LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Eclipse IDE a PHP - III.

Tretie pokračovanie návodu ako pracovať v Eclipse IDE v spolupráci s PHP pluginom. V tejto časti sa dozviete, ako si vytvoriť svoj projekt.

30.7.2011 18:00 | František Bekeš | Články autora | přečteno 4057×

V predchádzajúcich článkoch sme si vysvetlili, ako si vytvoriť svoj lokálny webserver, aby sme zbytočne nestrácali čas uploadovaním súborov na vzdialený webserver a popísali sme si, ako nainštaloavť náš vývojár Eclipse v spolupráci s PHP pluginom.Zo začiatku, keď budete Eclipse IDE v spolupráci s PHP používať, bude sa vám to zdáť možno obyčajné, že tým nešetríte veľa času. NIe je to pravda! Každý si musí nájsť svoj spôsob, ktorý mu bude najviac vyhovovať a bude mu šetriť čas.

Pri prvom spustení Eclipse IDE nám vyskočí pri načítavaní okno s názvom Workspace (v preklade pracovné plocha, miesto pre vaše projekty). Je na vás, kde chcete aby sa vám projekty ukladali, ale keďže sme si inštalovali lokálny webserver, nasmerujeme si workspace na ten webserver.

Obrázok

Občas sa vám môže stať, že vám vypíše chybu pri načítaní Eclipse IDE a to, že váš workspace sa už používa, musíte zvoliť iný. Zrejme máte Eclipse IDE zapnutý 2x a váš prvý workspace je automaticky obsadený.

Aby malo Eclipse väčší význam, je potrebné nastaviť si debugovanie. Odporúčam si nastaviť debugger podľa oficiálneho návodu >> http://www.ibm.com/developerworks/opensource/tutorials/os-php-eclipse-pdt-debug/section5.html

Eclipse má výhodu v tom, že keď niečo programujeme, či už nejaký projekt alebo niečo iné, máme možnosť si vytvoriť projekt - zložku, do ktorej budeme postupne vytvárať potrebné súbory pre náš projekt. Na projekte môže pracovať i viac ľudí súčasne a to je tiež jedna z výhod Eclipse. Projekt pre viac ľudí je už rozírené nastavenie, ktoré nájdete na oficiálnej webstránke Eclipse IDE.


Vytváranie projektu:


1.
Otvoríme si cestu File > New > PHP Project

2.
Zadáme názov projektu, poprípade keď chceme špeciálne nastavenia (pre pokročilých) upravíme si podľa potreby, ak chceme v projekte používať aj JavaScript, zaškrtneme si políčko pre JavaScript podporu (JavaScript support).

Obrázok

3. Ak vytvárame jednoduchý projekt, ktorý má len koreňovú zložku, klikneme na finish. Ak vytvárame projekt v ktorom bude viacero zložiek, môžeme si ich hneď vytvoriť, kliknutím na Next. Zároveň tu máme aj rozšírené nastavenia -addony ako knižnice (pre pokročilých a zložitejšie projekty).

Obrázok

4.
Finish!

Projektová zložka vytvorená, môžeme programovať. Všetky funkcie Eclipse IDE s PHP pluginom spoznáte v praxi. Nebudem tu písať nadarmo omáčky, spoznáte to sami keď sa pustíte do kódov a uvidíte, čo všetko vám Eclipse ponúka. Jedna zo základných funkcií je samozrejme "chybový indikátor", ktorý vás upozorní na chybu a vypíše, akú máte chybu. Ušetrí vám to čas, lebo pri iných textových editoroch by ste sa museli pozrieť cez prehliadač, či máte kód v poriadku. Eclipse v sebe zahŕňa aj vstavaná "Web browser", ktorý môžete využívať na rýchlejšie prehliadanie.
Čo viac si môžeme priať. Dúfam, že pre začiatočníkov boli tieto návody úžitočné a dobre vysvetlené. Doplnky a špeciálne tutoriály nájdete na oficiálnom webe Eclipse IDE http://www.eclipse.org

Verze pro tisk


Informace o autorovi: Dúfam, že sa vám môj článok páči a naučili ste sa niečo nové. SS pozdravom František Bekeš
pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.4.2017 15:20 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

27.2.2017 22:12 /František Kučera
Pozvánka na 137. sraz OpenAlt – Praha: Tentokrát jsme si pro vás připravili neobvyklou akci. Ve středu 1.3. v 17:30 nás přivítá sdružení CZ.NIC ve svých prostorách v Milešovské ulici číslo 5 na Praze 3, kde si pro nás připravili krátkou prezentaci jejich činnosti. Následně navštívíme jejich datacentrum pod Žižkovskou věží. Provedou nás prostory, které jsou běžnému smrtelníkovi nedostupné!
Po ukončení prohlídky se všchni odebereme do hostince U vodoucha, Jagelonská 21, Praha 3 pochutnat si na některém z vybraných piv či dát si něco na zub. Rezervaci máme od 19:30, heslo je OpenAlt.
Ale pozor! Do prostor datového centra máme omezený přístup, dostane se tam pouze 10 lidí! Takže kdo přijde dříve, ten má přednost, a občanky s sebou! Kdo nebude chtít na prohlídku datového centra, může se pomalu přesunout do hostince U vodoucha a u nepřeberné nabídky piv počkat na ostatní.
Přidat komentář

18.1.2017 0:49 /František Kučera
Členové a příznivci spolku OpenAlt se pravidelně schází v Praze a Brně. Fotky z pražských srazů za uplynulý rok si můžete prohlédnout na stránkách spolku. Příští sraz se koná už 19. ledna – tentokrát je tématem ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. Také budete mít příležitost si prohlédnout pražský hackerspace Brmlab.
Přidat komentář

8.1.2017 17:51 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 19. ledna od 18:30 v pražském hackerspacu Brmlab. Tentokrát je tématem srazu ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. K vidění bude mechanická klávesnice dasKeyboard, trackball Logitech nebo grafický tablet (a velký touchpad) Wacom. Přineste i vy ukázat svoje zajímavé klávesnice a další HW. V 18:20 je sraz před budovou, v 18:30 jdeme společně dovnitř, je tedy dobré přijít včas. Podle zájmu se později přesuneme do nějaké restaurace v okolí.
Přidat komentář

1.12.2016 22:13 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 8. prosince od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Sraz bude tentokrát tématický. Bude retro! K vidění budou přístroje jako Psion 5mx nebo Palm Z22. Ze svobodného hardwaru pak Openmoko nebo čtečka WikiReader. Přijďte se i vy pochlubit svými legendami, nebo alespoň na pivo. Moderní hardware má vstup samozřejmě také povolen.
Komentářů: 1

4.9.2016 20:13 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: Dne 22.9.2016 proběhne v Praze konference Cloud computing v praxi. Tématy bude např. nejnovější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, provozování ERP v cloudu, o hostování různých typů softwaru, ale třeba i o zálohování dat nabízeném podnikům formou služby.
Přidat komentář

1.9.2016 11:27 /Honza Javorek
Česká konference o Pythonu, PyCon CZ, stále hledá přednášející skrz dobrovolné přihlášky. Máte-li zajímavé téma, neváhejte a zkuste jej přihlásit, uzávěrka je již 12. září. Konference letos přijímá i přednášky v češtině a nabízí pomoc s přípravou začínajícím speakerům. Řečníci mají navíc vstup zadarmo! Více na webu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

17.4.2017 19:15 / Jakub shoop
chyba

9.3.2017 11:44 / Jaromir Obr
Re: chyba

18.1.2017 20:18 / martin horky
Spolupraca linuxu a microsoftu

17.1.2017 9:57 / Pavel Hrubeš
Re: Externí USB televizní karta

4.12.2016 22:54 / František Kučera
Dárek

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze