LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Eclipse IDE a PHP - II.

V prvej časti tohto tutoriálu sme si vysvetlili ako nainštalovať webserver do nášho počítača. Prišla na rad druhá najdôležitejšia časť - inštalácia samotného vývojového programu a to Eclipse IDE s PHP pluginom. My sa v tejto časti zameriame na inštaláciu Eclipse IDE- PHP pre Linux.

19.7.2011 00:00 | František Bekeš | Články autora | přečteno 5421×


Sú dve možnosti inštalácie tohto vývojára a to nainštalovať si základnú verziu Eclipse IDE (bez PHP pluginu), kde musíme po nainštalovaní základnej verzie doinštalovať potrebný PHP plugin. Podľa mňa to je nepraktické a zdĺhavé, ale ak budete chcieť pridávať aj iné pluginy, ktoré nesúvisia s PHP, odporúčam si nainštalovať tento pack a potom doinštalovať PHP plugin. Alebo druhá možnosť,nainštalovať si Eclipse PHP Package, ktorý obsahuje PHP plugin, potrebný pre náš vývoj. Ak chcete programovať hlavne v PHP, odporúčam si stiahnuť All In Ones Package, pretože je to rýchlejšie, nie je to náročné a ani komplikované pre začiatočníkov. Možno sa vám to bude zdať čudné, keď len rozbalíte nejaké súbory a Eclipse IDE - PHP bude "nainštalované", ale myslím, že je to len výhoda a ušetrený čas.

Najprv si rozoberieme inštaláciu pridaním PHP pluginu do štandardného Eclipse IDE.

1. a)
Stiahneme si Eclipse Classic 3.7 [173 MB]:
http://www.eclipse.org/downloads/
(Poznámka: pracujeme pod Linux OS, takže si stiahneme príslušnú verziu pre váš Linux -- 32/64 -bit; v čase písania tohto návodu bola najnovšia verzia Eclipse IDE 3.7, takže stále sa uistite, či sťahujete tú najnovšiu verziu!)

Stiahnutý pack jednoducho rozbalíme niekde na disk a "inštalácia" základného packu je hotová! Nezabúdajme, že sme si nainštalovali len štandardnú verziu, do ktorej musíme pridať PHP plugin!

1. b)
Druhá jednoduchšia možnosť je nainštalovať si Eclipse IDE cez Software Center a to pod touto cestou:
Get Software > Developer Tools > IDEs > Eclipse

Po úspešnom nainštalovaní je všetko pripravené na konfiguráciu tohto vývojára, samozrejme, tiež je to štandardná verzia, čiže PHP plugin ešte neobsahuje!

Obrázok

2.
Inštalácia PHP pluginu - platí pre a) aj b)

V Eclipse IDE si otvoríme cestu Help > Install New Software
Do poľa zadáme cestu na Helios update >

http://download.eclipse.org/releases/helios/


odporúčam si to potom updatovať, pretože sa tam nachádzajú nejaké bugy >

http://download.eclipse.org/tools/pdt/updates/2.2/milestones


Obrázok

Klikáme ako pri bežnej inštalácii - Next, next, potvrdíme súhlas o podmienkach EULA, nainštaluje sa nám to, po inľtalácii pluginu sa nás Eclipse opýta, či chceme reštartovať Eclipse IDE, odporúćam reštartovať tento program ihneď, aby sa nevyskytli žiadne problémy. PHP Plugin máme úspešne nainštalovaný a teraz už len aplikovať a to následovne:

Obrázok

A plugin máme nainštalovaný a pripravený na programovanie :)


Inštalácia Eclipse IDE s PHP pluginom (pokiaľ programujete väčšinou v PHP, odporúčam nainštalovať len tento pack)

1.
Stiahneme si All in ones package > http://www.eclipse.org/pdt/downloads/, vyberieme si verziu, ktora prislúcha nášmu OS, v mojom prípade to je Linux 32-bit.

2.
Stiahnutý pack si jednoducho rozbalíme niekde na disk, vytvoríme si odkaz na spustiteľný súbor z rozbaleného packu a Eclipse IDE s PHP pluginom máme nainštalované.

Verze pro tisk


Informace o autorovi: Dúfam, že sa vám môj článok páči a naučili ste sa niečo nové. SS pozdravom František Bekeš
pridej.cz

 

DISKUZE

Preklep 24.7.2011 19:25 Ján Dreka
  L Re: Preklep 25.7.2011 16:38 František Bekeš
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

13.9.2017 8:00 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tentokrát netradičně v pondělí: 18. září od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

3.9.2017 20:45 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: Dne 21. září 2017 proběhne v Praze konference "Mobilní řešení pro business". Hlavní tématy konference budou: nejnovější trendy v oblasti mobilních řešení pro firmy, efektivní využití mobilních zařízení, bezpečnostní rizika a řešení pro jejich omezení, správa mobilních zařízení ve firmách a další.
Přidat komentář

15.5.2017 23:50 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
Přidat komentář

2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
Přidat komentář

1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

5.12.2017 11:50 / Thomas
kitchen renovations

18.9.2017 14:37 / Rojas
high security vault

15.9.2017 7:33 / Wilson
new zealand childcare jobs

31.8.2017 12:11 / Jaromir Obr
Re: ukůládání dat ze souboru

30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
Národní znaky

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze