmy a poznatky si odnášejí absolventi našich kurzů.

5. dnešní doba poskytuje obrovské množství možností, jak přistupovat ke vzdělání. Ano, je zde samozřejmě internet, nabízející různá fóra, e-learning, návody a tutoriály, jsou zde knihy, časopisy a další publikace. Zkuste výsledky získané jejich prostřednictvím porovnat s efektivitou námi nabízeného školení. Budete příjemně překvapeni - my vás nezklameme!

Proč? Japonské přísloví tvrdí, že: „Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet.“

A my v ICT Pro dodáváme: „Jednou ukázat  a vysvětlit  je lepší než stokrát vidět a nepochopit.“

 

Verze pro tisk

pridej.cz

 
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze