LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Eclipse IDE a PHP - II.

V prvej časti tohto tutoriálu sme si vysvetlili ako nainštalovať webserver do nášho počítača. Prišla na rad druhá najdôležitejšia časť - inštalácia samotného vývojového programu a to Eclipse IDE s PHP pluginom. My sa v tejto časti zameriame na inštaláciu Eclipse IDE- PHP pre Linux.

19.7.2011 00:00 | František Bekeš | Články autora | přečteno 5205×


Sú dve možnosti inštalácie tohto vývojára a to nainštalovať si základnú verziu Eclipse IDE (bez PHP pluginu), kde musíme po nainštalovaní základnej verzie doinštalovať potrebný PHP plugin. Podľa mňa to je nepraktické a zdĺhavé, ale ak budete chcieť pridávať aj iné pluginy, ktoré nesúvisia s PHP, odporúčam si nainštalovať tento pack a potom doinštalovať PHP plugin. Alebo druhá možnosť,nainštalovať si Eclipse PHP Package, ktorý obsahuje PHP plugin, potrebný pre náš vývoj. Ak chcete programovať hlavne v PHP, odporúčam si stiahnuť All In Ones Package, pretože je to rýchlejšie, nie je to náročné a ani komplikované pre začiatočníkov. Možno sa vám to bude zdať čudné, keď len rozbalíte nejaké súbory a Eclipse IDE - PHP bude "nainštalované", ale myslím, že je to len výhoda a ušetrený čas.

Najprv si rozoberieme inštaláciu pridaním PHP pluginu do štandardného Eclipse IDE.

1. a)
Stiahneme si Eclipse Classic 3.7 [173 MB]:
http://www.eclipse.org/downloads/
(Poznámka: pracujeme pod Linux OS, takže si stiahneme príslušnú verziu pre váš Linux -- 32/64 -bit; v čase písania tohto návodu bola najnovšia verzia Eclipse IDE 3.7, takže stále sa uistite, či sťahujete tú najnovšiu verziu!)

Stiahnutý pack jednoducho rozbalíme niekde na disk a "inštalácia" základného packu je hotová! Nezabúdajme, že sme si nainštalovali len štandardnú verziu, do ktorej musíme pridať PHP plugin!

1. b)
Druhá jednoduchšia možnosť je nainštalovať si Eclipse IDE cez Software Center a to pod touto cestou:
Get Software > Developer Tools > IDEs > Eclipse

Po úspešnom nainštalovaní je všetko pripravené na konfiguráciu tohto vývojára, samozrejme, tiež je to štandardná verzia, čiže PHP plugin ešte neobsahuje!

Obrázok

2.
Inštalácia PHP pluginu - platí pre a) aj b)

V Eclipse IDE si otvoríme cestu Help > Install New Software
Do poľa zadáme cestu na Helios update >

http://download.eclipse.org/releases/helios/


odporúčam si to potom updatovať, pretože sa tam nachádzajú nejaké bugy >

http://download.eclipse.org/tools/pdt/updates/2.2/milestones


Obrázok

Klikáme ako pri bežnej inštalácii - Next, next, potvrdíme súhlas o podmienkach EULA, nainštaluje sa nám to, po inľtalácii pluginu sa nás Eclipse opýta, či chceme reštartovať Eclipse IDE, odporúćam reštartovať tento program ihneď, aby sa nevyskytli žiadne problémy. PHP Plugin máme úspešne nainštalovaný a teraz už len aplikovať a to následovne:

Obrázok

A plugin máme nainštalovaný a pripravený na programovanie :)


Inštalácia Eclipse IDE s PHP pluginom (pokiaľ programujete väčšinou v PHP, odporúčam nainštalovať len tento pack)

1.
Stiahneme si All in ones package > http://www.eclipse.org/pdt/downloads/, vyberieme si verziu, ktora prislúcha nášmu OS, v mojom prípade to je Linux 32-bit.

2.
Stiahnutý pack si jednoducho rozbalíme niekde na disk, vytvoríme si odkaz na spustiteľný súbor z rozbaleného packu a Eclipse IDE s PHP pluginom máme nainštalované.

Verze pro tisk


Informace o autorovi: Dúfam, že sa vám môj článok páči a naučili ste sa niečo nové. SS pozdravom František Bekeš
pridej.cz

 

DISKUZE

Preklep 24.7.2011 19:25 Ján Dreka
  L Re: Preklep 25.7.2011 16:38 František Bekeš
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

15.4.2017 15:20 /František Kučera

Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).


Přidat komentář

5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
Přidat komentář

27.2.2017 22:12 /František Kučera
Pozvánka na 137. sraz OpenAlt – Praha: Tentokrát jsme si pro vás připravili neobvyklou akci. Ve středu 1.3. v 17:30 nás přivítá sdružení CZ.NIC ve svých prostorách v Milešovské ulici číslo 5 na Praze 3, kde si pro nás připravili krátkou prezentaci jejich činnosti. Následně navštívíme jejich datacentrum pod Žižkovskou věží. Provedou nás prostory, které jsou běžnému smrtelníkovi nedostupné!
Po ukončení prohlídky se všchni odebereme do hostince U vodoucha, Jagelonská 21, Praha 3 pochutnat si na některém z vybraných piv či dát si něco na zub. Rezervaci máme od 19:30, heslo je OpenAlt.
Ale pozor! Do prostor datového centra máme omezený přístup, dostane se tam pouze 10 lidí! Takže kdo přijde dříve, ten má přednost, a občanky s sebou! Kdo nebude chtít na prohlídku datového centra, může se pomalu přesunout do hostince U vodoucha a u nepřeberné nabídky piv počkat na ostatní.
Přidat komentář

18.1.2017 0:49 /František Kučera
Členové a příznivci spolku OpenAlt se pravidelně schází v Praze a Brně. Fotky z pražských srazů za uplynulý rok si můžete prohlédnout na stránkách spolku. Příští sraz se koná už 19. ledna – tentokrát je tématem ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. Také budete mít příležitost si prohlédnout pražský hackerspace Brmlab.
Přidat komentář

8.1.2017 17:51 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 19. ledna od 18:30 v pražském hackerspacu Brmlab. Tentokrát je tématem srazu ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. K vidění bude mechanická klávesnice dasKeyboard, trackball Logitech nebo grafický tablet (a velký touchpad) Wacom. Přineste i vy ukázat svoje zajímavé klávesnice a další HW. V 18:20 je sraz před budovou, v 18:30 jdeme společně dovnitř, je tedy dobré přijít včas. Podle zájmu se později přesuneme do nějaké restaurace v okolí.
Přidat komentář

1.12.2016 22:13 /František Kučera
Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 8. prosince od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Sraz bude tentokrát tématický. Bude retro! K vidění budou přístroje jako Psion 5mx nebo Palm Z22. Ze svobodného hardwaru pak Openmoko nebo čtečka WikiReader. Přijďte se i vy pochlubit svými legendami, nebo alespoň na pivo. Moderní hardware má vstup samozřejmě také povolen.
Komentářů: 1

4.9.2016 20:13 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
PR: Dne 22.9.2016 proběhne v Praze konference Cloud computing v praxi. Tématy bude např. nejnovější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, provozování ERP v cloudu, o hostování různých typů softwaru, ale třeba i o zálohování dat nabízeném podnikům formou služby.
Přidat komentář

1.9.2016 11:27 /Honza Javorek
Česká konference o Pythonu, PyCon CZ, stále hledá přednášející skrz dobrovolné přihlášky. Máte-li zajímavé téma, neváhejte a zkuste jej přihlásit, uzávěrka je již 12. září. Konference letos přijímá i přednášky v češtině a nabízí pomoc s přípravou začínajícím speakerům. Řečníci mají navíc vstup zadarmo! Více na webu.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

17.4.2017 19:15 / Jakub shoop
chyba

7.4.2017 15:43 / Som
foreign car repair

31.3.2017 18:33 / David Ostrovsky
Dotazník na obeznámenost s hummusem.

24.3.2017 11:54 / Hui
country cottages

16.3.2017 16:33 / BezvaDesign.cz
Re: Hledám grafika do teamu

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze