LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Eclipse IDE a PHP - III.

Tretie pokračovanie návodu ako pracovať v Eclipse IDE v spolupráci s PHP pluginom. V tejto časti sa dozviete, ako si vytvoriť svoj projekt.

30.7.2011 18:00 | František Bekeš | Články autora | přečteno 4219×

V predchádzajúcich článkoch sme si vysvetlili, ako si vytvoriť svoj lokálny webserver, aby sme zbytočne nestrácali čas uploadovaním súborov na vzdialený webserver a popísali sme si, ako nainštaloavť náš vývojár Eclipse v spolupráci s PHP pluginom.Zo začiatku, keď budete Eclipse IDE v spolupráci s PHP používať, bude sa vám to zdáť možno obyčajné, že tým nešetríte veľa času. NIe je to pravda! Každý si musí nájsť svoj spôsob, ktorý mu bude najviac vyhovovať a bude mu šetriť čas.

Pri prvom spustení Eclipse IDE nám vyskočí pri načítavaní okno s názvom Workspace (v preklade pracovné plocha, miesto pre vaše projekty). Je na vás, kde chcete aby sa vám projekty ukladali, ale keďže sme si inštalovali lokálny webserver, nasmerujeme si workspace na ten webserver.

Obrázok

Občas sa vám môže stať, že vám vypíše chybu pri načítaní Eclipse IDE a to, že váš workspace sa už používa, musíte zvoliť iný. Zrejme máte Eclipse IDE zapnutý 2x a váš prvý workspace je automaticky obsadený.

Aby malo Eclipse väčší význam, je potrebné nastaviť si debugovanie. Odporúčam si nastaviť debugger podľa oficiálneho návodu >> http://www.ibm.com/developerworks/opensource/tutorials/os-php-eclipse-pdt-debug/section5.html

Eclipse má výhodu v tom, že keď niečo programujeme, či už nejaký projekt alebo niečo iné, máme možnosť si vytvoriť projekt - zložku, do ktorej budeme postupne vytvárať potrebné súbory pre náš projekt. Na projekte môže pracovať i viac ľudí súčasne a to je tiež jedna z výhod Eclipse. Projekt pre viac ľudí je už rozírené nastavenie, ktoré nájdete na oficiálnej webstránke Eclipse IDE.


Vytváranie projektu:


1.
Otvoríme si cestu File > New > PHP Project

2.
Zadáme názov projektu, poprípade keď chceme špeciálne nastavenia (pre pokročilých) upravíme si podľa potreby, ak chceme v projekte používať aj JavaScript, zaškrtneme si políčko pre JavaScript podporu (JavaScript support).

Obrázok

3. Ak vytvárame jednoduchý projekt, ktorý má len koreňovú zložku, klikneme na finish. Ak vytvárame projekt v ktorom bude viacero zložiek, môžeme si ich hneď vytvoriť, kliknutím na Next. Zároveň tu máme aj rozšírené nastavenia -addony ako knižnice (pre pokročilých a zložitejšie projekty).

Obrázok

4.
Finish!

Projektová zložka vytvorená, môžeme programovať. Všetky funkcie Eclipse IDE s PHP pluginom spoznáte v praxi. Nebudem tu písať nadarmo omáčky, spoznáte to sami keď sa pustíte do kódov a uvidíte, čo všetko vám Eclipse ponúka. Jedna zo základných funkcií je samozrejme "chybový indikátor", ktorý vás upozorní na chybu a vypíše, akú máte chybu. Ušetrí vám to čas, lebo pri iných textových editoroch by ste sa museli pozrieť cez prehliadač, či máte kód v poriadku. Eclipse v sebe zahŕňa aj vstavaná "Web browser", ktorý môžete využívať na rýchlejšie prehliadanie.
Čo viac si môžeme priať. Dúfam, že pre začiatočníkov boli tieto návody úžitočné a dobre vysvetlené. Doplnky a špeciálne tutoriály nájdete na oficiálnom webe Eclipse IDE http://www.eclipse.org

Verze pro tisk


Informace o autorovi: Dúfam, že sa vám môj článok páči a naučili ste sa niečo nové. SS pozdravom František Bekeš
pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

15.12.2017 15:11 / Petit
freehold nj

15.12.2017 15:06 / Petit
nj freehold

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze