LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu
Uživatel: Heslo:  
   CZUKPL

> Lazarus-Snake(1)

Dnes budeme pokračovať v našom hernom predstavovaní zameriame sa na hru Snake v prostredí Lazarus. Tak ako aj pri mínach ukážeme si presný postup, vysvetlíme si algorimtus ktorý možte modifikovať podľa vlastných predstáv. Pre tých ktorý s Lazarusom nepracovali odporúčam aby si pozreli tento článok Lazarus IDE.

11.5.2010 09:00 | Sebastián Kunec | Články autora | přečteno 6616×

Poďme na to!

Na začiatok si vytvoríme prazdny projekt:V ďalšom kroku si do projektu vložíme TTimer, TImage a vytvoríme hlavičky funkcií ktoré budeme používať.
Hlavičky funkcií vytvoríme dvojkliknutím na daný objekt teda dvojklikneme na Timer, Formulár.
V inšpektorovi objektov klikneme na Form->Udalosti a dvojklikneme na možnosť FormKeyDown týmto krokom sme vytovrili ďalšiu hlavičku.
A posednú hlavičku vytvoríme tak že v inšpektorovi objektov klikneme na Image->Udalosti a dvojklikneme na možnosť Image1MouseDown
Po týchto úpravách by mal náš projekt vyzerať následovne:V zdrojovom kóde skontrolujte či halvičky sedia s obrázkom nižšie.Globálne premenné

Do zdrojového kódu pridáme globálne premenné medzi var a implementation

Herné obrázky

Na vytvorenie prostredia hry použijeme klasické bitmapy.
Budeme potrebovať Menu, pozadie hry, pozadie pre High Score, 2xjedlo pre hada.
Obrázky si možete vytvoriť sami prípadne použite moje zobrazené nižšie.
Inicializácia obrázkov

Do funkcie FormCreate vložíme nasledujúci kód.
Pri niektorých riadkoch možete nájsť vysvetlivky čo dané príkazy znamenajú.

Nastavenie formulára

V inšpektorovy objektov kliknite na Form1: TForm1 a vykonajte nasledujúce úpravy.
 • Left = 144
 • Top = 184
 • Caption = 'HADA'
 • Height = 500
 • Width = 800
 • Color = clBtnFace
 • BorderStyle = bsNone

 • V inšpektorovy objektov kliknite na Image1: TImage a vykonajte nasledujúce úpravy.
 • Left = 0
 • Top = 0
 • Width = 800
 • Height = 500

 • V inšpektorovy objektov kliknite na Timer1: TTimer a vykonajte nasledujúce úpravy.
 • Enabled = False
 • Interval = 200
 • Left = 16
 • Top = 8

 • Záver

  Ak sa pokúsite spustiť projekt mali by ste dostať naše úvodné menu ktoré sa zatial vypína kliknutím do zdrojového kódu a stlačením kláves Ctrl+F2 :-).V ďalšom diely si predstavíme funckie ktoré budú pracovať s Hadom ukážeme si ako zapisovať do súboru a zverejním vzorové riešenie.  Verze pro tisk

  pridej.cz

   

  DISKUZE

  Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.  Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
  > Vyhledávání software
  > Vyhledávání článků

  15.5.2017 23:50 /František Kučera
  Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě DIY, CNC, SDR nebo morseovka? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve čtvrtek 18. května od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5).
  Přidat komentář

  12.5.2017 16:42 /Honza Javorek
  PyCon CZ, česká konference o programovacím jazyce Python, se po dvou úspěšných ročnících v Brně bude letos konat v Praze, a to 8. až 10. června. Na konferenci letos zavítá např. i Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig, a dalších projektů. Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na vlastní prsty si můžete na workshopech vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem. Kupujte lístky, dokud jsou.
  Přidat komentář

  2.5.2017 9:20 /Eva Rázgová
  Putovní konference československé Drupal komunity "DrupalCamp Československo" se tentokrát koná 27. 5.2017 na VUT FIT v Brně. Můžete načerpat a vyměnit si zkušenosti z oblasti Drupalu 7 a 8, UX, SEO, managementu týmového vývoje, využití Dockeru pro Drupal a dalších. Vítáni jsou nováčci i experti. Akci pořádají Slovenská Drupal Asociácia a česká Asociace pro Drupal. Registrace na webu .
  Přidat komentář

  1.5.2017 20:31 /Pavel `Goldenfish' Kysilka
  PR: 25.5.2017 proběhne v Praze konference na téma Firemní informační systémy. Hlavními tématy jsou: Informační systémy s vlastní inteligencí, efektivní práce s dokumenty, mobilní přístup k datům nebo využívání cloudu.
  Přidat komentář

  15.4.2017 15:20 /František Kučera
  Máš rád svobodný software a hardware nebo se o nich chceš něco dozvědět? Zajímá tě IoT a radiokomunikace? Přijď na sraz spolku OpenAlt, který se bude konat ve středu 19. dubna od 18:30 v Šenkovně (Sokolská 60, Praha 2).
  Přidat komentář

  5.3.2017 19:12 /Redakce Linuxsoft.cz
  PR: 23. března proběhne v Praze konferenci na téma Cloud computing v praxi. Hlavními tématy jsou: Nejžhavější trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení, Moderní cloudové služby, Infrastruktura současných cloudů, Efektivní využití cloudu, Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout.
  Přidat komentář

  27.2.2017 22:12 /František Kučera
  Pozvánka na 137. sraz OpenAlt – Praha: Tentokrát jsme si pro vás připravili neobvyklou akci. Ve středu 1.3. v 17:30 nás přivítá sdružení CZ.NIC ve svých prostorách v Milešovské ulici číslo 5 na Praze 3, kde si pro nás připravili krátkou prezentaci jejich činnosti. Následně navštívíme jejich datacentrum pod Žižkovskou věží. Provedou nás prostory, které jsou běžnému smrtelníkovi nedostupné!
  Po ukončení prohlídky se všchni odebereme do hostince U vodoucha, Jagelonská 21, Praha 3 pochutnat si na některém z vybraných piv či dát si něco na zub. Rezervaci máme od 19:30, heslo je OpenAlt.
  Ale pozor! Do prostor datového centra máme omezený přístup, dostane se tam pouze 10 lidí! Takže kdo přijde dříve, ten má přednost, a občanky s sebou! Kdo nebude chtít na prohlídku datového centra, může se pomalu přesunout do hostince U vodoucha a u nepřeberné nabídky piv počkat na ostatní.
  Přidat komentář

  18.1.2017 0:49 /František Kučera
  Členové a příznivci spolku OpenAlt se pravidelně schází v Praze a Brně. Fotky z pražských srazů za uplynulý rok si můžete prohlédnout na stránkách spolku. Příští sraz se koná už 19. ledna – tentokrát je tématem ergonomie ovládání počítače – tzn. klávesnice, myši a další zařízení. Také budete mít příležitost si prohlédnout pražský hackerspace Brmlab.
  Přidat komentář

     Více ...   Přidat zprávičku

  > Poslední diskuze

  1.8.2017 7:32 / Cassidy
  structural consultants

  30.7.2017 11:12 / Jaromir Obr
  Národní znaky

  27.7.2017 12:24 / Jaromir Obr
  Cteni/zapis

  26.7.2017 21:12 / Jaromir Obr
  Podminka

  15.6.2017 9:34 / Ondřej Havlas
  php,

  Více ...

  ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2017) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze