LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Eclipse IDE a PHP - II.

V prvej časti tohto tutoriálu sme si vysvetlili ako nainštalovať webserver do nášho počítača. Prišla na rad druhá najdôležitejšia časť - inštalácia samotného vývojového programu a to Eclipse IDE s PHP pluginom. My sa v tejto časti zameriame na inštaláciu Eclipse IDE- PHP pre Linux.

19.7.2011 00:00 | František Bekeš | Články autora | přečteno 5539×


Sú dve možnosti inštalácie tohto vývojára a to nainštalovať si základnú verziu Eclipse IDE (bez PHP pluginu), kde musíme po nainštalovaní základnej verzie doinštalovať potrebný PHP plugin. Podľa mňa to je nepraktické a zdĺhavé, ale ak budete chcieť pridávať aj iné pluginy, ktoré nesúvisia s PHP, odporúčam si nainštalovať tento pack a potom doinštalovať PHP plugin. Alebo druhá možnosť,nainštalovať si Eclipse PHP Package, ktorý obsahuje PHP plugin, potrebný pre náš vývoj. Ak chcete programovať hlavne v PHP, odporúčam si stiahnuť All In Ones Package, pretože je to rýchlejšie, nie je to náročné a ani komplikované pre začiatočníkov. Možno sa vám to bude zdať čudné, keď len rozbalíte nejaké súbory a Eclipse IDE - PHP bude "nainštalované", ale myslím, že je to len výhoda a ušetrený čas.

Najprv si rozoberieme inštaláciu pridaním PHP pluginu do štandardného Eclipse IDE.

1. a)
Stiahneme si Eclipse Classic 3.7 [173 MB]:
http://www.eclipse.org/downloads/
(Poznámka: pracujeme pod Linux OS, takže si stiahneme príslušnú verziu pre váš Linux -- 32/64 -bit; v čase písania tohto návodu bola najnovšia verzia Eclipse IDE 3.7, takže stále sa uistite, či sťahujete tú najnovšiu verziu!)

Stiahnutý pack jednoducho rozbalíme niekde na disk a "inštalácia" základného packu je hotová! Nezabúdajme, že sme si nainštalovali len štandardnú verziu, do ktorej musíme pridať PHP plugin!

1. b)
Druhá jednoduchšia možnosť je nainštalovať si Eclipse IDE cez Software Center a to pod touto cestou:
Get Software > Developer Tools > IDEs > Eclipse

Po úspešnom nainštalovaní je všetko pripravené na konfiguráciu tohto vývojára, samozrejme, tiež je to štandardná verzia, čiže PHP plugin ešte neobsahuje!

Obrázok

2.
Inštalácia PHP pluginu - platí pre a) aj b)

V Eclipse IDE si otvoríme cestu Help > Install New Software
Do poľa zadáme cestu na Helios update >

http://download.eclipse.org/releases/helios/


odporúčam si to potom updatovať, pretože sa tam nachádzajú nejaké bugy >

http://download.eclipse.org/tools/pdt/updates/2.2/milestones


Obrázok

Klikáme ako pri bežnej inštalácii - Next, next, potvrdíme súhlas o podmienkach EULA, nainštaluje sa nám to, po inľtalácii pluginu sa nás Eclipse opýta, či chceme reštartovať Eclipse IDE, odporúćam reštartovať tento program ihneď, aby sa nevyskytli žiadne problémy. PHP Plugin máme úspešne nainštalovaný a teraz už len aplikovať a to následovne:

Obrázok

A plugin máme nainštalovaný a pripravený na programovanie :)


Inštalácia Eclipse IDE s PHP pluginom (pokiaľ programujete väčšinou v PHP, odporúčam nainštalovať len tento pack)

1.
Stiahneme si All in ones package > http://www.eclipse.org/pdt/downloads/, vyberieme si verziu, ktora prislúcha nášmu OS, v mojom prípade to je Linux 32-bit.

2.
Stiahnutý pack si jednoducho rozbalíme niekde na disk, vytvoríme si odkaz na spustiteľný súbor z rozbaleného packu a Eclipse IDE s PHP pluginom máme nainštalované.

Verze pro tisk


Informace o autorovi: Dúfam, že sa vám môj článok páči a naučili ste sa niečo nové. SS pozdravom František Bekeš
pridej.cz

 

DISKUZE

Preklep 24.7.2011 19:25 Ján Dreka
  L Re: Preklep 25.7.2011 16:38 František Bekeš
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

17.4.2018 0:46 /František Kučera
Dubnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 4. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tématem tohoto srazu bude OpenStreetMap (OSM) aneb svobodné mapy.
Přidat komentář

16.3.2018 22:01 /František Kučera
Kulatý OpenAlt sraz v Praze oslavíme klasicky: u limonády a piva! Přijďte si posedět, dát si dobré jídlo a vybrat z mnoha piv do restaurace Kulový blesk, který najdete v centru Prahy nedaleko metra I. P. Pavlova na adrese Sokolská 13, Praha 2. Sraz se koná ve čtvrtek 22. března a začínáme v 18:00. Heslo: OpenAlt. Vezměte s sebou svoje hračky! Uvítáme, když si s sebou na sraz vezmete svoje oblíbené hračky. Jestli máte nějaký drobný projekt postavený na Arduinu, nějakou zajímavou elektronickou součástku, či třeba i pěkný úlovek z crowdfundingové akce, neváhejte. Oslníte ostatní a o zábavu bude postaráno.
Přidat komentář

13.2.2018 0:41 /František Kučera
Únorový pražský sraz OpenAltu se koná 15. 2. 2018 a tentokrát se vydáme na návštěvu do jednoho pražského datacentra. Sejdeme se v 17:50 v severovýchodní části nástupiště tramvajové zastávky Koh-I-Noor. Po exkurzi se přesuneme do restaurace U Pštrosa (Moskevská 49), kde probereme tradiční témata (svobodný software a hardware, DIY, CNC, SDR, 3D tisk…) a tentokrát bude k vidění i IoT brána od The Things Network.
Přidat komentář

11.2.2018 23:11 /Petr Ježek
Hledáte lehký a rychlý prolížeč PDF souborů? Pokud vás již omrzelo čekat na načítání stránek či jiné nešvary, zkuste xreader.
Přidat komentář

11.2.2018 20:35 /Redakce Linuxsoft.cz
Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00 hod. dopoledne do cca 16 hod. odpoledne. Konference o trendech v oblasti cloud computingu nabídne i informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury.
Přidat komentář

15.1.2018 0:51 /František Kučera
První letošní pražský sraz se koná již tento čtvrtek 18. ledna od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Vítáni jsou všichni příznivci svobodného softwaru a hardwaru, ESP32, DIY, CNC, SDR nebo dobrého piva. Prvních deset účastníků srazu obdrží samolepku There Is No Cloud… just other people's computers. od Free Software Foundation.
Přidat komentář

14.11.2017 16:56 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt – tradičně první čtvrtek před třetím pátkem v měsíci: 16. listopadu od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
Přidat komentář

12.11.2017 11:06 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 4. ročník odborné IT konference na téma Datová centra pro business proběhne již ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas, Karlovo náměstí 5, Praha 2 (u metra Karlovo náměstí) od 9:00. Konference o návrhu, budování, správě a efektivním využívání datových center nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, např Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je využít pro vlastní prospěch? Jak zajistit pro firmu či jinou organizaci odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybrat dodavatele služeb? Jak volit součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně spravovat datové centrum? Jak eliminovat možná rizika? apod.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

20.2.2018 18:48 / Ivan Majer
portal

20.2.2018 15:57 / Jan Havel
Jak využíváte služby cloudu v podnikání?

16.1.2018 1:08 / Ivan Pittner
verejna ip od o2 ubuntu

15.1.2018 17:26 / Mira Harvalik
Re: Jak udělat HTML/Javascript swiping gallery do mobilu?

30.12.2017 20:16 / Michal Knoll
odmocnina

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2018) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze